آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: نحوه وصل کردن منبع به مادربورد

ahwaz 91

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-06-21
505
958
سلام خدمت اساتید عزیز

منبع 30 ولت 5 امپر دارم .

مثبت منبع رو به کدام پین باید وصل بشه و همچنین واسه 4 پین چطور ؟

جریانکشی ؟

باتشکر

Majid_ME

کاربر
2012-08-20
201
978
سلام
دوست عزیز مادر برد هم زمان چند ولتاژ مختلف لازم داره تا بتونه کار کنه با یک منبع به تنهایی نمیشه این کارو کرد
اگر قصد جریان کشی دارید بهتره از پاور استفاده کنید و با جدا کردن قسمتی از سیم ها (بهتر سوکت قرار بدید) و سری کردن امپر متر جریان رو اندازه گیری کنید .
من ندیدم کسی مادر برد pc رو جریان کشی کنه اما تو ذهنم بود اینکار رو انجام بدم اما چون بصورت حرفه ای مادر برد تعمیر نمیکنم دنبالش نرفتم.
قصد شما از این کار تست جریان کشی هست ؟

ahwaz 91

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-06-21
505
958
سلام خدمت دوستان و تشكر از نظراتتون

توي اين مباحت ها بعضي از بچه ها گفته بودند ( مادربورد رو به منبع وصل كنيد و ..... ) ميخواستم بدونم اينكار مشكلي رو حل ميكنه يا نه ؟؟ همين

باتشكر

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,271
ایران
با سلام منظور از منبع تغذیه وصل کن همان پاور مخصوص کامپیوتر است نه سایر منابع تغذیه, منبع تغذیه کامپیوتر خروجی ولتاژهای 12 ولت و 5 ولت 3/3 ولت و -12 ولت و -5 ولت و .... دارد که هر مادربردها نیز با توجه به جریانهای خروجی نیز پاورهای مختلفی دارند. اگر سایر منابع تغذیه را به کامپیوتر وصل کنی بعلت ولتاژ بیشتر یا جریان بیشتر به کامپیوتر صدمه جدی میزند.

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
سلام خدمت اساتید عزیز

منبع 30 ولت 5 امپر دارم .

مثبت منبع رو به کدام پین باید وصل بشه و همچنین واسه 4 پین چطور ؟

جریانکشی ؟

باتشکر

دوست عزیز

[hide]برای اندازه گیری ولتاژهای روی مین بورد کامپیوتر می توانید از پاور کامپیوتر استفاده کنید و مین رو سویچ کنید و ولتاژهای روی مین را اندازه بگیرید ولی اگر میخواهید لب تاب را جریان کشی کنید باید از منبع تغذیه 30 ولت 5 امپر استفاده کنید و برای لب تاب می توانید ولتاژ را روی 19 ولت و جریان را روی 5 امپر قرار دهید و پروب قرمز را به سوزن داخل سوکت شارژ و پروب منفی را نیز به بدنه یا GND وصل کنید[/hide]

با تشکر

آخرین ویرایش:

ahwaz 91

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-06-21
505
958
دوست عزیز

hidden content may not be quoted

با تشکر

ممنون جکستور عزیز
خودم منبع 30ولت دارم اینارو میدونستم پس منبع واسه مادربورد که میگن همون پاوره.

راستی درمادربورد لب تاپ خاموش اگه قطعه ای داغ نمی کرد ولتاژرومیارم پایین و جریان رو ببرم بالا؟؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mehran139
بالا