آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزشی: استخراج فایل Bin از exe برای پروگرام کردن بایوس

mehdi_n

کاربر
2013-08-01
20
209
باسلام همینطور که درجریان هستین برای استفاده از دستگاه پروگرامراحتیاج به فایل Bin بایوس دارین وازاونجا که مادربوردهای سری گیگا بصورت فایل exe هستن برای استخراج فایل Bin برنامه Resource***tract سایت پایین معرفی کرده البته این مثال مربوط به لپ تاپ بوده که من برای بایوس مادربورد گیگا هم تست کردم فایل Bin از exe استخراج شد نحوه کارکردشم به اینصورت گفته شده ابتدا باید برنامه Resource***tract ازپایین دانلود بعدشم طبق شکل اول اجراش کنید بترتیب شماره برین

1.jpg

طبق شماره 1 مسیر فایل بایوس میدین طبق شماره 2 یک پو شه برای استخراج فایل بایوس درست کنید مسیر پوشه رو میدیم بعد چکمارک گزینه شماره 3 انتخاب میکنیم از آخرم روی گزینه شماره 4 کلیک میکنیم بعد طبق شکل پایین فایل Bin داخل پوشه مورد نظر قرارمیگیرد من چون به دستگاه پروگرامردسترسی نداشتم نتونستم تست کنم این روش برای مادربوردهای سری گیگا.

دانلود برنامه

پیوست‌ها

17mousavi

کاربر
2013-02-27
372
737
جواب نمیده مومن. حجم خروجی این برنامه برای فایلهای bin فقط یک کیلو بایت بود درصورتی که بکاپی که من گرفتم حجمش 512 کیلو هست داداش!

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amolpana

17mousavi

کاربر
2013-02-27
372
737

سلام

این برنامه را هم امتحان کنید

hidden content may not be quoted

سلام
تست کردم همون که فایل اول رو بهش میدی (فایل exe که از سایت گیگابایت گرفتم) مینویسه IO Eror 998 منظورشو نمیدونم ولی کاری از پیش نبرد!

firstcartiba

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2017-02-27
613
1,796
من با uefi tool امتحان کردم . برای مادربوردهای pc جواب داد. اما برای لپ تاپ که ec داشته باشه پیدا نکردم .
کسی پیدا کرد بذاره استفاده کنیم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amer007
بالا