آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: از کار افتادن هیتر گرداک 952

mehdi.akbari

کاربر
2018-06-30
13
13
سلام مهندس غزال
پست ۴تاپیک رو که گذاشتین اجرا کردم
مقاومت تست یک کیلو متصل به سیم آزمایش قرمز را برپایه ۹ آی سی D1 وصل کردم که باید المنت هیتر روشن و پمپ خاموش شود ،،،،،،،،،حالا نتیجه آزمایش من ب شرح زیر است،،،،،،،
پمپ روشن ،،،المنت هیتر خاموش ،،،و قبلا نمایشگر هیتر روی عدد ۴۰درجه بود که الان عدد ۶روی سون سگمنت هست

تست بعد
مقاومت تست ۲۰۰اهم متصل ب سیم مشکی رو ب پایه ۹ای سی D1وصل کردم ک در این صورت باید المنت هیتر خاموش و پمپ روشن بشه ،،،،،،،حالا نتیجه آزمایش من ب شرح زیر است ،،،،،
پمپ روشن المنت همچنان خاموش و قبلا روی سون سگمنت عدد ۴۰درجه بود حالا عدد ۸۱۰یا۸۵۰یا۸۷۰روی نمایشگر نوسان میکنه
حالا ......مشکل هیتر من اینکه المنت هیتر گرم نمیشه اصلا حرارت نداره بعدش ولوم درجه هیتر رو میچرخانم هیچ عکس العملی نداره و روی نمایشگر عدد۴۰درجه هم ثابت مونده

مراحل تست های بعدی رو هم انجام دادم المنت هیتر ب هیچ عنوان روشن نشد ،،،ممنون میشم راهنمایی کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

mehdi.akbari

کاربر
2018-06-30
13
13
بعد توی مراحل تست گفته بودین سیم قرمز ب یک مقاوت یک کیلو وسر دیگ رو ب خروجی رگلاتور ۱۲ولتی ،،تو برد دو تا رگولاتور ۵ولتی بود منم ب خروجی رگولاتور ۵ولتی وصل کردم

• Like

mehdi.akbari

کاربر
2018-06-30
13
13
یه سوال دیگه تو ذهنمه ولوم المنت هیتر دیگه چرا اون کار نمیکنه

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,764
سلام مهندس غزال
پست ۴تاپیک رو که گذاشتین اجرا کردم
مقاومت تست یک کیلو متصل به سیم آزمایش قرمز را برپایه ۹ آی سی D1 وصل کردم که باید المنت هیتر روشن و پمپ خاموش شود ،،،،،،،،،حالا نتیجه آزمایش من ب شرح زیر است،،،،،،،
پمپ روشن ،،،المنت هیتر خاموش ،،،و قبلا نمایشگر هیتر روی عدد ۴۰درجه بود که الان عدد ۶روی سون سگمنت هست

تست بعد
مقاومت تست ۲۰۰اهم متصل ب سیم مشکی رو ب پایه ۹ای سی D1وصل کردم ک در این صورت باید المنت هیتر خاموش و پمپ روشن بشه ،،،،،،،حالا نتیجه آزمایش من ب شرح زیر است ،،،،،
پمپ روشن المنت همچنان خاموش و قبلا روی سون سگمنت عدد ۴۰درجه بود حالا عدد ۸۱۰یا۸۵۰یا۸۷۰روی نمایشگر نوسان میکنه
حالا ......مشکل هیتر من اینکه المنت هیتر گرم نمیشه اصلا حرارت نداره بعدش ولوم درجه هیتر رو میچرخانم هیچ عکس العملی نداره و روی نمایشگر عدد۴۰درجه هم ثابت مونده

مراحل تست های بعدی رو هم انجام دادم المنت هیتر ب هیچ عنوان روشن نشد ،،،ممنون میشم راهنمایی کنید

درود

قرار شد عجله نکنی و در تاپیک مستقلی مطرح کنی ولی همینجا مطرح کردی و عجله هم داری.
مطمئن باش درست میشه و درست شده بدون
بشرطی که عجله نکنی و کلیه مراحل پست ۴ تاپیک عیب یابی را تا جایی که قطعه معیوب را برات مشخص کنه ادامه بده
ولی ادامه ندادی و مدام میگی هیتر داغ نمیشه.

در خصوص سوال پست ۲۰۳ هم اونجا جوابتو میده که چرا کنترل حرارت کار نمیکنه
فرمودی:
مراحل تست های بعدی رو هم انجام دادم المنت هیتر ب هیچ عنوان روشن نشد
ولی من کاملا مطمئنم همه تست ها را انجام ندادی اگه واقعا انجام دادی باید بتونی بگی اشکال چیه و چه قطعه ای سوخته .

