آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: پیشنهاد یک سیستم حرفه ای کامل مناسب جهت پردازشهای سنگین 3D max

mrd90550

کاربر
2012-02-27
164
502
با درود
لطفا چند سیستم کاملاً حرفه ای به همراه مارک و مدل مانیتور که مناسب پردازشهای گرافیکی و 3

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
اینجور که پیداست لپ تاپ نمیخواین؟
ببینید در مورد کارهای گرافیکی باید به cpu و کارت گرافیک و ram توجه کنید. برند شرکت خاصی مهم نیست که حتما باشه. مانیتور هم که اصلا مهم نیست به سلیقه خودتون بر میگرده! شما برای کارهای گرافیکی و مخصوصا کار 3D نیاز به مانیتور 21 اینچ به بالا دارید که راحت بتونید کار کنید و بهتره full HD باشه. چون خیلی ها HD هستند. و LED هم طبیعتا برای چشمتان بهتر هست و مصرف برق کمتری نسبت به LCD داره.

در مورد cpu چون در 3d نیاز به rendering دارید هر چه cpu قویتر باشه بهتره حداقل باید cori7 داشته باشید. مادر برد رو باید سوکت 1150 انتخاب کنید که سرعت بالا باشه ولی چنین سوکتی کمی قیمتش زیاده. مدل asus و gigabyte هر دو مادربردهای 1150 خوبی تولید کردند.

رم بهتره تا 12 گیگ هم داشته باشید اگر زیاد انیمیشن کار میکنید. اگر فقط 3D استاتیک (بدون موشن) کار میکنید 8 گیگ رم هم کفایت میکنه.
کارت گرافیک هم Ati و nvidia بسیار عالی هستند باید 2 گیگ رم داشته باشه به بالا و دیگه هرچی گرون تر باشه پردازندش هم قوی تر میشه. معمولا تو رندر کردن کارتهای گرافیک معمولی real time نیستند و حوصله میخواد. یکسری کارتهای گرافیک هست مخصوص render کردن کارهای 3d که real time هستند ولی بسیار گرونن و تو ایران هم فقط تهران اگر گیر بیاد.

چون لپ تاپ نمیخوای دیگه مدل معرفی کردن زیاد معنی نمیده خودتون هر چی دوست داشتید اسمبلی میکنید و من قطعات مهم رو بهتون گفتم...
موفق باشید

peugeot206

کاربر vip
vip
کاربر
2010-12-11
77
263
سلام دوست من
بستگی داره چقدر بخوای هزینه کنی
بعد ببینی چه سیستمی با هم مچ میشه
صرفا قطعات با مشخصات بالا بگیری جوابتو نمیده سیستم باید مچ هم بشه
به نظر من اصلا طرف لپ تاپ نرو
لپ تاپ ظریفه و کشش بار زیاد نداره
با این حال اگه خواستی هم لپ تاپ بگیری GT70 ام اس آی بگیری خوبه ولی بالای 10 میلیون قیمتشه!!!!!!!!!!

به نظر من این سیستم خوبه به کارت میاد
CASE:GREEN MAGNUM
POWER:GREEN 600W
MB:ASUS Z87 PLUS
CPU: INTEL I7 4770K
RAM:2* CRSAIR 8G 1600
VGA:ASUS GTX 760 2G/DDR5/256Bit
HDD:3T WD (BLACK GIR BIARY AALIE).G
ODD:ASUS SATA BOX GREEN 5G
MCR:pIONEER INTERNAL
KEY&MOUSE FARASSOO
LED:ASUS 22" VE228H WITH SP
حدود قیمتش درمیاد 5/200/000 ت
البته اگه بخوای ارزونتر بشه میتونی
مانیتورالجی 19 معمولی برداری 350ت ارزونتر میشه
یکی رمها کم کنی 230ت ارزون میشه
میتونی هاردت 1ترا برداری حدود 200ت ارزون میشه
میتونی گرافیک در حد همین ولی یه کم سبکتر برداری مدل GTX750 حدود 450ت ارزون میشه
بعد از اینا برو سراغ مادربوردت Z87K برداری 150ت ارزونتره
و یا سبکتر و با CPU سبکتر
شاد باشی
===> همونطور که دوستمون گفتن کارتهای گرافیک realtime خیلی گرونن و به صرفه تره در mb&cpu هزینه کنی تا گرافیک

آخرین ویرایش:
بالا