آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

همكاري در ساخت دستگاه تعويض چيپ BGA بصورت دست ساز

lolohacko

کاربر
2007-11-23
127
369
سلام دوستان.
آقای نحوی میشه لطف کنید یه راهنمایی در مورد سخت افزار PT100 که راه انداختین کنید؟ حالا دقتش مهم نیست واسه پیش زمینه میخوام آخه هیچ جا یه سخت افزار درست و درمان ازش گیر نمیاد!
البته اگر موردی نداره ؟

مسعود نصوحی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2009-02-22
913
5,889
مبارکه اصفهان
درود بر پشت کار شما
اگه میشه یه توضیجی در مورد دستگاهت بده و چندتا عکس بذار.
تو این مدت منم تونستم یه مبدل با قیمت مناسب برای pt100 پیدا کنم.ولی هنوز سفارش ندادم و تست نکردم.
چون مداری که خودم برای pt100 بسته بودم خیلی نوسان داشت و جوابگو نبود

scorpions

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-10-01
372
1,228
با سام خدمت دوستان.اگه میخواهین دستگاه مشابهی از zm بسازین لازم به ذکر است در zm از حرارت و باد استفاده شده است و نه از نور لامپ.اگر شما یه چیزی مثل سشوار صنعتی بسازین که سرعت باد را کنترل کنین میتونین یه چیزی مثل zm بسازین.من چیزی که خودم ساختم مخلوطی از ir و سشوار صنعتی است که به راحتی در مورد چیپ ها را جواب میده.فقط ذر تنظیم دمای اون چند ساعت وقت گذاشتم.جوری که اگر شما برد را بیش از مقدار لازم بزارین بمونه نه برد شما آسیب میبینه نه چیپ.

lolohacko

کاربر
2007-11-23
127
369
سلام دوستان اینم عکس از دستگاه من که خواستین:
20140115_120850.jpg

کنترل دمای زیر رو با یه ترموکوپل دارم انجام میدم (type-k) و واسه دما از رو از یه سشوار صنعتی دارم استفاده میکنم البته دسگاه خیلی کار داره ولی فعلا خودم میتونم ازش استفاده کنم.فقط میخوام کنترل دما رو با AVR خودم بتونم بخونم نه اینکه از ترموکوپل اماده استفاده کنم!

lolohacko

کاربر
2007-11-23
127
369
سلام.
بله سعی کردم بیشتر قسمت هاشو المینیوم کار کنم.
من فقط مشکلم با کنترول دما هست و اون یکی مشکلم اینه که مشغله کاریم وقتی واسه کار تحقیقاتی واسه ساخت تمپرچر نمیزاره...
بیاید با هم یه وسیله واسه اندازه گیری دقیق دما طراحی کنیم!

lolohacko

کاربر
2007-11-23
127
369
ایول PT100 ما هم راه افتاد دمش گرم.
خیلی نوسان داره ولی بلاخره یه جوابهایی مثل اینکه دارم میگیرم...
رو برد برد بستمش با سنسور اوامترم یه تفاوتها و پرشهایی داره ولی همینشم امیدوار کننده بود.میخوام واسه دستگاه BGA یه صفحه لمسی با LCD گوشی N95 با حافظه طراحی کنم که بشه بهش واسه بردهای مختلف پارامترهای مختلف تعریف کرد...

smazi

کاربر vip
کاربر
2012-11-25
89
418
ایول PT100 ما هم راه افتاد دمش گرم.
خیلی نوسان داره ولی بلاخره یه جوابهایی مثل اینکه دارم میگیرم...
رو برد برد بستمش با سنسور اوامترم یه تفاوتها و پرشهایی داره ولی همینشم امیدوار کننده بود.میخوام واسه دستگاه BGA یه صفحه لمسی با LCD گوشی N95 با حافظه طراحی کنم که بشه بهش واسه بردهای مختلف پارامترهای مختلف تعریف کرد...

سلام لطفا شماتیک مداری که برای راه اندازی سنسور استفاده کردین رو بزارید و بگید با چه میکرویی کار میکنید . با تشکر از شما

sorenapardaz

کاربر
2013-05-07
18
28
با سلام خدمت دوستان عزیز . من امروز با این تاپیک آشنا شدم . فکر می کنم بحث به جاهای خوبی داشت کشیده می شد . از دوستان عزیز که کار رو تا یه جاهایی پیش بردن مثل جناب آقای نصوحی و دیگر دوستان اگه به نتیجه تازه ای دست پیدا کردید دیگر دوستان رو هم در جریان قرار بدید .حیفه این تاپیک اینجا مسدود بمونه . ممنون

بالا