آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل با نصب ویندوز و پیغام خطا (bootmgr is missing)

seee

Banned
2009-02-05
141
616
با سلام خدمت همه دوستان گرامی.

هارد 500 ساتا دارم که میخوام ویندوز ویستا نصب کنم که پیغام bootmgr is missing رو میده.
این هارد با ویندوز xp هیچ پیغامی نمیده و براحتی نصب میشه.

لطفا راهنمایی بفرمایید.

با تشکر.

rodbast90

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-08-21
545
1,970
babolsar
پاسخ : مشکل با نصب ویندوز و پیغام خطا

هارد 500 ساتا دارم که میخوام ویندوز ویستا نصب کنم که پیغام bootmgr is missing رو میده.

لطفا راهنمایی بفرمایید.

با تشکر.
بنام خدا
وعرض سلام
برای نصب ویندوز ویستا وسون حداقل 1گیگ رم نیاز است
وبرای نصب ویندوز 8 نیاز به به 2گیگ رم میباشد.

seee

Banned
2009-02-05
141
616

با سلام.

یعنی این پیغام خطا مربوط به پایین بودن رم است؟
رم کامپیوتر بنده 2 گیگ است!
مشکل از چیست؟
با تشکر.

amir99

کاربر
2009-03-29
451
1,586
تهران

بنام خدا
وعرض سلام
برای نصب ویندوز ویستا وسون حداقل 1گیگ رم نیاز است
وبرای نصب ویندوز 8 نیاز به به 2گیگ رم میباشد.
سلام
من با رم 512m ویندوز 7 نصب کردم و شده. بارها هم نصب کردم.
پیغامی که دوستمون میگن به نظر بنده ربطی به مقدار رم نداره.
شما یه بار اگه امکان داره هارد رو مجدد پارتیشن بندی کنید و نتیجه رو بگید تا دوستان بیشتر راهنمایی کنن.

آخرین ویرایش:

cifzs

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-02-22
493
688

احتمالا بوت هارد شما خراب شده در سون در قسمت نصب ویندوز گزینه repair رو بزنید و در cmd تایپ کنید
bootrec/fix bootrec

pedram

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-07-11
1,756
19,942
Country. iran

با درود
دوست خوبم دو احتمال وجود دارد .اول اینکه ورژن فعلی شما با ورژن قبلی cpu همخوانی نداشته باشه .مثل 32 ویا 64
مورد بعد هم اینکه شما از dvd بوت ایبل استفاده کنید بزارید اجرا کنه وسپس F8 را یکباز بزنید واسپایس را بزنید تا سیستم DVD داخل درایو را شناسایی وبخونه .وسپس درایو c رو format کنید . برای ویندوز 7 شما حداقل 23GB نیاز دارید پس در اینحا برای پیش بینی سافترهایی که در اینده باید نصب بشه کمتر از 30GB برای درایو c در نظر نگیرید حداقل 30GB باید در نظر داشته باشید .تا به مشگل نخورید .موفق باشید

MyNirvanam

کاربر
2013-01-23
9
27

لطفا راهنمایی بفرمایید.

با تشکر.

با سلام و خسته نباشید

با اجازه اساتیده محترم.
دوسته عزیز ابتدا یک بار با خودته ابزاره پارتیشن بندیه نصب ویندوز پارتیشن بندی کن. بعد اقدام به نصب کن.
اگه این پیغام قبل از راه اندازیه نصب میاد. با ویندوز ایکس پی پارتیشن بندی کن.
اگر این دو راه جواب ندادند از برنامه های Acronis برای پارتیشن بندی استفاده کن. این برنامه ها به طور خودکار Bootmgr هارده شمارو درست میکنه. هارد شما بر اساس نوعه سیستم عاملی که میخواید نصب کنید پارتیشن بندی میشه همونطور که برای سیستم عامل هایه خاصه دیگه به نوعه دیگری از پارتیشن احتیاج دارد. نرم افزار Acronis Disk Doctor خیلی از مشکلات رو میتونه برطرف کنه. بعد از پارتیشن بندی با این نرم افزار تویه خوده نرم افزار یبار از روی گزینه Explor درایوه هاردت رو باز کن ببین بدون مشکل باز میشه یا نه. دقت داشته باش که موقعه پارتیشن بندی گزینه هایه پارتیشن بندی رو به درستی تنظیم کنی، وقتی فرمته هارد رو روی NTFS بزاری خودش خودکار Bootmgr رو برای هاردتون تنظیم میکنه...

با پیشرفته مایکروسافت تویه سیستم عاملا نسخه های bootmgr هم پیشرفته تر شدن. برای همین ممکن یکم مشکل پیدا کنه که چیزه مهمی نیست و به سادگی حل میشه.

تشکر و درود فراوان
اسکندری

ALIGHOLAMPOR

VIP+ افتخاری
کاربر

سلام دوست عزیز این پیغام به نظر من ربطی به هارد نداره مگه اینکه شما فرمت ntfs را انتخاب نکرده باشید شاید مشکل از سی دی باشه ضمنا نفرمودید که در مرحله اول نصب پیغام میده یا مرحله دوم چون مرحله اول تا موقع بعد کپی که ری استارت میشود به سی دی کار داره ومرحله دوم از روی هارد ادامه نصب می دهد ضمنا باویندوز 7یا8 یک امتحانی بکنید ........بازاطلاع بدهید من خوشحال می شوم مشکل یکی از دوستان حل بشه

بالا