آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزشی: تغذیه 0 --- 200 ولت 20 آمپر بسیار ساده

javaad283

کاربر vip
vip
کاربر
2019-02-20
187
147
IMG_۲۰۱۹۱۰۱۲_۱۰۱۱۰۳.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

javaad283

کاربر vip
vip
کاربر
2019-02-20
187
147
درود
باید مشخصات موتور مشخض باشه تا قابل ارزیابی بشه
این سیستم خیلی قویتر از نیاز شماست و مناسب نیست
پتانسیومتر دیجیتال نیاز به طراحی داره ولی مطمئنا در انجمن موجوده

خودشو تعمیر کن

سپاس

از اینکه وقت میزاربن و پاسخ میدید بسیار ممنونم جناب مهندس.اینکه می‌فرمایید این مدار قوی هست و واسه موتور تردمیل خوب نیست آیا اگه موتور رو به این مدار وصل کنم مشکلی پیش میاد؟
باتشکر

• Like

javaad283

کاربر vip
vip
کاربر
2019-02-20
187
147
درود
باید مشخصات موتور مشخض باشه تا قابل ارزیابی بشه
این سیستم خیلی قویتر از نیاز شماست و مناسب نیست
پتانسیومتر دیجیتال نیاز به طراحی داره ولی مطمئنا در انجمن موجوده

خودشو تعمیر کن

سپاس

منظورم این مدار هستIMG_۲۰۱۹۱۰۱۲_۱۲۳۶۵۰.jpg

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
از اینکه وقت میزاربن و پاسخ میدید بسیار ممنونم جناب مهندس.اینکه می‌فرمایید این مدار قوی هست و واسه موتور تردمیل خوب نیست آیا اگه موتور رو به این مدار وصل کنم مشکلی پیش میاد؟
باتشکر

درود

اشکالی نداره از این مدار استفاده کن ولی چرا خودشو تعمیر نمیکنی؟

سپاس

javaad283

کاربر vip
vip
کاربر
2019-02-20
187
147
درود

سپاس

کلا می‌خوام یه تجربه و آزمایشی کرده باشم.
مهندس نگفتین که اگه تریستور یا دیودها یا ترانزیستور بسوزه ولتاژ دو سر بار چقدر میشه؟

javaad283

کاربر vip
vip
کاربر
2019-02-20
187
147
درود

سپاس

مهندس نگفتین که اگه تریستور یا دیودها یا ترانزیستور بسوزه ولتاژ دو سر بار چقدر میشه؟

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729

درود

صدمه دستگاه ها قابل پیش بینی نیست
ممکنه مسیر موتور قطع بشه که دراینصورت ولتاژی به موتور نمیرسه
ممکنه اتصال کوتاه بشه که ولتاژ متناوب به موتور میده
و ده ها حالت دیگه که اولا اطلاع شما ثمری نداره و ثانیا فرصتی برای بررسی کلیه حالت ها ندارم

سپاس

آخرین ویرایش:

javaad283

کاربر vip
vip
کاربر
2019-02-20
187
147
سلام

در برخی از دستگاههای صنعتی ابتکارات حیرت انگیز و بسیار کارآمدی استفاده میشود که کارآیی و طول عمر آنها گویاترین دلیل ارزش و اعتبار آنهاست و تغذیه تقدیمی یکی از آنهاست که جهت تغییر ولتاژ تا 200 ولت با جریان 20 آمپراستفاده میشود.

بطوریکه فقط دو دیود و دو تریستور بخش فوقانی نقشه میتونه متناسب با نیاز ما پر قدرت و بزرگ باشه که حداکثر جریان مجاز را تعیین میکند یعنی با دو دیود و دو تریستور 100 آمپر قادر به دریافت جریان تا 100 آمپر DC هم خواهید بود
بقیه قطعات نقشه همیشه کوچک و با قدرت ناچیز هستند زیرا فقط پالی تحریک را میسازند و لذا همیشه جریان ضعیفی تحمل میکنند.

لازم بذکر است در جریان پایین میتوان از صفر تا 300 ولت و برای جریان زیاد میتوان از صفر تا حدود 200 ولت دریافت کرد
چنانکه سالیان درازی است این مدار بواسطه سادگی و زیبایی فنی و کارایی شگفت انگیز ، یکی از معشوقه های علمی من است
.

مشاهده فایل‌پیوست 78276
که
با درود خدمت جناب آقای مهندس
تشکر از شما بابت زحماتی که در این سایت میکشین. من این مدار را ساختم و باهاش یه موتور تردمیل رو کنترل کردم ولی تریستورها سریع میسوزه خواستم اگه ممکنه راهنمایی بفرمایید .
ولتاژ موتور حداکثر 180ولت و حداکثر جریان ۷ آمپر هست.
باتشکر

javaad283

کاربر vip
vip
کاربر
2019-02-20
187
147
سلام

در برخی از دستگاههای صنعتی ابتکارات حیرت انگیز و بسیار کارآمدی استفاده میشود که کارآیی و طول عمر آنها گویاترین دلیل ارزش و اعتبار آنهاست و تغذیه تقدیمی یکی از آنهاست که جهت تغییر ولتاژ تا 200 ولت با جریان 20 آمپراستفاده میشود.

بطوریکه فقط دو دیود و دو تریستور بخش فوقانی نقشه میتونه متناسب با نیاز ما پر قدرت و بزرگ باشه که حداکثر جریان مجاز را تعیین میکند یعنی با دو دیود و دو تریستور 100 آمپر قادر به دریافت جریان تا 100 آمپر DC هم خواهید بود
بقیه قطعات نقشه همیشه کوچک و با قدرت ناچیز هستند زیرا فقط پالی تحریک را میسازند و لذا همیشه جریان ضعیفی تحمل میکنند.

لازم بذکر است در جریان پایین میتوان از صفر تا 300 ولت و برای جریان زیاد میتوان از صفر تا حدود 200 ولت دریافت کرد
چنانکه سالیان درازی است این مدار بواسطه سادگی و زیبایی فنی و کارایی شگفت انگیز ، یکی از معشوقه های علمی من است
.

مشاهده فایل‌پیوست 78276
که
تشکر از شما بابت زحماتی که در این سایت میکشین. من این مدار را ساختم و باهاش یه موتور تردمیل رو کنترل کردم ولی تریستورها سریع میسوزه خواستم اگه ممکنه راهنمایی بفرمایید .
باتشکر

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
که
باتشکر

درود

اگه قطعه دیگری نمیسوزه
تریستوری که استفاده کردی مناسب نیست
مشخصات تریستور و دیودهای قدرت چیه ؟
سپاس

آخرین ویرایش:
بالا