آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: از کار افتادن هیتر گرداک 952

mehdi.akbari

کاربر
2018-06-30
13
13
دوستان من هیتر ۹۵۲ دارم امروز دمای هیتر رو تا آخر رو ۵۰۰درجه بردم یک دفعه خاموش شد هیتر رو باز کردم فیوزش سوخته بود فیوز رو عوض کردم الان هویه کار میکنه ولی Led هیتر روشن هست و ولوم درجه هیتر رو میچرخانم زیاد و کم نمیشه علتش چیه هست ممنون میشم کسی بتونه راهنمایی کنه هیتر هم مال خودم نیست امانتی دیگه راهنمایی کنید بسیار ممنون میشم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

mehdi.akbari

کاربر
2018-06-30
13
13
من خودم الان یک برد ۹۵۲جلو دستم هست مقدار مقاومت های R39و R40مقدارش ۹کیلو اهم هست

• Like

amookhteh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2015-01-17
810
1,016
درود ولوم مربوط به هوای گرم رو تعویض کن ببین مشکل حل میشه یا ترایاک مربوط به هوای گرم رو عوض کن.

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,764
مقدار مقاومت های R39و R40مقدارش ۹کیلو اهم هست

درود
اینجا چه خبره
ابتدا مقدار دو تا مقاومت را گزارش کردی
سپس عیب دستگاهی را مطرح فرمودی
سپس تر فرمودی دستگاهی جلوی خودت هست و مقدار مقاومت ها را مجددا اعلام فرمودی.
لذا ابتدا بفرمایید کی به کیه و ارتباط این پست های رگباری که ظرف ۲۰ دقیقه ارسال فرمودی چیه ؟

سپاس

amen

مدیر تعمیرات پرینتر ، اسكنر و دستگاهای فتوكپی
مدیر تالار
2007-05-15
5,538
64,707
گلستان

mehdi.akbari

کاربر
2018-06-30
13
13
سلام مهندس غزال من ولوم رو با اهم متر چک کردم مقدارش ۱۰کیلو اهم بود کاملا سالمه تریاک هم عوض کردم ،،،باز درست نشد من ولوم هیتر رو میچرخانم کم وزیاد نمیشه بعد روی سون سگمنت عدد۴۰نوشته و ثابت هست بعدش هیتر هم هوای داغ نداره

• Like

mehdi.akbari

کاربر
2018-06-30
13
13
مهندس غزال الان هم کوپلر u1و کوپلر u2و ترایاک t1و ترایاک t2و یکی از ای سی های آپ ام ک نزدیک تریاک t2هست اونم عوض کردم باز دمای هیتر با ولوم کم و زیاد نمیشه دسته ی هیتر هم حرارت نداره عدد ثابت ۴۰درجه روی سون سگمنت هست ای خدا یعنی میشه این هیتر من درست شه

• Like

mehdi.akbari

کاربر
2018-06-30
13
13
مهندس غزال الان هم کوپلر u1و کوپلر u2و ترایاک t1و ترایاک t2و یکی از ای سی های آپ ام ک نزدیک تریاک t2هست اونم عوض کردم باز دمای هیتر با ولوم کم و زیاد نمیشه دسته ی هیتر هم حرارت نداره عدد ثابت ۴۰درجه روی سون سگمنت هست ای خدا یعنی میشه این هیتر من درست شه

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,764

درود

حتما درست میشه بشرطی که عجله نکنی و الکی قطعه ای عوض نکنی
۱- مشکل دستگاه و کلیه اقداماتی که انجام دادی کلیه اقدامات ( صحیح و ناصحیح ) را بتفصیل در تاپیک مجزایی مطرح و همینجا اعلام و معرفی کن .
۲- الگوریتمی که برای عیب یابی تقدیم کردم بدقت مرحله به مرحله اجرا و تست کن و نتیجه را اعلام کن.

سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,764
درود

در تاپیک زیر علاوه بر عیب یابی هیتر گرداک که در پست ۴ تقدیم کردم چنانچه به تحلیل عملکرد آن نیز علاقمند باشی تحلیل کامل دستگاه را تقدیم کرده بطوریکه بخش هیتر در تاپیک زیر و بخش هویه در تاپیک مشابهی که همانجا معرفی کرده ام تقدیم شده است.
https://www.irantk.ir/threads/85277...1-702-بخش-هیتر?p=492435&viewfull=1#post492435

تاکید میکنم الکی و شانسی هیچ قطعه ای را عوض نکن و مراحل مورد نظر پست ۴ تاپیک فوق را یک به یک و با حوصله اجرا و نتیجه را اعلام کن.
تَکرار میکنم شانسی کاری نکن
سپاس

بالا