تست ۸ اینه که میگه

8- دو پایه A1, A2 را بهم متصل کن
اگه المنت داغ شد ترایاک T2 سوخته.
اگه المنت داغ نشد المنت سوخته

بنابرین اگه تست ۸ را انجام دادی و با اتصال A1, A2 المنت روشن شده دراینصورت ترایاک T2 سوخته و اگه روشن نشده المنت سوخته.
ولی مطمئنم که میخوای من بجای شما مطالعه کنم و دونه دونه ازت بپرسم نتیجه تست ها چی شده؟
اگه تمام تست های قبل از ۸ را انجام دادی و پس از آن تست ۸ را انجام دادی حالا بفرما چه نتیجه ای از تست ۸ گرفتی ؟ بهت میگه T2 سوخته یا المنت ؟
فقط گفتی همه رو انجام دادم روشن نشد
مگه قراره با مطالعه و اجرای تست ها ، خودش روشن بشه
عزیزم تست ها برای شناسایی قطعه معیوبه که قطعه معیوب را عوض کنی و درست بشه و لذا معلومه به صرف انجام آزمایشات خودش درست نمیشه.

مجددا تاکید میکنم جهت پیشگیری از آشفتگی تاپیک ، لطفا موضوع را در تاپیک دیگری مطرح کن و مراحلی که انجام شده را گزارش کن و همینجا اطلاع بده

سپاس

آخرین ویرایش:

mehdi.akbari

کاربر
2018-06-30
13
13
سلام مهندس غزال
پایه A1و A2 رو بهم وصل کردم المنت هیتر روشن نشد ،،برای تست المنت امدم ولتاژ ۱۲ ولت رو ب المنت هیتر دادم بعد سیم پیچ المنت هیتر رو تو دستام گرفتم متوجه شدم کمی سیم پیچ گرم شده پس نتیجه گرفتم سیم پیچ المنت هیتر سالمه ..بعد امدم هیتر رو ب برق وصل کردم تو دسته ی هیتر هیچ ولتاژی برای المنت هیتر نبود ولی روی برد ولتاژ ۲۲۰برقرار بود مسیر سیم المنت هیتر رو دنبال کردم متوجه سیم داخل شیلنگ یا همون لوله ای که هوا ی پمپ از اونجا ب دسته هیتر میرسه تو اون شیلنگ سیم های المنت هیتر دچار زخم شده بودن ک یک لحضه اتصال کوتاه میکنه در اثر این اتصال کوتاه شدن هم فیوز قطع میشه و هم یکی از سیم های که ب المنت هیتر میرسه قطع میشه الان سیم نو انداختم الان هم ولوم هیتر کار میکنه و هم المنت هیتر حرارت داره ،،،،خدایی وجود شما و پست های قبلی مخصوصا نقشه هیتر و تجزیه و تحیل شما در پست های قبلی باعث شده اعتماد ب نفس ام بالا بره و ترسی که از تعمیر هیتر داشتم بر طرف شه از شما بی نهایت سپاس گذارم وجود این سایت و شما مهندس غزال بهم کمک کرد تا بتونم تعمیرش کنم ،،،ممنون ،،،،

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,764
سلام مهندس غزال
پایه A1و A2 رو بهم وصل کردم المنت هیتر روشن نشد ،،برای تست المنت امدم ولتاژ ۱۲ ولت رو ب المنت هیتر دادم بعد سیم پیچ المنت هیتر رو تو دستام گرفتم متوجه شدم کمی سیم پیچ گرم شده پس نتیجه گرفتم سیم پیچ المنت هیتر سالمه ..بعد امدم هیتر رو ب برق وصل کردم تو دسته ی هیتر هیچ ولتاژی برای المنت هیتر نبود ولی روی برد ولتاژ ۲۲۰برقرار بود مسیر سیم المنت هیتر رو دنبال کردم متوجه سیم داخل شیلنگ یا همون لوله ای که هوا ی پمپ از اونجا ب دسته هیتر میرسه تو اون شیلنگ سیم های المنت هیتر دچار زخم شده بودن ک یک لحضه اتصال کوتاه میکنه در اثر این اتصال کوتاه شدن هم فیوز قطع میشه و هم یکی از سیم های که ب المنت هیتر میرسه قطع میشه الان سیم نو انداختم الان هم ولوم هیتر کار میکنه و هم المنت هیتر حرارت داره ،،،،خدایی وجود شما و پست های قبلی مخصوصا نقشه هیتر و تجزیه و تحیل شما در پست های قبلی باعث شده اعتماد ب نفس ام بالا بره و ترسی که از تعمیر هیتر داشتم بر طرف شه از شما بی نهایت سپاس گذارم وجود این سایت و شما مهندس غزال بهم کمک کرد تا بتونم تعمیرش کنم ،،،ممنون ،،،،

