آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزش طراحي PCB مدارات توسط نرم افزارها

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
با سلام :
علاقمندان عزيزي كه در طراحي فيبر چاپي مدارات الكترونيكي جهت تبادل و اشتراك گذاري معلومات خود اعلام امادگي كرده اند ميتوانند اطلاعات خود را در اين تاپيك به اشترا ك بگذارند .
انتظار ميرود از باز كردن تاپيك هاي متفرقه و پخش نامنظم اطلاعات در ساير بخش هاي سايت خودداري و ضمن رعايت نظم در سايت بتوانيم تاپيك گرم و فعال و پر محتوايي را براي ساير دوستان {مخصوصا تازه بكارها و نوجوانان } ارايه نماييم طبيعي است كه در صورت استقبال گرم و فعال شدن تاپيك توسط شما عزيزان اين موضوع را مهم خواهيم كرد تا در راس ارسالات اين بخش قرار گيرد .
موضوع دوم اينكه كاربران جديد كه بتوانند با ارسالات مفيد ركورد قابل ملاحضه اي را در اين تاپيك كسب كنند ارتقاي كاربري ايشان بدون دريافت حق عضويت در سايت بعمل خواهد امد .
كاربران ويژه سايت نيز توجه نمايند كه ارتقاي كاربري انان {به سمت هاي مديريتي در صورت كسب امتياز } نيز طبق روال سايت در مد نظر خواهد بود .
منتظر شروع فعاليت هاي شما دوستان .
با تشكر .
موفق باشيد .

ELECTEROALFA

کاربر
2009-09-11
28
165
دوستان عزیر به زودی یک مقالهدر مورد طراحی pcb در این تاپیک قرار میدهم که اگر کمی با دقت مطالعه کنید می بینید که طراحی بردهای پیچیده چقدر برایتان آسان شده است من هم از این قوانین استفاده میکنم . این مقاله در دست تایپ است تا دو روز آپلود میکنم

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
با سلام آقای رجبی آیا نرم افزار مد نظر شما protel است یا proteus؟
با سلام :
مجيدجان فعلا اولويت را به پروتيوس ميدهيم و شروع ميكنيم .
در صورت درخواست و اعلام پشتيباني براي ساير نرم افزارها هم تاپيك مستقلي باز ميشه تا در بين مطالب تداخلي پيش نيايد .
براي مثال در تاپيك پروتيوس نبايد بين مطالب يكي بياد و بحث را به پروتل و.... تغيير بده و......
هدف ايجاد يك نظم و هماهنگي در تاپيك ها ميباشد بطوري كه كاربري با مراجعه به تاپيك مورد علاقه اش {مثل همين پروتيوس } يك مزتبه سر از پروتل و .... در نيارد كه موجب سر در گمي شود .
با تشكر .
موفق باشيد .

ELECTEROALFA

کاربر
2009-09-11
28
165
مقاله ای در مورد قوانین سر انگشتی طراحی برد

این مقاله را از کتاب اصول و مبانی الکترونیک ترجمه آقای رضا خوش کیش تهیه کردم . کمک شایانی در آموزش طراحی برایم کرده است امیدوارم شما با مطالعه این چند صفحه آماده شوید برای طراحی با نرم افزار و راهنمایی های دوستان
دانلود مقاله http://www.4shared.com/file/144698317/285f2d82/P2_online.html
http://rapidshare.com/files/279138925/PCD_Desginer.rar.html
منتظر نظرات دوستان هستم .

آخرین ویرایش:

majid_tech

کاربر vip
vip
کاربر
این مقاله را از کتاب اصول و مبانی الکترونیک ترجمه آقای رضا خوش کیش تهیه کردم . کمک شایانی در آموزش طراحی برایم کرده است امیدوارم شما با مطالعه این چند صفحه آماده شوید برای طراحی با نرم افزار و راهنمایی های دوستان
دانلود مقاله http://rapidshare.com/files/279138925/pcd_desginer.rar.html

خیلی ممنون دستت درد نکنه

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
دانلود مقاله http://rapidshare.com/files/279138925/pcd_desginer.rar.html

با سلام :
ولي دوستان اگر قرار باشد كه فقط به مقالات ديگران اكتفا كنيم كه اكثر اين ها در تاپيك اموزش هاي پروتيوس اپلود شده است هدف اين بودكه خودمون با مثالي از يك مدار از ابتدا شروع كنيم و با مشگلاتي كه امكان دارد حين كار مواجه شد را با ارايه راه حلش ادامه دهيم تا مورد استفاده دوستان علاقمند قرار بگيرد .بنده فكر ميكنم با زدن پست تشكر و .... مقاله تاپيك اهميت خود را از دست خواهد داد . به نظر شما چكاندن گزينه تشكر كافي نيست ؟
شروع كنيد در ادامه خدمت تان خواهم بود .
با تشكر .
موفق باشيد .

آخرین ویرایش:

ELECTEROALFA

کاربر
2009-09-11
28
165
دوست عزیز آقای رجبی
اگر برای طراحی Pcb یکباره بیاییم بگیم باید این لاین اندازش باید این مقدار باشه طرف مقابل سر در گم نمیمونه که چرا باید این حالت اجباریه . باید یرای ساختن خانه از زیربنا شروع کرد نه که بعد اینکه سقف خانه را گذاشتیم زیر بنارا بسازیم. این مقاله قوانین طراحیه واسه منم اساتید محترم از اینجا شروع کردند . در ضمن مدارات نمونه هم ارایه میدیم . آموزش هم روی چشم . ولی هرکس مشکلی داره یا راهنمایی میخواد مطرح کنه ما هم در اسرع وقت جواب رو میدیم اگه هم ندانیم میگیم نمیدانیم .

آخرین ویرایش:
بالا