آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: تعویض سلهای باتری لپ تاپ

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
راه حلهای خود برای تعویض سلهای باتری لپ تاپ و نهایتا تعمیر آن را در این تاپیک بگذارید.

دوست عزیز تعمیر باطری لب تاب اصلا به صرفه نیست و خطرناک هست ممکن هست باعث اتش سوزی لب تاب نیز شود و اصلا اینکار را توصیه نمی کنم بهتر هست یک باطری تازه تهیه شود

با تشکر

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران
باسلام
7.png
نوشته اصلی توسط GABRIEL
راه حلهای خود برای تعویض سلهای باتری لپ تاپ
شما محلهای پرس باتری را به تینر 10000 فوری مرغوب آغشته کرده و چند ساعت میگذاری تا تینر چسب را شل کند سپس با یک چاقوی تیز و نازک محلهای پرس را آرام آرام نوک چاقو را با فشار وارد کرده و طرفین را دور تا دور برش داده تا کاملا درپوش از قاب جدا شود.

GABRIEL

کاربر vip
vip
کاربر
2008-02-13
73
212
یزد
دوست عزیز تعمیر باطری لب تاب اصلا به صرفه نیست و خطرناک هست ممکن هست باعث اتش سوزی لب تاب نیز شود و اصلا اینکار را توصیه نمی کنم بهتر هست یک باطری تازه تهیه شود

با تشکر

سلام خیلی ممنون حرف شما درست ولی این باتری که من میخوام تعمیرش کنم قیمتش حدودا 300000 تومان است ( البته این قیمت 2 سال پیش بوده) و تقریبا قیمت کل سلهای داخل باتری 60 تا 70 هزار تومان میشود . البته توی این مورد خاص ( چون لب تاب صنعتی بوده و ساخت زیمنس است) به صرفه است . در ضمن بردی که داخل آن است از یک آی سی میکروکنترلر به شماره max1782 تشکیل شده که کار این ای سی کنترل درجه حرارت توسط ترمیستوری که روی یکی از سلها چسبانده شده و نیز ارسال ولتاژ باتری به cpu لپ تاپ می باشد. من اگر بتونم فقط سلها را عوض کنم و ترمیستور را درست در جای خودش قرار بدم فکر کنم باتری راه بیفتد. با این تفاسیر احتمال آتش سوزی که شما فرمودید خیلی کم میشه چون توی طراحی دست نبردیم . با این وجود برای تعویض سلهاشاید نکات دیگه ای هم وجود داشته باشد که من در نظر نگرفته باشم و باعث کارنکردن باتری شود.

jacob

کاربر
2006-12-01
42
107
با سلام دوست عزیز
بنده یک بار تجربه این عمل را برای یک باطری اچ پی که در تهران پیدا نمی شد کردم و نتیجه نداد . به علت همون ای سی میکروکنترولر کمه سیکل شارژ درداخل این ای سی می مانند و باید این ای سی دوباره پروگرام شود که در سایتی می فروختند برای اکثر این سری کنترولهای باطری ها به قیمت 30 دلار ولی چون دسترسی جهت پرداخت نبود ناچارا مجبور به سفارش از دبی شدم . توصیه وتجربه ای که من داشتم اول روی ای سی کار بفرمائید بعدش اگر نتیجه اوکی بود سپس نصبت به تعویض سل ها اقدام کنید تا مثل من سلها روی دستتان باد نکنند .
یه پست هم در این مورد در این سایت داشتم
مورد دیگر سایت جهت ویرایش و پگرام این ای سی ها http://be2works.com/
در ضمن بعد از تعویض سل ها باید مشخصات سل ها حدید وارد برنامه شود مانند مقاومت جدید نوع سل ولتاژ و غیره
این اطلاعات را هم هیچ بنی بشری در اختیارم قرار نداد و باهزینه نزدیک یک ونیم برابر باطری نو کسب شد
پیروز باشید.

آخرین ویرایش:

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
سلام من باتری یک لب تاب ایسر مدل aspire5738 رو باز کردم و یک مجموعه باتری که جمعا 6 تا باتری که دو تا دو تا باهم موازی وسه تا سری میشد رو تعویض کردم و لب تاب بدرستی داره کار میکنه و اتیش نگرفت فقط باید موقع سری موازی کردن باتری دقت داشته باشد که مثبت ومنفی باتری ها رو اشتباه نشه نکته دیگه هم اینه که قیمت باتری گرونه که برای من دونه ای بیست هزار تومن که 6 تا بود وجمعا 120 هزار تومن قیمت در امد

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

toraj_frz

کاربر
2020-10-07
2
3
37
با سلام
استادهای گرامی
من ۶۰ تا باتری لپ تاپ لنوو دارم که بخاطر ۴ سال خواب خراب شدن.
کسی هست بتونه کمک کنه واسه تعویض سل و پرگرام برد هاشون.

تذکر:
گذاشتن شماره در پست خلاف قوانین است

sajad m2

کاربر
2010-12-03
187
182
با سلام
استادهای گرامی
من ۶۰ تا باتری لپ تاپ لنوو دارم که بخاطر ۴ سال خواب خراب شدن.
کسی هست بتونه کمک کنه واسه تعویض سل و پرگرام برد هاشون.
لطفا در صورت امکان تماس بگیرین.

اون باتری های لیتیومی معمولا سالمن و ایسی شارژ و محافظ شارژ باتری خراب میشن
من خودم یه دونه باتری خراب که دو دقیقه هم شارژ نمیکرد لپ تاپ رو دراوردم و به فلزیاب انداختم عالی بودن

toraj_frz

کاربر
2020-10-07
2
3
37
خب چیکار‌الان باید بکنم؟
کسی و‌میشناسسن که بتونه کمک کنه؟

بالا