آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

همكاري در ساخت دستگاه تعويض چيپ BGA بصورت دست ساز

rezanurse826

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2009-01-05
1,131
1,708
سلام ، شما از سایتهای دیگر می توانید استفاده کنید .
بنده به شخصه عضو اکثر سایتهای تعمیرات و مدار هستم .
ولی این سایت به جرات می توانم بگویم که تعامل کاربری قوی و انجمن به روزی دارد .
برای همین حق عضویت سالیانه خودم را واریز میکنم و از امکانات ان بهره میبرم .
اگر کاربری که عضو معمولی باشد و کامنت راهنمایی تعداد بیشتر بگذارد ، و این راهنمایی ها مورد تایید اعضا گروه باشد ، عضو ویژه و افتخاری می شوند .
اینگونه که شما از راه نرسیده و آتش تند دارید ، نشان از بی تحملی و اضطراب است .
اگر مشکلی دارید با مسئول انجمن در میان بگذارید تا راهنمایی لازم صورت بگیرد .
متشکرم

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,653
176,704
iRanTK.iR
چقدر این سایت مزخرفه، به هیچ لینکی دسترسی نمیده، و همش پولیه، نه عکسها نه لینکها هیچکدوم باز نمیشه و عضویت میخواد، حالم ازینجور آدمهای مزخرف با طراحی این سایت‌ها بهم میخوره، حداقل میزاشتی 4تا عکس باز بشه بعد اگه خوب بود عضو شیم،

درود بر شما

بنده معمولا یوزر کاربرانیکه با این لحن صحبت می کنند رو مسدود می کنم .

ولی ابتدا جنابعالی باید به فکر اصلاح طرز بیان خودتون باشید و بعد درگیر آدم های به قول شما مزخرف این انجمن ...

امیدوارم از این به بعد در جمله بندی و طرز بیان مطالب بیشتر دقت کنید ، تا باعث مسدود شدن کاربریتون نشه ...

با سپاس

Newman1

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-04-12
343
883
4H-WBW1gzXLvmjlkHm-wJBmNrRk6bA1dqlZsIOPGHmuDvqbuvyG_SzaUnrRymtpdsL_Lj6Hk5NvsO-QWdHj0Tm_7qdJ2NF2V.jpgگفتم شاید بد نباشه به المنت فیبر کربنی هم توجهی کنید که مهمترین ویژگیش طول عمر بسیار زیاد و گرمای بشدت قایل کنترل و سرعت عمل بالاست

dtdm

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2012-08-07
269
722
تهران
www.puzel.ir
خدا قوت دوستان این پست به نتیجه رسید اخر قبلا گرون بود الان که با این وضعیت دلار دیگه شده یک رویا اگر نتیجه نداده بزاریم پشتش سریع بسازیم اگر موافقید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: yx700

alids

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2017-08-26
277
328
فکر نکنم به این راحتی بشه ساختش از اون ورم با این قیمتای نجومی دیگه کسی نمی تونه خودشم بخره

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: dtdm

dtdm

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2012-08-07
269
722
تهران
www.puzel.ir
من در حال ساخت یک مدل هستم

که در قسمت زیرین از بخاری برقی دارم استفاده می کنم با قابلیت تنظیم دما و اضافه کردن سنسور اندازه گیری درجه حرارت که از داخل دسته هیتر قبلیم که خراب شده بود استفاده می کنم

در بخش بالا چون اطلاعاتی از اینفرارد ندارم فعلا براش دارم نازل دسته هیتر تعبیه می کنم تا بعد بهش دوربین و اینفرارد اضافه کنم

در دستگاه BGA دیدم یک تیکه سیم رو برد قرار می دن دقیق نمی دونم چی هستش ولی فکر کنم همون سنسور اندازگیری دمای برد هست اگر کسی می دونه اطلاعات بده ممنون

حتما این دستگاه را خواهم ساخت تا ماه اینده عکس قرار خواهم داد و همچنین اموزش ساختش رو البته با کمک تمام دوستان تا هر سری تکمیل تر بشه و به یک مدل استیبل برسیم و در نهایت چند نفر بشیم و بگیم برامون قالب گیری کنن و چند مدل زیباترش رو بسازیم سر هم کنیم

آخرین ویرایش:

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
477
1,423
من در حال ساخت یک مدل هستم

که در قسمت زیرین از بخاری برقی دارم استفاده می کنم با قابلیت تنظیم دما و اضافه کردن سنسور اندازه گیری درجه حرارت که از داخل دسته هیتر قبلیم که خراب شده بود استفاده می کنم

در بخش بالا چون اطلاعاتی از اینفرارد ندارم فعلا براش دارم نازل دسته هیتر تعبیه می کنم تا بعد بهش دوربین و اینفرارد اضافه کنم

در دستگاه BGA دیدم یک تیکه سیم رو برد قرار می دن دقیق نمی دونم چی هستش ولی فکر کنم همون سنسور اندازگیری دمای برد هست اگر کسی می دونه اطلاعات بده ممنون

حتما این دستگاه را خواهم ساخت تا ماه اینده عکس قرار خواهم داد و همچنین اموزش ساختش رو البته با کمک تمام دوستان تا هر سری تکمیل تر بشه و به یک مدل استیبل برسیم و در نهایت چند نفر بشیم و بگیم برامون قالب گیری کنن و چند مدل زیباترش رو بسازیم سر هم کنیم

سلام
اون تکه سیم سنسور دما نوع K هست اینجا رو ملاحظه کنید
برای المنت ها اگر بتونید از المنت وکیوم استفاده کنید خیلی خوب میشه
همونطور که میدونید دستگاه های BGA مرغوب سه منبع حرارت دارن نازل بالا، نازل پایین و المنت های IR که نازل بالا و پایین وظیفه رسوندن دمای چیپ به دمای ذوب قلع رو دارن و منبع حرارتی اصلی هستن و هیترهای IR هم وظیفه پیش گرم کردن و حرارت دادن باقی برد رو دارن تا اختلاف دمایی بین نقاط مختلف برد زیاد نشه و باعث تاب برداشتن و مشکلات دیگه نشه.
اگر با آردوینو آشنایی دارید میتونید یک مدار کنترلی برای هیتر ها بسازید تا بیش از حد زیاد نشه
بنده قبلا یک مدار کنترلی ساختم با آردوینو و مدارش رو تست هم کردم ولی به علت مشغله زیاد فرصت نکردم تمومش کنم ولی در آینده من هم یدونه دستگاه BGA میسازم.

dtdm

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2012-08-07
269
722
تهران
www.puzel.ir
ممنون البته فکر کنم جابجا گفتین
حرارت بالا و پایین برای گرم کردن کل برد هست و اینفرارد یا ای ار برای گرم و ذوب کردن نقطه مورد نظر

البته من دقیقا ندیدم از کدوم قسمت حرارت بالای بی جی ای داده میشه فقط از زیرش رو دیدم اگر عکسی دارید بفرستین

راستی برای باکس می تونید از باکس کیس کامپیوتر هم استفاده کنید و برای المنت هم اگر می خواین تمیزتر باشه و بخاری برقی نزارید می تونید با خاک رس پایه المن رو درست کنید

ولی من فعلا کارم رو با یک باکس کیس و المنت وکیوم که دوستمون گفتن و سنسور دما و یک میله گرد برای جوش دادن به کیس برای اتصال اینفرارد شروع می کنم

بالا