آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

لپ تاپ ASUS مدل K53E نداشتن تصویر در LED و داشتن تصویر در خروجی VGA

masoud_za

کاربر
2012-03-10
285
1,637
تهران
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان و اساتید محترم

لپ تاپ ASUS مدل K53E برام آوردن که قسمت کلید پاور آن آب خورده بود و لپ تاپ روشن نمیشد.لپ تاپ رو صاحبش بازکرده ولی به نتیجه نرسیده بود آوردن پیش من
منم پس از بررسی متوجه شدم در قسمت اتصال کابل فلت کلید پاور رسوب ایجاد شده با تینر شستم و لپ تاپ روشن شد
ولی در ال ای دی اصلا تصویر نداریم و حتی لامپ های ال ای دی نیز روشن نمیشه(انگار که اصلا ال ای دی به بورد وصل نباشه مثل اون حالت)

ولی از خروجی VGA تصویر داریم و حتی ویندوز هم بالا می آید و به راحتی و بدون هیچ اشکالی با ویندوز میشه کار کرد

کار های انجام شده
1- تعویض رم
2-تعویض LED
3- تعویض کابل فلت ال ای دی
4-پروگرام بایوس
5-شستشوی قسمت اتصال کابل فلت به بورد از لحاظ رسوب و گرفتن لحیم سردی آن قسمت

دوستان اگه چیزی رو از قلم انداختم که بررسی نکردم لطفا راهنمایی کنین با تشکر

آخرین ویرایش توسط مدیر:

محمد سخی پور

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2010-05-25
546
2,309
فردیس کرج
دوست عزیز هیچ کدام از چیپها بیش از حد داغ نمی شن؟ شا در ابتدا SMD های اطراف کانکتور فلت روی مادربرد رو چک کنید خود کانکتور رو هم از لحاظ رسوب و قلع مردگی چک کنید ، نتیجه رو اعلام کنید تا اساتید بهتر بتون راهنماییتون کنن.

آخرین ویرایش:

masoud_za

کاربر
2012-03-10
285
1,637
تهران
ممنون که راهنمایی کردین

چیپ ها کاملا نرمال گرم می شوند
و ما از خروجی VGA تصویر داریم و ویندوز هم بالا می آید بدون هیچ مشکلی فقط تصویر از LED g لپ تاپ نداریم حتی لامپ های ال ای دی بک لایت هم روشن نمیشه انگار که اصلا برق عبور نمی کنه من کابل فلت رو هم عوض کردم نشد

مسعود نصوحی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2009-02-22
913
5,889
مبارکه اصفهان
درود
لطفا كمي شكيبا باشيد تا دوستان راهنمايي كنند
ولتاژ كانكتور رو چك كنيد.احتمال سوختن سلف و يا پريدن سلف در اطراف كانكتور وجود داره.با دقت به صفحه نگاه كنيد ببينيد كلا تصوير نداريد يا اينكه بك لايت نداريد...

بالا