آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

همكاري در ساخت دستگاه تعويض چيپ BGA بصورت دست ساز

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
477
1,423
ممنون البته فکر کنم جابجا گفتین
حرارت بالا و پایین برای گرم کردن کل برد هست و اینفرارد یا ای ار برای گرم و ذوب کردن نقطه مورد نظر

البته من دقیقا ندیدم از کدوم قسمت حرارت بالای بی جی ای داده میشه فقط از زیرش رو دیدم اگر عکسی دارید بفرستین

راستی برای باکس می تونید از باکس کیس کامپیوتر هم استفاده کنید و برای المنت هم اگر می خواین تمیزتر باشه و بخاری برقی نزارید می تونید با خاک رس پایه المن رو درست کنید

ولی من فعلا کارم رو با یک باکس کیس و المنت وکیوم که دوستمون گفتن و سنسور دما و یک میله گرد برای جوش دادن به کیس برای اتصال اینفرارد شروع می کنم

منظور از هیتر IR همون المنت های وکیوم اطراف نازل پایین هست

dtdm

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2012-08-07
269
722
تهران
www.puzel.ir
سلام دوستان من تقریبا دستگاه رو ساختم ولی چون اینفرارد پیدا نکردم مجبور شدم یک دستگاه اینفرارد کامل با قیمت 2 میلیون بخرم

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
477
1,423
سلام دوستان من تقریبا دستگاه رو ساختم ولی چون اینفرارد پیدا نکردم مجبور شدم یک دستگاه اینفرارد کامل با قیمت 2 میلیون بخرم
سلام بسیار عالی
اگر امکانش هست عکس یا فیلم از دستگاه قرار بدید

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,686
10,169
گنبد کاووس

از صمیم قلب بهتون تبریک میگم مسلما خواستن توانستن است
ایرانی جماعت جزو باهوش ترین و زیرک ترین ها میباشد
ما تمدن و فرهنگ بسیار بالایی داشته و داریم متاسفانه برخی مشکلات و مسائل اخیر و اخیر تر و اخیرتر باعث گردیده فرهنگ و تمدن خودمون رو فراموش نماییم و بسیار ، بسیار عقب افتاده شویم تا به جایی گاها که متاثر از ایرانی بودن می شویم و این واقعا تاثر انگیز میباشد
در صورتی که خون و تمدن ما اینگونه نمیباشد
ما باید مایه و باعث و الگوی دیگران باشیم
نه اینکه از دیگر کشورها الگو بگیریم
به هر حال امیدوارم ساخت شما وسیله مرغوبی گردد و عامل و جرقه ای برای پیشرفت شخص شما و بنده و دیگر دوستان گردد
برخی اینگونه استفاده میکنند که آفرین دارا برخی دیگر مانند پست 242 فقط دنبال مال مفت و بی دردسر و زحمت و رایگان هستند در غیر این صورت جملگی مزخرف هستند
همین گونه تفکرات از عوامل عقب ماندن امثال ما گردیده

موفق باشید به امید حق

alivectra

کاربر
2012-07-09
5
6
سلام
منم دارم میسازم
کنترلر هیتر بالا دست ساز.با اردویینو
کنترلر پری هیت هم Autonics-Tc4
پری هیت اینفرارد
هیتر بالا هم اول میخواستم دسته فن دار بزارم.ولی اینفرارد پیدا کردم براش.فقط باید یه سنسور دما k توش جاساز کنم.
بدنه هم یه سانتریفیوژ خراب داشتم از قاب و پنل و ال سی دی کاراکنری همون استفاده کردم.
باقی توضیحات و سورس برنامه و شماتیک رو بزودی اپلود مبکنم:yes::yes::yes::biggrin0:

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,653
176,703
iRanTK.iR
با درود

دوستان این هم پروژه جالبی هست ، سورس کد و شماتیک موجوده و چون با arduino ساخته شده ، بستنش راحت هست .

برای باز کردن تصاویر در سایت اصلی باید ف یلتر * شکن داشته باشید .

کد:
[LEFT]https://create.arduino.cc/projecthub/makerbr555/diy-smd-rework-station-28b6f5

https://www.instructables.com/DIY-SMD-REWORK-STATION[/LEFT]

ویدئوی نحوه کارکردشو آپلود کردم .

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

پیوست‌ها

abnuse1

کاربر vip
کاربر
2018-03-18
58
86
عرض سلام - این بخش عالیه - سالها ست شروع شده اما ..... بماند ....یه کلیپ قرار میدم جهت اینکه دلیلی بشه برای تلاش بیشتر ..یکی از دوستان گفته بودن که دستگاه رو بیخودی بزرگ کردن -این نظرشون کاملا که نه اما 20 درصد درسته:32000000:.این دستگاه BGA و هیتر بصورت دست ساز بدست یه انسان در یه گوشه از دنیا درست شده نمونه ای از توانستن هست، کار نشد نداره ، اما ... تا انجام بشه برنامه و فکر دقیق .... بوجه صبر ، تلاش نیاز داره .......
[video]https://aparat.com/v/ZFybn[/video]
https://aparat.com/v/ZFybn

nima.mhq

کاربر
2017-03-13
173
295
43
خراسان رضوی ..
تو ساخت ترموکوپل دقیق اگه پرویی نباشه رومن حساب کنید.. برا قطع وصل بازه کاری ترمو سوییچ خیلی زیاده و هم اینکه زود به فنا میره .. ترموکوپل خودم ساختم برا هیتر و هویه خودم و دقیق دقیق

dtdm

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2012-08-07
269
722
تهران
www.puzel.ir
خیلی خوشحالم خیلی خیلی که دوستان همه در این تاپیک با جدیت در حال مشارکت هستن

ساخت ابزار زیاد سخت نیست با کمی ابتکار ساخته خواهد شد

و شاید تنها فرقش با دستگاهای گران زیبایی و قدرت دقتش و امکانات بیشترش باشد

ولی تا اینجای کار برای خود من کار راه انداز بود و با تحقیق هر چند وقت یکبار اپدیتش میکنم و به ظاهر امکاناتش اضافه می کنم

asghar4

کاربر
2018-03-05
218
398
کرج
سلام
من یه دستگاه ir خریدم، برای حرارت از یه دونه لامپ هالوژن معمولی استفاده شده که گرما در حدی هست که قلع را به راحتی ذوب می کنه

بالا