آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: از کار افتادن هیتر گرداک 952

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
سلام دوستان من هیتر گورداک آنالوگ دارم که دماش روی حداکثر مونده و کم نمیشه ترایاک و اپتو ترایاک رو تعویض کردم تاثیری نداشت ولوم هم تعویض کردم تنها مورد مشکوک مقاومت آجری 15 کیلو 5 وات هستش که اهم خیلی کمتری نشون میده و سیم هاش از داخل کاملا لق میزنه لطفا راهنمایی میکنید؟
سلام

ali969

کاربر
2010-01-30
52
38
با درود : دوستان من یه هویه گورداک 952 دارم سری قدیم نه سری جدید که کد نشون میده که خودم تعمیرش کردم و همه چیزش سالمه فقط وقتی فردا روشنش میکنی اگه درجه باد پایین باشه صدای موتورش پت پت میشه تا یکم که روشن میومنه یا ولومو بالا میبری درست میشه در ضمن ولوم و پتانسیومتر مربوط به پمپ و حتی پمپش تعویض شد ولی ایراد بر قراره ...فک کنم از خازن الکترولیت باشه اگه از دوستان مشگل مشابه داشتند لطفا راهنمایی کنن ممنون و سپاش فراوان

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,764
با درود : دوستان من یه هویه گورداک 952 دارم سری قدیم نه سری جدید که کد نشون میده که خودم تعمیرش کردم و همه چیزش سالمه فقط وقتی فردا روشنش میکنی اگه درجه باد پایین باشه صدای موتورش پت پت میشه تا یکم که روشن میومنه یا ولومو بالا میبری درست میشه در ضمن ولوم و پتانسیومتر مربوط به پمپ و حتی پمپش تعویض شد ولی ایراد بر قراره ...فک کنم از خازن الکترولیت باشه اگه از دوستان مشگل مشابه داشتند لطفا راهنمایی کنن ممنون و سپاش فراوان

درود

احتمالا ترایاک پمپ را عوض کردی و خیلی قویتر از اصلی استفاده‍ کردی.

سپاس

ali969

کاربر
2010-01-30
52
38
با درود فراوان و سپاس : دو عدد تریاک و یه اتو ترایاک بوده BTA08-BT134 -moc3023این قطعات تعویض شد ....جناب مدیر خازنی مربوط به پمپ هست ؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,764
با درود فراوان و سپاس : دو عدد تریاک و یه اتو ترایاک بوده BTA08-BT134 -moc3023این قطعات تعویض شد ....جناب مدیر خازنی مربوط به پمپ هست ؟

درود

اتو ترایاک چیه ؟
قطعا خازن هایی در بخش کنترل پمپ وجود داره.
ولی من بدون نقشه کاری ازم ساخته نیست.

سپاس

3320119

کاربر vip
کاربر
2007-04-22
185
480
درود
قیبل از پایه تحریک ترایاک پمپ یدونه دیاک هستش
من یبار به این مشکل خوردم با تعویض اون مشکل حل شد

بالا