آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن خاموش شدن پشت سر هم مادربرد ga-p67a-d3-b3 گیگابایت

amir99

کاربر
2009-03-29
451
1,586
تهران
سلام
من یه بار یه همچین مشکلی داشتم روی یه گیگا که بعد از کلی کار دیدم توی سایت خود گیگا در این مورد یه آپدیت برای بایوس گذاشته بودن و اون بایوس رو گرفتم و زدم درست شد. مدل مادر برد رو دقیقا یادم نیست ولی میدونم که گیگا بود.
حالا شما به سایت گیگا یه سر بزنید و ببینید توی توضیحات ورژن های جدید بایوس چیزی از خاموش و روشن شدن گفته. اگه دیدید بایوس رو بگیرید و پروگرام کنید.
البته بعد از توضیحات دوستان خوبم
امیدوارم مشکلتون برطرف بشه

meyenab1358

کاربر
2010-08-05
244
985
khozestan
دوست عزیز این مادربورد گارانتی آوازنگه
چرا خودتو اینقدر اذیت می کنی ؟
بفرست بره گارانتی
تازه اگه با هزینه هم تعمیر بشه باز هم به صرفه تر از اینه که خودت تعمیرش بکنی
موفق و پیروز باشی

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383

سلام دوستان
مادربرد ga-p67a-d3-b3 گیگابایت وقتی روشن میشود پس از چند ثانیه خاموش می شود و بعد از چند ثانیه دوباره روشن می شود . و این چرخه ادامه دارد تا اینکه برق رو دستی از پاور قطع کنیم .
1-هیچ قطعه ای بیش از حد داغ نمی شود .
2- ای سی I/o داغ نمی شود ولی قطعات اطراف اون ولتاژ 3.3 دارد .
3- کریستال کنار پل جنوبی هر پایه حدود 0.4 ولت دارد .
4- سوکت های usb و ساتا به هم اتصال کوتاه نیستند .
5-سوکت ولتاژ استند بای پاور هم به بدنه اتصال کوتاه نیست .

مشاهده فایل‌پیوست 74089

دوست عزیز ابتدا بایوس را پروگرام کنید و اوسیلاتور چیپ جنوبی را تعویض کنید و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

arefmard

کاربر vip
کاربر
2012-10-22
59
201
42
www.arefmard.blogfa.com
به احتمال قوی مشکل در چیپ جنوبی است.
منتظر توصیه دوستان هم باشید.

داداش اگه حوصلشو داری آی سی I / O را از برد جدا کن و ببین بازم روشن میشه البته اگه به گارانتی نفرستی
و در ضمن میتونی قبل از اون آی سی اول آی سی صدا را برداری و تست کنی دوست عزیز من شاید بیشتر از صد بار
با مشکلی که دارین روبرو شدم ولی سعی کن خودت درست کنی از نظر دوستان هم غافل نشو و استفاده کن

cvxcvx

کاربر
2008-11-23
230
680
Tehran
تعویض cpu . اپدیت Bios . و در اخر SB
شما پراب منفی به gnd و مثبت رو بزار روی فتهای 1.5V cpu ببین همون لحظه که روشن میشه این ولتاژ رو داری یا نه. بگو تا بهت بگم. من تو آواژنگ کار کردم و کاملآ با این مادربردهای مسخره اشنایی دارم

Zirnevis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-08-21
523
3,679
شیراز
سلام با تشكر از همه دوستان بدليل داشتن گارانتي اونو فرستادم گارانتي سعي مي كنم از تعمير كار مربوطه ايراد رو بپرسم و اينجا اعلام مي كنم كه اين موضوع بي نتيجه نمونه . با تشكر

بالا