آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

کریستال مدل GA-EP31-DS3L VER 2.1

khaki20

کاربر
2011-11-26
87
195
سللام به مهندسين عزيز .
مادربوردي كه دارم بعد از سوييچ ، پايه هاي كريستال نزديك چيپ جنوبي رو با انگشتم که فشار میدم روشن ميشه و مادربورد كامل بالا مياد . كريستال را هم عوض كردم ولي فايده نداشت .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

samanshahed

کاربر
2010-12-07
108
427
سلام دوست من منم همین مدل مادر بورد دارم و دقیقآ همین مشکل رو دارم از پاور سویچ نمیشه و از کریستال سویچ میشه و با پل کردن کریستال ماین بورد بالا میاد
کارای که کردم چیپ جنوبی رو هیت دادم چیپ I/O هم 2 بار عوض کردم انواع کریستال هارو تست کردم اما جواب نگرفتم و هنوز همونطوره نمیدونم واقعآ چکار کنم معمولا با تعویض I/O درست میشد اما این یکی حریفش نیستیم ظاهرا

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
سللام به مهندسين عزيز .
مادربوردي كه دارم بعد از سوييچ ، پايه هاي كريستال نزديك چيپ جنوبي رو با انگشتم که فشار میدم روشن ميشه و مادربورد كامل بالا مياد . كريستال را هم عوض كردم ولي فايده نداشت .

دوست عزیز شما باطری بکاپ و کریستال بایوس را تعویض کنید و اگر مشکل حل نشد به احتمال زیاد چیپ جنوبی مشکل دارد و باید تعویض شود ولی قبل از تعویض چیپ ابتدا سویچ پاور را از نظر خرابی چک کنید و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,417
ایران
سلام دوست عزیز
حق با جناب Jaxtor هستش
منم دقیقا همین مین را داشتم که همین مشکل را داشت
پایه های باطری بکاپ را ولتاژ گیری کنید که حدود 3.3 باید داشته باشه
کریستال هم حتما تعویض کنید
احتمال اینکه از سوئیچ پاور هم باشه هم هست
من با تعویض کرستال و سوئیچ پاور جواب گرفتم
تست کنید و نتیجه را اعلام کنید
موفق باشید

samanshahed

کاربر
2010-12-07
108
427
ممنون از راهنما ی اساتید الن دارم میرم چک کنم فورآ نتیجه اعلام میشود
::bounce::::bounce::::bounce::::bounce::

samanshahed

کاربر
2010-12-07
108
427
سلام دوستان و اساتید
اقا یه مین دیگه با همین مشخصات اوردم همه غلطیم که فکر کنید کردم راه نیوفتااااااااااااااااد یه راهنمایی اساسی بدید "gutenmorgen":frown000::frown000:

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,417
ایران
سلام دوستان و اساتید
اقا یه مین دیگه با همین مشخصات اوردم همه غلطیم که فکر کنید کردم راه نیوفتااااااااااااااااد یه راهنمایی اساسی بدید "gutenmorgen":frown000::frown000:

دوست عزیز شما نه مدل مادربرد را اعلام کردید و نه عکسی گذاشتی
ضمنا برای مادر برد دوم باید پست جدید میزدی این پست مربوط به مشکل اول شماست

arefmard

کاربر vip
کاربر
2012-10-22
59
201
42
www.arefmard.blogfa.com
دوست عزیز میشه عکس بزارید و حداقل عکس ابزاری که چیپ جنوبی را تعویض کردین را بزارید این برایم خیلی مهم است

بالا