آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: خاموش شدن کلیه ی قطعات کولر بعد چند دقیقه کار کردن !

S J

کاربر
2013-09-01
1
3
سلام دوستان ... + ما یه کولر پنجره ای سامسونگ داریم که 6 سالی میشه داریمش ... و 2 بار تا حالا سرویس و خاک گیری شده:)اخرین بارش 2 سال پیش:)
-
امسال از اواخر بهار تا بعد ماه رمضون خوب داشت کار میکرد فقط بعضی اوقات که برق ضعیف میشد اورلود میشد خیلی طبیعی مثه سال های پیش ... . اما الان 2 هفته ای میشه وضع دیگه خیلی خرابه:(درسته که با گرم شدن هوا درو همسایه بیشتر کولرشون روشن شده و برق ضعیف تر شد ( منزلمون اپارتمانی هستش) + هر حدود 10 دقیقه تا حتی صبح ها 2 ساعت !! کار میکنه خیلی خوب ! اما کم کم صداش تغییر میکنه و یهو بقولی اورلود میشه ! اما چه اورلودی !! کلا کمپروسر و فن و همش خاموش میشه ! کولر روشنه اما هیچ انگار خاموشه !! و ما هم که میبینیم اینطوره خاموش میکنیم و تا حدود نیم ساعت اگه صبر نکنم و روشنش کنم هیچ صدایی ازش در نمیاد و در عمل انگار خاموشه حتی فن ... بعد که روشن میکنم ... اروم اروم فنش روشن میشه و یه باد داغی میزنه چند ثانیه بعد عادی میشه و بعد حدود 15 دقیقه کولر به معنای واقعی روشن میشه و حدود نیم ساعتی خنک میکنه و بعد دوباره روز از نوع روزی از نوع:(
-
امیدوارم واضح تونسته باشم منظور و مشکل رو گفته باشم ... به نظر خودم نوسانات برق این بلا رو سرش میاره ... اما یه سری شبهات هم هست !! ما 3 تا یخچال تو خونمون هست هیچکدوم خاموش نمیشن و حتی محافظشون قرمز نمیشه ... و همچنین اگه برق ضعیفه ... چرا برا همه ی مردم داره کار میکنه برا ما اینطور میشه فقط !!:(ممنون میشم راهنمایی کنید که مشکل از چی میتونه باشه :(

آخرین ویرایش:

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir
سلام دوستان ... + ما یه کولر پنجره ای سامسونگ داریم که 6 سالی میشه داریمش ... و 2 بار تا حالا سرویس و خاک گیری شده:)اخرین بارش 2 سال پیش:)
-
امسال از اواخر بهار تا بعد ماه رمضون خوب داشت کار میکرد فقط بعضی اوقات که برق ضعیف میشد اورلود میشد خیلی طبیعی مثه سال های پیش ... . اما الان 2 هفته ای میشه وضع دیگه خیلی خرابه:(درسته که با گرم شدن هوا درو همسایه بیشتر کولرشون روشن شده و برق ضعیف تر شد ( منزلمون اپارتمانی هستش) + هر حدود 10 دقیقه تا حتی صبح ها 2 ساعت !! کار میکنه خیلی خوب ! اما کم کم صداش تغییر میکنه و یهو بقولی اورلود میشه ! اما چه اورلودی !! کلا کمپروسر و فن و همش خاموش میشه ! کولر روشنه اما هیچ انگار خاموشه !! و ما هم که میبینیم اینطوره خاموش میکنیم و تا حدود نیم ساعت اگه صبر نکنم و روشنش کنم هیچ صدایی ازش در نمیاد و در عمل انگار خاموشه حتی فن ... بعد که روشن میکنم ... اروم اروم فنش روشن میشه و یه باد داغی میزنه چند ثانیه بعد عادی میشه و بعد حدود 15 دقیقه کولر به معنای واقعی روشن میشه و حدود نیم ساعتی خنک میکنه و بعد دوباره روز از نوع روزی از نوع:(
-
امیدوارم واضح تونسته باشم منظور و مشکل رو گفته باشم ... به نظر خودم نوسانات برق این بلا رو سرش میاره ... اما یه سری شبهات هم هست !! ما 3 تا یخچال تو خونمون هست هیچکدوم خاموش نمیشن و حتی محافظشون قرمز نمیشه ... و همچنین اگه برق ضعیفه ... چرا برا همه ی مردم داره کار میکنه برا ما اینطور میشه فقط !!:(ممنون میشم راهنمایی کنید که مشکل از چی میتونه باشه :(

ولتاژ برق کولر رو اندازه بگیرید ببینید چند ولت برق دارید

djyasser

کاربر
2011-09-16
46
153
tehran
-
-
با سلام خدمت دوست عزیزم باید بگم که یکی از عوامل عدم ظرفیت کولر با محیط هست و توی این چند سال به خاطر اتومات نکردن به کمپرسور فشار اومده و بازدهی قبلی رو نداره.عمر مفید یه کمپرسور تو شرایط عادی 5 تا 7 ساله.واسه شما هم تا همین الانش خیلی مردونگی کرده.در ضمن ولتاژ کاری انواع کولرگازی 220 تا 240 ولت هست و وقتی ولتاژ افت کنه به طبعه اون جریان کمپرسور بالا میره و باعث اورلود کمپرسور میشه.امیدوارم تونسته باشم منظورمو خوب رسونده باشم.

milad01

کاربر
سلام فن كار نميكنه؟ به همراه كمبرسور' همراه با صدا!؟
خوب معلومه بوشن فن خرابه / صدا هم مربوط به داغ كردن و در نتيجه امبر كشيدن و اورلود شدنش است فن هم اورلود ميكنه و اينجوري ميشه كه فكر ميكنيد برق داره ولي روشن نميشه

riddickmybio

کاربر
2012-04-08
2
1
سلام خدمت شما من یک کولر گازی اسپلیت 12000 گالانز دارم که حدود دو سال و نیم کار کرده الان وقتی که روشنش میکنم بعضی مواقع بعد از حدود 4 5 ساعت حالا کمتر یا بیشتر یدفعه با یه صدای خاصی از کار میفته البته روشن هست و فنش اروم میچرخه و بعد از 4 5 دقیقه دوباره روشن میشه و دوباره از کار میفته و باید حدودا 1 ساعتی خاموش بشه تا دوباره چند ساعتی کار کنه ممنون میشم اگر دوستان راهنماییم کنن

hamid300

کاربر
2014-05-31
1
1
با سلام یک کولر گازی اسپلیت 30000 ال جی دارم که دو سال کار کرده ظهرها خاموش میشه آب که میریزم روش درست میشه و دیگه خاموش نمیشه تا روز بعد ممنون میشم اگر دوستان راهنماییم کنن

mandana608

کاربر
2014-02-02
4
2
دوست عزيز احتمالات ميتونه 1..خرابي محافظ برق
2..خرابي خازن البته اگه خازن دوبل باشه
3..خرابي كليد اصلي كولر
4..خرابي فن چون اگه فن خراب باشه هم فن وهم كمپرسور هردو با فاصله زماني كم خاموش ميشن

بالا