درود

از لطف شما سپاسگزارم
حالا باور کردی که بمن نیازی نداشتی و اگه مراحل عیب یابی را خودت انجام میدادی درست میشد؟
ولی اونقدر در تاپیک مجزایی مطرح نکردی و همینجا ادامه دادی تا درست شد

سپاس

باباحیدر110

کاربر
2019-05-01
12
11
44
سلام بر شما ...
ممنون ک شما هستید....
چند تا 952 باز کرده بودم و تعمیر کرده بودم ...الان 2هفته میشه که یکی از دوستام واسم یه 952a آورده ک المنتش سوخته بود و پمپ هم مشکل داشت و بدنه هم برق داشت....وقتی بازش کردم دیدم چهارتا سیم به داره و المنتش هم دو سیم بود کلا فابریکی اینجور بود با توجه ب قطعات معلومه اصل نی اما مشکلم اتصال اون چهارتا سیمه ...یادم نیست جاشون کجابود....یه سم زرده که با سیم سفید هویه رو روشن میکنه بعد همون زرد با مشکی پمپ و هیتر رو اما با قرمز فیوز میسوزونه ...حالا هیتر بشدت داغ میشه ک مجبور ب خاموش کردنش میشم در عرض چندثانیه ... کمک لطفا....این یکی واسم حیثیتی شده کــــــــــمــــــــــکــــــــــــ ممنون

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,764
سلام بر شما ...
ممنون ک شما هستید....
چند تا 952 باز کرده بودم و تعمیر کرده بودم ...الان 2هفته میشه که یکی از دوستام واسم یه 952a آورده ک المنتش سوخته بود و پمپ هم مشکل داشت و بدنه هم برق داشت....وقتی بازش کردم دیدم چهارتا سیم به داره و المنتش هم دو سیم بود کلا فابریکی اینجور بود با توجه ب قطعات معلومه اصل نی اما مشکلم اتصال اون چهارتا سیمه ...یادم نیست جاشون کجابود....یه سم زرده که با سیم سفید هویه رو روشن میکنه بعد همون زرد با مشکی پمپ و هیتر رو اما با قرمز فیوز میسوزونه ...حالا هیتر بشدت داغ میشه ک مجبور ب خاموش کردنش میشم در عرض چندثانیه ... کمک لطفا....این یکی واسم حیثیتی شده کــــــــــمــــــــــکــــــــــــ ممنون

درود

یه بار بخون ببین خودت متوجه میشی چی میخوای
گفتی ۴ تا سیم به داره
معنی جمله فوق الذکر چیه ؟ و این سیم ها کجاست که در موردش توضیح میدی ؟
در دو تاپیک دیگر هم سوال کردی و اینجا پست ۱۰۲ پاسخ دادم جای سیم های سنسور را جابجا کن اما مدتی است پاسخ ندادی .
https://www.irantk.ir/threads/84398-مشکل-بالا-رفتن-دمای-هیتر-در-حد-سرخ-شدن-المنت-مدل-Yaxun-701B
لذا کار خوبی نکردی که تاپیک را بی پاسخ گذاشتی
اینجا هم سوال کردی و در پست ۶۵ پاسخ دادم ولی این تاپیک را هم ناقص کردی و پاسخ ندادی .
https://www.irantk.ir/threads/11920-نقشه-هویه-هوای-گرم-Gordak-952

صرفنظر از بی احترامی و رفتار غیراخلاقی ، نقصانی به تاپیک ها وارد کردی که قطعا خودت هم ضرر میکنی و لذا قبل از پیگیری مشکل فنی ، لطفا رفتار خود را اصلاح کن .

سپاس

آخرین ویرایش:

باباحیدر110

کاربر
2019-05-01
12
11
44
نتونستم براتون عکس ارسال کنم ...اینجا نشد ..... به ایمیل سایت فرستادم ...بلد نیستم اینجا عکس بفرستم... الان تازهرسیدم
یه سوکت 6 سیمه هست که سه تا سیم زرد داره و سه تا سفید... دو تا سیم زرد از ترانس اومده و اون یکی از سوکت ب کلید وصل میشه یکی از اون سفیدها هم به کیلید وصل میشه و دوتای دیگه به قسمت هویه مرتبطه...
اون سیم قرمز و مشکی هم ک به کلید میخورن سر راه قرمزه به یه اول یه خازن 16 ب 220v بعد یه ترازیستور و بعد یه خازن 25 ب 220v وصله بعد یه مقاومت خاکستری و بعد هم به همون سیمهای زرد وصل میشه....مشکیه هم به در آخر به ای سی هیتر میخوره زرد و با مشکی پمپ و هیتر رو روشن میکنه و زرد با سفید هویه رو.... قرمزه چیه ؟؟؟ حرارت هیتر کنترل نمیشه و بالا میره

• Like
بالا