آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

سوال: از کار افتادن هیتر گرداک 952

mahdibayat

کاربر
2009-05-07
12
11
الان مشکل اینجاست که دما یکسره بالا میره و هیچ کنترلی روش ندارم فقط با کشیدن از برق میشه متوقفش کرد

آخرین ویرایش:

mahdibayat

کاربر
2009-05-07
12
11
سلام

آیا عیب این است که فقط خودبخود روشن میشه و بصورت عادی کار میکنه
یا وقتی روشن میشه بصورت تصادفی و برخلاف انتظار کار میکنه

ضمنا در دو حالت زیر را تست فرمایید
با مقاومت تست ، پایه 12 آپ امپ ( که به R5 متصل است ) را یکبار به پایه 4 ( تغذیه آی سی ) متصل کنید و یکبار به پایه 11 (گراند) متصل کنید
( اگه حرارت غیر قابل کنترل بوده ) ببینید در دو حالت فوق هم حرارت را به میل خودش تعیین میکنه ؟
هر حالت را در زمان قابل توجه ( نه لحظه ای ) آزمایش کنید.

سپاس
با توجه به این توضیحات پایه 9 از امپ d1 رو تست کردم دما نمایشگر بالا نمیرفت اما المنت هیتر درحال سرخ شدن بود

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,759
با توجه به این توضیحات پایه 9 از امپ d1 رو تست کردم دما نمایشگر بالا نمیرفت اما المنت هیتر درحال سرخ شدن بود

درود

از هر آزمایشی در الگوریتم عیب یابی ، نتیجه ای حاصل میشه و با انجام آزمایشات ، بالاخره به قطعه معیوب میرسید و پیداش میکنی.

شما عکس العمل یکی از آزمایشات را بشکل بسیار مبهم و گنگ گزارش فرمودید و توضیح ندادی با پایه 9 چکار کردی که این پاسخ را گرفتی ، قطعا انتظار دارید الگوریتمی که چند سال قبل تنظیم و الان فراموش کردم مطالعه کنم و مراحل بعدی رو کپی کنم.
چرا خودت ادامه نمیدی ؟.
اگه مبهم و نامفهومه ، ابهام خود را مطرح فرمایید و اونموقع ناگزیر به مطالعه هستم.
ولی شما نمیخوای مطالعه کنی ولذا درحالیکه شما برای حل مشکل خودت نمیخوای مطالعه کنی مطمئن باش من بیشتر از شما نمیخوام مطالعه کنم چون من باید برای حل مشکل شما مطالعه کنم و شما برای حل مشکل خودت.

احتمالا از ابتدای الگوریتم هم انجام ندادی و از اواسط الگوریتم یک آزمایش انتخاب کردی که اینجوری نتیجه صحیحی نمیگیری و این حقیقت را مکررا تاکید کردم که از ابتدا شروع کنید نه از اواسط الگوریتم.

سپاس

آخرین ویرایش:

mahdibayat

کاربر
2009-05-07
12
11
درود

از هر آزمایشی در الگوریتم عیب یابی ، نتیجه ای حاصل میشه و با انجام آزمایشات ، بالاخره به قطعه معیوب میرسید و پیداش میکنی.

شما عکس العمل یکی از آزمایشات را بشکل بسیار مبهم و گنگ گزارش فرمودید و توضیح ندادی با پایه 9 چکار کردی که این پاسخ را گرفتی ، قطعا انتظار دارید الگوریتمی که چند سال قبل تنظیم و الان فراموش کردم مطالعه کنم و مراحل بعدی رو کپی کنم.
چرا خودت ادامه نمیدی ؟.
اگه مبهم و نامفهومه ، ابهام خود را مطرح فرمایید و اونموقع ناگزیر به مطالعه هستم.
ولی شما نمیخوای مطالعه کنی ولذا درحالیکه شما برای حل مشکل خودت نمیخوای مطالعه کنی مطمئن باش من بیشتر از شما نمیخوام مطالعه کنم چون من باید برای حل مشکل شما مطالعه کنم و شما برای حل مشکل خودت.

احتمالا از ابتدای الگوریتم هم انجام ندادی و از اواسط الگوریتم یک آزمایش انتخاب کردی که اینجوری نتیجه صحیحی نمیگیری و این حقیقت را مکررا تاکید کردم که از ابتدا شروع کنید نه از اواسط الگوریتم.

