آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: داغ شدن هیت اول در پاور

peyman007

کاربر
2010-01-28
25
163
سلام خوبی دوست عزیز بنظر من چون به قسمت هیت اول برق میره یعنی سالم پس باید بری به قسمت هیت دوم و تست کنی ببینی مشکل از کجاست چون پاور به دوقسمت تقسیم شده اگه پشت برد رو نگاه کنی میفهمی..... قسمت اول سالم پس باید بری قسمت دوم.....

hossein.406

کاربر vip
کاربر
2016-05-24
34
48
سلام به اساتید
دقیقا امروز منم به همین مشکل برخوردم
وقتی برق به پاور متصل هست و پاور خاموشه هت سینک اول به شدت داغ میشه در صورتی که تمام ولتاژهای خروجی درستن تنها ایراد این پاور ری استارت شدن سیستم بعد از مدتی کارکردنه
من روی این پاور کار میکنم اگه به نتیجه رسیدم همین جا اعلام میکنم:32000000:

mehrdad540

کاربر
2020-02-27
453
635
شیراز
با سلام.

تمام المانهای قسمت اولیه را تست کردم و سالم هستند.
ولتاژ سیم سبز و مشکی 4 ولت است و پس از کمی کارکردن پاور ولتاژ پاورگود به 5 ولت میرسد.
وقتی پاور سرد است ولتاژهای 5 و 12 ولت تا حدی کم هستند و پس از کمی کار کردن و داغ شدن ولتاژ سیم زرد از 10.7 به 11.9 و ولتاژ سیم قرمز از 4.3 به 5 ولت میرسد.
تمام خازنهای الکترولیتی پاور تعویض شده اند.
این پاور مشکلاتی را که قبلا عرض کردم ایجاد میکند.
آیا امکان دارد مشکل از ای سی ps223 باشد؟

با تشکر.
با سلام
دوست عزیز قطعات رو هنگامی که پاور سرد هست با هیتر گرما بدید قطعه معیوب خودشو نشون میده

mehrdad540

کاربر
2020-02-27
453
635
شیراز
همچنین میتونه از دوتا خازن ولتاژ بالای ورودی هم باشه
منظورم همون الکترولیتیهای حدود 220 میکرو 250 ولت هست

alish3213

کاربر
2019-10-02
11
0
با سلام.معمولا دوتا ایسی در قسمت سرد مدار وجود داره. اولی راه انداز فت های اولیه است و دومی ایسی اندازه گیر ولتاژ ورودی و خروجی. اگر پاور شما هنگام اتصال به برق بدون اینکه روشن باشد هدسینک اولی داغ می‌کند میتواند برای ایسی اولی باشه که نمیتونه راه اندازی کنه فت های اولیه رو

mostafazm123

کاربر
2021-07-26
2
0
30
سلام منم دقیقا همین مشکل دارم با تعویض خازن vsb پاور موقع خاموش بودن هیتسینگ اولی خیلی داغ میشه کسی راهی پیدا نکرد براش

esinior

کاربر
2010-06-10
13
12
با سلام، ممکنه اشکال اصن از پاور نباشه و از بار استندبای تون باشه، ببینین سیم استندبای چقد جریان میکشه اول، امپدانس مدار استندبای در حالت جدا از مادربرد چنده؟

goharara

کاربر
2023-05-30
3
6
Mashhad
با سلام منم ۲ تا پاور گرین ۳۸۰ وات دارم که هردو همین مشکل رو دارن ولتاژها همه دقیق و درست روسیستم هم بخوبی کار میکنن و مشکلی ندارن ولی ماسفت استندبای با شماره k۲۷۱۷ رو هیت سینک اول به شدت داغ میشه ، اگه فن روشن باشه کمتر خودشو نشون میده ولی در مواقع خاموشی سیستم به خوبی خودشو نشون میده و حسابی داغ میشن ، قطعات مدار استندبای رو چک کردم سالم بودن ، تا جایی که من متوجه شده این عیب از اول با این مدل پاور هست و ضعف طراحی مدار داره ، بازم اگه اشتباه میکنم دوستان نظر دیگه ای دارن بفرماین که استفاده کنیم

nimarh

کاربر
2023-07-17
46
41
گیلان
با سلام منم ۲ تا پاور گرین ۳۸۰ وات دارم که هردو همین مشکل رو دارن ولتاژها همه دقیق و درست روسیستم هم بخوبی کار میکنن و مشکلی ندارن ولی ماسفت استندبای با شماره k۲۷۱۷ رو هیت سینک اول به شدت داغ میشه ، اگه فن روشن باشه کمتر خودشو نشون میده ولی در مواقع خاموشی سیستم به خوبی خودشو نشون میده و حسابی داغ میشن ، قطعات مدار استندبای رو چک کردم سالم بودن ، تا جایی که من متوجه شده این عیب از اول با این مدل پاور هست و ضعف طراحی مدار داره ، بازم اگه اشتباه میکنم دوستان نظر دیگه ای دارن بفرماین که استفاده کنیم
سلام . من این مشکلو روی پاور گرین 330 داشتم که با تعویض اپتوکوپلر و خازن پنجاه ولت کنارش و tl431 زیر هیت سینک برطرف شد و دیگه داغ نمیشه

بالا