آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تصوير نداشتن مادر برد به دليل سرويس

oliayee

کاربر
2012-10-06
73
559
bandar abbas
درود
دوست من شما بهتر بود برای هر مادر بردی یک تاپیک جدا و با عکس و مشخصات میگذاشتید.اینطوری مشکل به نتیجه برسید.چون این مشکل دلایل مختلفی میتونه داشته باشه.شما باید با ولتاژ گیری قسمتهای مختلف مین محدوده عیب را کوچکتر کنید.
گرم شدن سی پی یو بتنهائی نشانه سلامت آن نیست.(بعضی از سی پی یو های سوخته هم گرم میشوند ) وضعیت پل شمالی وجنوبی را شرح ندادید که آیا گرم میشوند یا خیر.
به نظر بنده اگر مطمئن هستید که فقط باد گرفته اند تنها دلیل الکتریسیته ساکن میتواند باشد که باید ببینید به کدام بخش اسیب رسانده.
بله قربون ما هم عاشقیم .ساعت گذاشتن پست را ملاحظه بفرمائید.تا الان داشتم کار میکردم.
موفق باشید.

آخرین ویرایش:

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
با سلام،
دوست عزیز،بفرمایید که واسه باد گرفتن،مادربورد رو از کیس خارج کرده؟ اگر اینطور بوده دلیل ایجاد مشکل باد گرفتن نیست، بسیاری از مواقع مادربورد داخل کیس به علت گرم شدن و فشاری که خصوصا فن سی پی یو به مادربورد وارد میکنه اصطلاحا تاب برمیداره(یا همون شکم میده) و دراینصورت وقتی شما مادربورد رو از کیس خارج میکنید با تعجب مشاهده میکنید که تصویر نمیدهد درصورتی که تا قبل از خروج از کیس درست کار میکرده، به دوستان و همکاران عزیز هم پیشنهاد میکنم هیچوقت یه سیستمو بدون اینکه در حضور مشتری از کیس بیرون بیاورند و تست کنند خریداری نکنند و برای تعمیر قبول نکنند، چون این مشکل زیاد پیش میاد.(فهموندن این مساله به مشتری هم کاریست تقریبا غیر ممکن و در نتیجه هزینه خسارت و احتمالا ناراحتی مشتری و از دست دادن مشتری تنها عایدی شما خواهند بود)
موفق باشید

آخرین ویرایش:

scorpions

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-10-01
372
1,228
دوست عزیز فقط این دو مورد باعث عدم نشان دادن کد نمیشن.بیشترین مورد شامل این دو است.شما یه بار clear cmos کن.بعد بزار داخل تینر بمونه.بعد ولتاژ نواحی مختلف را بگیر ببین همه ولتاژها میاد یا نه

vahidati

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-08-16
903
3,982
دوست عزیز چون فن سی پی یو روی برد بوده و باد گرفته ممکنه که فن سی پی یو مثل توربین عمل کرده باشه و جریان الکتریسیته ایجاد کرده و باعث از بین بردن مدار pwm شده باشه لطفا مدل مادربرد رو اعلام بفرمایید تا دوستان بیشتر راهنمایی کنند من خودم دو مورد از این مشکل رو داشتم

MOHSEN&A

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-25
940
8,852
استان مرکزی-اراک
سلام
ممنون از همه کسایی که وقت گذاشتن و به پست جواب دادن....
به گفته دو تا از دوستان مشکل از لحیم سردی سوکت سی پی یو بود که با حرارت دادن دو طرفه روی سوکت و وارد کردن کمی فشار برای جا خوردن مطمئن مشکل رفع شد.
بازم مچکر...

بالا