آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل با ولتاژهای پاور green 430a

seee

Banned
2009-02-05
141
616
با سلام.

این پاور را وقتی استارت میکنم دارای ولتاژهای زیر است:
سیم بنفش: 5 ولت
سیم خاکستری:5.15
سیم قرمز: 5.15
سیم نارنجی:3.4
سیم زرد:12.3
اما پس از کمی کار ولتاژ 12 به 10.5 و ولتاژ 5 به 4.4 میرسد اما ولتاژهای سیم نارنجی و بنفش هیچ تغییری نمیکنند. بعد از مدتی مجددا ولتاژها به حالت درست میرسند و این حالتها(نوسانها) پس از مدتی مجددا تکرار میشوند.
تمام قطعات را چک کردم و اوپتی کوپلر و ای سی 494 را تعویض و خازنهای بورد را کاملا نو انداختم و قبل از تعویض با خازن سنج تست کردم.

لطفا راهنمایی بفرمایید.
با تشکر.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: jac

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام عکسهای واضحی از برد مدارچاپی فرار بده و قطعات تعویض شده را علامت بزن تا دوستان تجربه در اینمورد راحتتر راهنمایی کنند.

swehy

کاربر
سلام درود.نظر شخصی من اینه:
یه خازن رو جا انداختی باید عوض کنی!
خازن ها از نظر فیزیکی شاید سالم باشند و حتا شاید خازن سنج هم همون عدد رو نشون بده ولی در واقع خرابند این تجربه کاریم بود!
برای من پاوری دستم بود که سیم آبیش ولتاژ -12 نمیداد خازنش از نظر فیزیکی سالم بود حتا با خازن سنج هم امتحان کردم درس بود ولی وقتی که یه خازن نو انداختم روش شد مثل روزه اولش !

آخرین ویرایش:

kharad

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-04
639
3,950
با سلام.

اما پس از کمی کار ولتاژ 12 به 10.5 و ولتاژ 5 به 4.4 میرسد اما ولتاژهای سیم نارنجی و بنفش هیچ تغییری نمیکنند. بعد از مدتی مجددا ولتاژها به حالت درست میرسند و این حالتها(نوسانها) پس از مدتی مجددا تکرار میشوند.
تمام قطعات را چک کردم و اوپتی کوپلر و ای سی 494 را تعویض و خازنهای بورد را کاملا نو انداختم و قبل از تعویض با خازن سنج تست کردم.

لطفا راهنمایی بفرمایید.
با تشکر.

خازن های 16 ولت 1000 میکرو و دیود شاتکی در هیت سینگ دوم را تعویض نمایید
ولتاژ 12 درست می شود.
چنانچه درست نشود ایراد از ترانس می باشد.
ولتاژ سیم خاکستری نباید از 4/7 الی 5/4 تجاوز کند.
عامل مشکل در سیم طوسی
معمولا خازن های با ولتاژ 10-16-25 -50 و ظرفیت های 1000 تا 15000 می باشد.

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با سلام.

لطفا راهنمایی بفرمایید.
با تشکر.

دوست عزیز ترانس های چاپر را تست کنید و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: seee

amirkanaani

کاربر
2009-05-01
23
46
خازن ها از نظر فیزیکی شاید سالم باشند و حتا شاید خازن سنج هم همون عدد رو نشون بده ولی در واقع خرابند این تجربه کاریم بود!
برای من پاوری دستم بود که سیم آبیش ولتاژ -12 نمیداد خازنش از نظر فیزیکی سالم بود حتا با خازن سنج هم امتحان کردم درس بود ولی وقتی که یه خازن نو انداختم روش شد مثل روزه اولش !

کدوم خازنو عوض کردین ؟؟؟؟؟

amirkanaani

کاربر
2009-05-01
23
46

منظورتون کدوم خازنه ؟؟؟؟؟

بالا