سپاس

ممنونم از اینکه برای من وقت گذاشتید بزرگوار با توجه به الگوریتم و مقاومت تست یک کیلو که به پایه 9 d1 زدم متوجه شدم که اوپ امپ خراب هستش بینهایت از بزرگواری و لطف شما ممنونم
شرمنده که بصورت گنگ نوشتم
اگر راهنمایی و توضیح دقیق شما نبود پیدا کردن مشکل دستگاه سخت بود و باید قطعات زیادی تعویض میکردم تا به نتیجه برسم

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,759
ممنونم از اینکه برای من وقت گذاشتید بزرگوار با توجه به الگوریتم و مقاومت تست یک کیلو که به پایه 9 d1 زدم متوجه شدم که اوپ امپ خراب هستش بینهایت از بزرگواری و لطف شما ممنونم
شرمنده که بصورت گنگ نوشتم
اگر راهنمایی و توضیح دقیق شما نبود پیدا کردن مشکل دستگاه سخت بود و باید قطعات زیادی تعویض میکردم تا به نتیجه برسم

درود

از لطف شما سپاسگزارم

الگوریتم عیب یابی یا ترابل شوتینگی (troubleshooting) که قابل اعتماد باشه با تست های لازم و بدون تعویض شانسی قطعه ای ، شما رو سراغ قطعه معیوب میبره ولی مدتی است منتظر راهنمایی بودید .

درسته که خودم الگوریتم عیب یابی رو نوشتم اما بدلیل مرور زمان طولانی فراموش کردم و باید مجددا کل موضوع را مطالعه کنم تا بتونم راهنمایی کنم درحالیکه خودتون هم میتونین تست ها رو انجام بدین و قطعه معیوب را پیدا کنید .

البته اگر مطلب و مرحله ای از الگوریتم رو متوجه نشدید اونموقع وظیفه دارم موضوع را مطالعه کنم و ابهام شما رو رفع کنم.

از سوی دیگر اگه خودتون سعی کنید از الگوریتم استفاده کنید اعتماد بنفس هم پیدا میکنید و در موارد بعدی با قاطعیت استفاده میکنید خصوصا که مطمئن هستید درصورت وجود ابهام یا عدم توفیق ، حتما ابهام شما رو رفع میکنم و تا حصول توفیق همراهی میکنم.

سپاس

آخرین ویرایش:

mahdibayat

کاربر
2009-05-07
12
11
سلام ببخشید مطلبی در مورد کوییک 706w پیدا نکردم تا سوالم رو آنجا مطرح کنم با عذر خواهی از همه اینجا مطرح میکنم ممکنه کسی از بزرگواران راهنمای کنند قطعه Q1 چی هست چون مربوط به موتور هوای دستگاه هستش و بخاطر ترکیدگی مشخصات ازبین رفته ممنون میشم راهنماییم بفرمایید
نقشه شماتیک دستگاه رو پیدا نکردم

آخرین ویرایش:
  • Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,759
سلام ببخشید مطلبی در مورد کوییک 706w پیدا نکردم تا سوالم رو آنجا مطرح کنم با عذر خواهی از همه اینجا مطرح میکنم ممکنه کسی از بزرگواران راهنمای کنند قطعه Q1 چی هست چون مربوط به موتور هوای دستگاه هستش و بخاطر ترکیدگی مشخصات ازبین رفته ممنون میشم راهنماییم بفرمایید
نقشه شماتیک دستگاه رو پیدا نکردم

درود

حتی اگه دستگاهی در یک تاپیک مطرح بشه دیگران نباید ایراد همون مدل و همون دستگاه خودشون رو در اون تاپیک مطرح کنن و باید در تاپیک مستقل و جداگانه ای مطرح کنن.

اما شما دستگاه متفاوتی را مطرح فرمودی که هیچ نشانه ای از آن وجود نداره .
و جالبتر اینکه فرمودید Q1 چیه؟

درواقع دستگاهی را بدون نقشه و تصویر مطرح فرمودید و سوال میکنه قطعه شماره ۱ چیه ؟

البته معمولا Q برای معرفی لوکیشن ترانزیستور استفاده میشه و بیشتر از این اطلاعات بدون نقشه و یا تصویر قابل استخراج نیست.
ضمنا دارندگان این دستگاه هم میتونن در دستگاه خود ببینن و اعلام کنن.
لذا تصویری از برد و قطعه مورد نظر در تاپیک مجزا منعکس فرمایید تا علاقمندان محترم در صورت امکان ، راهنمایی فرمایند.

سپاس

mahdibayat

کاربر
2009-05-07
12
11
a4gp_2020-11-23_08.15.33.jpg

7654_20201123_081100.jpg

ببخشید شرمنده
این عکس قطعه خراب هست
7263_20201123_092007.jpg

آخرین ویرایش: