آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: استفاده از ADSL در دو کامپیوتر

h.asadi987

کاربر
2013-01-27
159
645
خراسان رضوی
با سلام دوستان عزیز من یک مودم ADSL TPLINK 4 پورت دارم میخواستم بدونم چطور میتونم با این مودم دوتا کامپیوترم رو به اینترنت وصل کنم و ضمنا اینکه بتونم دوتا کامپیوتر رو هم با هم شبکه کنم با تشکر

mehdi_ati

کاربر
2013-04-30
10
19
ایران
www.sahandgame.com
سلام دوست من
شما اگه مودمتون به صورت اتومات تنظیم شده باشه(یعنی زمانی که سیستم رو روشن میکنید اتومات به اینترنت متصل میشید)
نیاز به تنظیمات نیست و با تهیه یک کابل لن و اتصال اون به مودم سیستم دوم هم به اینترنت متصل میشه.
ولی برای شبکه کردن دو سیستم با هم اگه ویندوز هر دو سیستم 7 هست این مراحل رو دنبال کنید.

شبکه کردن دو کامپیوتر
اول از همه دو دستگاه رو با کابل لن به مودم وصل کن.
بعد میرسیم سر درست کردن تنیظمات نام کامپیوتر و work group درهر دو دستگاه.

1.روی my computer راست کلیک کنید و گزینه ی properties را بزنید.
2.بعد در پنجره ای که باز شده روی change کلیک کنید.
3.دوباره در پایین سمت راست دکمه ی change کلیک کنید.
4. در computer name اسم کامپیوتر خود را وارد کنید (حتما باید در هر دو کامپیوتر نام های متفاوتی وجود داشته باشند)
5.در work group باید بر عکس computer name اسم ها مثل هم باشند که اگه همون work group باشه بهتره!
6.بعد ok کنید و برای ثبت تمامی مراحل سیستم ها رو ریستارت نمایید.
تنظیمات ip در کامپیوتر ها
1.از menu start گزینه یcontrol panel را انتخاب کنید .
2.از control panel گزینه یnetwork and sharing center را انتخاب کنید .
3.سپس از تب سمت چپ گزینه Change adapter settings را بزنید.
4.بعد روی Local area connection کلیک راست بزنید و گزینه properties را بزنید. تا به صفحه زیر بروید.
5.گزینه internet protocol version 4 را پیدا کنید و سپس روی properties بزنید تا به صفحه تنظیمات ip بروید و اعداد را همانطور که در پایین میگم وارد کنید و سپس ok را بزنید.
نکته: برای فعال کردن قسمت ip باید روی گزینه use the following ip address کلیک کنید.
چون مودمتون TP-link هست رنج ip به این صورت وارد کنید
به ترتیب:
(کامپیوتر اول)
192.168.1.3(به جای 3 هر عددی از 2 تا 255 میتونید بزارید)
255.255.255.0(با زدن دکمه tab این قسمت بصورت اتومات تکمیل میشود)
192.168.1.1(ip مودم هست)
DNS(اجباری نیست)
8.8.8.8
4.2.2.4
ok کنید و تمام.

(کامپیوتر دوم)
192.168.1.5(به جای 5 هر عددی از 2 تا 255 میتونید بزارید)
255.255.255.0(با زدن دکمه tab این قسمت بصورت اتومات تکمیل میشود)
192.168.1.1(ip مودم هست)
DNS(اجباری نیست)
8.8.8.8
4.2.2.4
ok کنید و تمام.

نکته:بهتره که یک بار کارت شبکه ها رو disable و بعد enable کنید.

امیدوارم این مطلب مفید بوده باشه براتون.

وای چه قد خسته شدم:nevreness:

آخرین ویرایش:

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,417
ایران
با سلام دوستان عزیز من یک مودم ADSL TPLINK 4 پورت دارم میخواستم بدونم چطور میتونم با این مودم دوتا کامپیوترم رو به اینترنت وصل کنم و ضمنا اینکه بتونم دوتا کامپیوتر رو هم با هم شبکه کنم با تشکر

درود
دوست عزیز شما اگه برای کانکت شدن از کانکشن استفاده میکنید برای استفاده دو کامپیوتر همزمان از اینترنت باید وارد تنظیمات مودم شده
و از قسمت Interface Setup شده و گزینه PPPoE را انتخاب کنید
اگر هم برای کانکت شدن از کانکشن استفاده نمیکنید نیازی به تنظیمات نیست
ما بقی تنظیمات در بالا شرح داده شده

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
وقتی دو سیستم از طریق لن به مودم وصل شوند و اینترنت برقرار باشد خود به خود از طریق مودم با هم شبکه میشوند. ولی باید از قسمت status کانکشن خودتون ipهایی که اتوماتیک گرفتید چک کنید. بعد برای دسترسی به سیستم دیگر کافی در run به این شکل ip آن سیستم را بزنید و اینتر کنید:

\\192.168.2.101

mohammad meg

کاربر
2013-05-03
3
3
سلام.با عرض سلام و خسته نباشید.در مورد شبکه کردن دو سیستم که یکی ویندوز 7 و دیگری xp هستش به وسیله مودم چهارپورت و همچنین برای داشتن آی پی آدرس های ثابت (چون هر بار با روشن و خاموش کردن سیستم آی پی ها عوض میشه) منو راهنمایی کنید...
ممنونم

RSMMM

کاربر
2013-06-12
228
513
40
اصفهان
با سلام دوست عزیز
شما دوست عزیز طبق راهنمایی بالا باید خودتان آی پی را، ست کنید .در قسمت Propertice کارت شبکه در قسمت internet protocol version 4 باید دستی IP را وارد کنید .

بالا