آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تجربیات: نصب نشدن گرافیک دوم در برخی لپتاپها

ghasemi2020

کاربر vip
کاربر
2012-02-14
115
445
سلام
من چند بار لپتاپهای msi رو دیدم که بعد از نصب کارت گرافیک intel دیگه گرافیک دوم nVidia رو نمشناخت
این مشکل با گرفتن درایور intel از سایت اینتل برطرف گردید و هر دو گرافیک راحت نصب شد

pc.heidari

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر
2013-01-09
399
6,732
تهران
دوست عزیز توجه داشته باشید که لپتاپ های دوبل گرافیک با نصب دایور کارت گرافیک اصلی گرافیک اینتل هم نصب میشود اتوماتیک . اشتباه دوستان این هست که ابتدا اینتل رو نصب میکنند سپس اصلی را . شما اصلی را از سایت برند لپتاپ بگیرید و اینتلی خودش از روی اصلی نصب میشود .

ghasemi2020

کاربر vip
کاربر
2012-02-14
115
445
دوست عزیز توجه داشته باشید که لپتاپ های دوبل گرافیک با نصب دایور کارت گرافیک اصلی گرافیک اینتل هم نصب میشود اتوماتیک . اشتباه دوستان این هست که ابتدا اینتل رو نصب میکنند سپس اصلی را . شما اصلی را از سایت برند لپتاپ بگیرید و اینتلی خودش از روی اصلی نصب میشود .

با سلام-فرمایش شما رو من هم تو برخی از لپتاپها تجربه کردم و چنین کاری که شما گفتید درسته و خود فایل درایور هم که تو سایش گذاشته حجمش تقریبا بیشتره ولی تو برخی از لپتاپها طبق توضیحات سایتهای اون برندها ابتدا باید اینتل نصب بشه سپس گرافیک دوم-و اگر بخای گرافیک اصلی رو اول نصب کنی مشکل پیدا میکنی و نصب نمیکنه
البته این تجربه بنده بوده

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
نه من فکر نمیکنم اولویتی در نصب باشه. مشکل از درایور هست که گاهی یکی نصب نمیشه. دلیلشم اینه بسیاری از دو گرافیکه ها درایور خاص دارند و اگر آخرین درایور رو از سایت سازنده گرافیک دانلود و بخواین نصب کنید ممکنه با مشکل بربخورید و نصب نشه.
البته معمولا در مورد اینتل که گرافیک ضعیف و اول محسوب میشه این مشکل نیست و گرافیک دوم که قوی تر هست بسیاری اوقات درایور مخصوص خود رو میخواد که باید از سایت شرکت سازنده لپ تاپ دانلود کرد!
مخصوصا در hp ها این مسئله محسوس هست

R EZ A

کاربر
2010-01-12
51
68
روی چنتا از لپ تاپ های 2 گرافیکه که خواستم اول درایور گرافیک اصلی رو نصب کنم
خودش ارور داد که اول باید اینتل نصب بشه

بالا