آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

سوال: از کار افتادن هیتر گرداک 952

اقای مهندس

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-08-02
533
2,463
سلام وقت بخیر
من یه هیتر گرداک 952 دارم (هیچ پسوندی هم نداره) .متاسفانه این هیتر کلا از کار افتاده و اصلا روشن نمیشه .در شماتیک که تو اینترنت هست ،یه فیوز سر راه برق و ترانس هست .که در این هیتر اصلا فیوزی موجود نیست . این هیتر 2 ترانس داره .ترانس اصلی تمام خروجی هاش سالم بود .یه ترانس دیده هم داشت که خروجی 11 ولت میداد که اونم سالم بود .ضمن اینکه 2 مقاومت R39 ,R40 که برای موتور هست کلا سیاه شده و سوخته که هنوز تعویضش نکردم .در اولین فرصت تعویض میکنم .

ممنون میشم اساتید در این زمینه راهنمایی بفرمایند که چرا دستگاه کلا OFF کرده

اقای مهندس

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-08-02
533
2,463
سلام دیجیتالی هست - مگه گرداک 952 انالوگ هم هست؟!!
دقیقا این نمونه هست و برد مربوطه هم پیوست کردم

پیوست‌ها

• 76.9 کیلوبایت بازدیدها: 1,721
  • 80.2 کیلوبایت بازدیدها: 1,768

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,270
ایران
با سلام
با توجه به نقشه زیر شما مسیر منبع تغذیه - خروجی ولتاژها - دیودهای پل U7 و U3 و U4 و رگولاتورهای ولتاژ 7805 و 79L05 و خازنها و تریاک و دیود و مقاومتها و .... را بایستی با حوصله چک کنی ضمنا مقاومتهای R39 , R40 مقدارشان برابر 18 کیلو اهم میباشد.
GORDAK952.jpg

اقای مهندس

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-08-02
533
2,463
با سلام
با توجه به نقشه زیر شما مسیر منبع تغذیه - خروجی ولتاژها - دیودهای پل U7 و U3 و U4 و رگولاتورهای ولتاژ 7805 و 79L05 و خازنها و تریاک و دیود و مقاومتها و .... را بایستی با حوصله چک کنی ضمنا مقاومتهای R39 , R40 مقدارشان برابر 18 کیلو اهم میباشد.
سلام
دوستان تریاک ها و اپتوتریاک های مربوطه رو تعویض کردم .الان هم پمپ باد کار میکند و هم هیتر ،، ولی چند مشکل داره

1= هویه اصلا کار نمیکنه .ضمن اینکه تریاکش و اپتوتریاکش هم تعویض کردم ولی بازم کار نمیکند(هویه رو روی یه دستگاه دیگه تست کردم سالم هست)

2-یعضی مواقع دستگاه خود به خود روشن میشود ودرجه هیتر تا نهایت بالا می رود(967) و اصلا نمیشه کنترلش کرد و هرچی هم کلید مربوطه رو (ON-OFF) میکنم خاموش نمیشه مگر اینکه دوشاخه رو بکشم

3= زمانیکه درجه حرارات بالای 200 هست و دستگاه رو خاموش میکنم طبیعتا باید درجه حرارت کم بشه تا برسه زیر 50 درجه و اونوقت(OFF) کنه ولی چنین اتفاقی نمیافته و برعکس درجه حرارت میره بالا .

ممنون میشم دوستان نظر کارشناسی و تخصصی بدهند

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,270
ایران
با سلام مسیر تعمیر هویه عبارتند از دیود پلU6 و ولتاژ های خروجی رگولاتورهای t5 و T6 و خازنها و مقاومتهای مسیر و نهایت آی سی HA17324 از لحاظ خرابی قطعات سوختگی و اتصال کوتاه و ... بررسی گردد.

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
سلام
دوستان تریاک ها و اپتوتریاک های مربوطه رو تعویض کردم .الان هم پمپ باد کار میکند و هم هیتر ،، ولی چند مشکل داره

1= هویه اصلا کار نمیکنه .ضمن اینکه تریاکش و اپتوتریاکش هم تعویض کردم ولی بازم کار نمیکند(هویه رو روی یه دستگاه دیگه تست کردم سالم هست)

2-یعضی مواقع دستگاه خود به خود روشن میشود ودرجه هیتر تا نهایت بالا می رود(967) و اصلا نمیشه کنترلش کرد و هرچی هم کلید مربوطه رو (ON-OFF) میکنم خاموش نمیشه مگر اینکه دوشاخه رو بکشم

3= زمانیکه درجه حرارات بالای 200 هست و دستگاه رو خاموش میکنم طبیعتا باید درجه حرارت کم بشه تا برسه زیر 50 درجه و اونوقت(OFF) کنه ولی چنین اتفاقی نمیافته و برعکس درجه حرارت میره بالا .

ممنون میشم دوستان نظر کارشناسی و تخصصی بدهند

دوست عزیز احتمالا ایسی میکروی هیتر مشکل پیدا کرده هست که باید تعویض شود در ضمن تمام هیترهای گرداک پسوند A و C دارند پس هیتر شما تقلبی هست دوست عزیز در اطراف تمام ولوم هیتر باید درجه اعداد نوشته شده باشند که برای شما اینطور نیست در ضمن از بین هیترهای انالوگ و دیجیتال خرابی دیجیتال ها بیشتر هست و تعمیر انها نیز سخت تر هست شما باید تمام المانهای روی برد میکروی هیتر را تست کنید و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

اقای مهندس

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-08-02
533
2,463
دوست عزیز احتمالا ایسی میکروی هیتر مشکل پیدا کرده هست که باید تعویض شود در ضمن تمام هیترهای گرداک پسوند A و C دارند پس هیتر شما تقلبی هست دوست عزیز در اطراف تمام ولوم هیتر باید درجه اعداد نوشته شده باشند که برای شما اینطور نیست در ضمن از بین هیترهای انالوگ و دیجیتال خرابی دیجیتال ها بیشتر هست و تعمیر انها نیز سخت تر هست شما باید تمام المانهای روی برد میکروی هیتر را تست کنید و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر
ممنونم .ولی این عکسی که گذاشتم از اینترنت گرفتم .ضمنا اینکه تا الان چند تا هیتر گرداک 952 دیدم که هیچ کدامشون پسوندی نداشتند .

شایدم اپ امپ HA17324 خراب شده باشه

آخرین ویرایش:

اقای مهندس

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-08-02
533
2,463
ممنونم .ولی این عکسی که گذاشتم از اینترنت گرفتم .ضمنا اینکه تا الان چند تا هیتر گرداک 952 دیدم که هیچ کدامشون پسوندی نداشتند .

/QUOTE]

حالا چرا دستگاه خود به خود روشن میشه ؟؟

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383

/QUOTE]

حالا چرا دستگاه خود به خود روشن میشه ؟؟

دوست عزیز همش به ایسی میکروکنترولر بستگی داره شما تمام قطعات برد میکرو و ایسی میکرو را تست کنید و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

بالا