آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: اورژانسی مدار شارژر م جابه جا کننده منبع اتوماتیک

sonbole

کاربر
2010-06-19
9
15
باسلام(در ابتدا من مبتی هستم تازه کار)
یک مدار آمپلی فایر دارم که ورودی 9 ولت 1 آمپر (از منبعی مکعبی سیم پیچ<<>>فکر کنم بش ترانس می گویند روش نوشته 9v --1A--50hz)می گیرد به دنبال مداری هستم که یک باطری بش وصل بشه که و یک ورودی برق از ترانس بگیره و شروع به شارژ باطری بکنه وقتی شارژ تکمیل شد باطری دیگه شارژ نشه و وقتی آمپلی فایر از برق جدا شد به اتومات دستکاه ار باطری استفاده بکند.مدار یه مدار ساده یاشه و قطعات در بازار ایران باشه و همچنسن از چه باطری استفاده کنم هم گران قیمت نیاشه هم برق آمپلی فایر مدت زیادی تامین کنه.
هفته هاست سایتو زیرو رو کردم مدارات زیادی دیدم اما چون با نقشه خوانی آشناندارم و تازه کارم نمی تونم مدار مناسب انتخاب کنم
خواهش می کنم هر کس می تونه کمک کنه

خادم مقدم

کاربر vip
کاربر
2013-07-16
177
692
خراسان رضوی
با سلام و تبریک عید
چه جور باطری میخوای استفاده کنی؟
باطری های سربی مناسب این کارن که خیلی گرون شده.
مداری هم که گفته بودی پس از طراحی خواهم گذاشت.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: gadraj

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,551
باسلام(در ابتدا من مبتی هستم تازه کار)
یک مدار آمپلی فایر دارم که ورودی 9 ولت 1 آمپر (از منبعی مکعبی سیم پیچ<<>>فکر کنم بش ترانس می گویند روش نوشته 9v --1A--50hz)می گیرد به دنبال مداری هستم که یک باطری بش وصل بشه که و یک ورودی برق از ترانس بگیره و شروع به شارژ باطری بکنه وقتی شارژ تکمیل شد باطری دیگه شارژ نشه و وقتی آمپلی فایر از برق جدا شد به اتومات دستکاه ار باطری استفاده بکند.مدار یه مدار ساده یاشه و قطعات در بازار ایران باشه و همچنسن از چه باطری استفاده کنم هم گران قیمت نیاشه هم برق آمپلی فایر مدت زیادی تامین کنه.
هفته هاست سایتو زیرو رو کردم مدارات زیادی دیدم اما چون با نقشه خوانی آشناندارم و تازه کارم نمی تونم مدار مناسب انتخاب کنم
خواهش می کنم هر کس می تونه کمک کنه
با سلام :
مدارات متعدد و جالبی در سطح انجمن برای درخواست شما موجود بود از اینکه اشنایی ندارید مدار ساده ای براتون تهیه کردم یک رله 9 ولتی با چند تا قطعه ساده دیگر ...
باتری را توصیه میکنم از نوع لیتیومی 9 ولت 1 امپر به بالا تهیه کنید .
در صورت وصل به برق شهر ضمن شارژ باتری همزمان مصرف کننده از برق شهر استفاده خواهد کرد با قطع برق شهر اتوماتیک باتری مدار به مصرف کننده وصل میگردد .
دانلود کنید : [hide] مشاهده فایل‌پیوست مبدل.rar[/hide]
موفق باشید .

پیوست‌ها

• 3.2 کیلوبایت بازدیدها: 162

sonbole

کاربر
2010-06-19
9
15
نمدونم آیا باطری کتابی جواب میده ؟یا باطری های که به هم پلمپ شدن که تو تلفن بی سیم ها میزارن
ازین اینه جواب دادین(gadraj , خادم مقدم) تشکر میکنم

sonbole

کاربر
2010-06-19
9
15
آیا مداری دارین که از رله داخلش استفاده نشه>؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: gadraj

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,551
نمدونم آیا باطری کتابی جواب میده ؟یا باطری های که به هم پلمپ شدن که تو تلفن بی سیم ها میزارن
ازین اینه جواب دادین(gadraj , خادم مقدم) تشکر میکنم
با سلام :
شما گفتین باتری یک امپری !!!!
باتری هایی که کتابی میگین حداکثر 100 میلی امپر هستن و تلفن بی سیم ها مصرف داره حداکثر 300 میلی امپر !!!! پس نمیشه از کتابی یا تلفنی استفاده کنید توصیه ما همون لیتیومی 9 ولتی {امپرش هم اگه مشکل حجم ندارین مهم نیست یک مقدار بیشتر باشد {مثلا 1.5 یا 2 امپر} بهترهستش .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,551
آیا مداری دارین که از رله داخلش استفاده نشه>؟

با سلام :
فرمودین : { مدار یه مدار ساده یاشه و قطعات در بازار ایران باشه} خب این ساده ترینش بود که براتون اماده کردم اگر در ساخت و مونتاژ تبحر کافی دارین در همین بخش مداراتی با عنوان چراغ اضطراری و شارژر و همچنین در تاپیک { مدارات ساده برای مبتدیان } مداراتی که از ترانزیستور و SCR استفاده کنه موجود هستش جستجو و استفاده کنید .
موفق باشید .

بالا