آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

کمک برای پیکر بندی آی سی cd4015 ا CD4067

ELECTEROALFA

کاربر
2009-09-11
28
165
سلام دوستان کسی از شما عزیزان میتونه منو توی پیکر بندی این آیسی و یا آی سی های مولتی پلکسر کمک کنه و ممنون میشم

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
سلام دوستان کسی از شما عزیزان میتونه منو توی پیکر بندی این آیسی و یا آی سی های مولتی پلکسر کمک کنه و ممنون میشم
با سلام :
دوست عزيز به تاپيك معرفي ايسي هاي كاربردي مراجعه فرماييد :
كليك كنيد : http://www.irantk.ir/showthread.php?p=29818#post29818
با تشكر .
موفق باشيد .

ELECTEROALFA

کاربر
2009-09-11
28
165
gadraj عزیز ممنون از لطفتون . خیلی کمکم کرد . از راهنماییتون ممنونم

ELECTEROALFA

کاربر
2009-09-11
28
165
Gadraj عزیز من هرچه قدر روی این آیسی کار کردم جواب نداد . میتونین یه مدار نمونه واسم ارایه بدین . در ضمن میتونین ایمیل خودتان را هم بدین

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: gadraj

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
gadraj عزیز من هرچه قدر روی این آیسی کار کردم جواب نداد . میتونین یه مدار نمونه واسم ارایه بدین . در ضمن میتونین ایمیل خودتان را هم بدین
با سلام :
دوست عزيز با توجه به تعدد مدارات بكار گيري اين ايسي ها و بخاطر اينكه هنوز بنده نميدونم براي چه منظوري استفاده ميكنيد .........
شما لطف كنيد كاربرد خود را به همراه نقشه مداري كه ساخته ايد را در اينجا اپلود كنيد تا مشگل شما را راهنمايي كنم .
ايميل بنده همون درخواست {دوستي و... } كرده بودين بنده پذيرفته ام ميتونيد همونجا پيام بزاريد .
با تشكر .
موفق باشيد .

آخرین ویرایش:

ELECTEROALFA

کاربر
2009-09-11
28
165
دوست عزیز من این آیسی را جهت پلکس کردن برای دو سون سگمنت مولتی پلکس که از میکرو فرمان میگیرند میخوام . من توی یک مدار دیدم که از atmega8 جهت استفاده در 5 سون سگمنت مولی پلکس استفاده کردند که یک این آیسی جهت 2 تای سون سگمنتها استفاده شده بود . چون وقت محدود بود نتونستم نقشه پیکر بندی رو بکشم .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
دوست عزیز من این آیسی را جهت پلکس کردن برای دو سون سگمنت مولتی پلکس که از میکرو فرمان میگیرند میخوام . من توی یک مدار دیدم که از atmega8 جهت استفاده در 5 سون سگمنت مولی پلکس استفاده کردند که یک این آیسی جهت 2 تای سون سگمنتها استفاده شده بود . چون وقت محدود بود نتونستم نقشه پیکر بندی رو بکشم .
با سلام :
دوست عزيز فعلا ///// را مطالعه كنيد سرنخي دستتون مياد بازم اگر مشگلي داشتيد پيام بزاريد در فرصت خدمت خواهم بود .
با تشكر .
موفق باشيد .

آخرین ویرایش:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
پاسخ در مورد آیسی 4067

آقای رجبی سلام
با تشکر از زحماتی که برای حل مشکل من میکشید .
من اطلاعاتی که از آی سی 4067 میخوام توضیحاتی در مورد نحوه عملکرد آن است . برای مثال میگیم اگه پایهLE بافر را 1 کنیم اطلاعات در ورودی قرار گرفته با صفر کرد در خروجی قرار میگیرد . به این صورت میخوام بدون این پایه ها که بصورت ورودی خروجی هستن و کانالها A.B.C چه نقشی دارند.
با سلام :
دوست عزيز پاسخ كامل بود بازم تشريحي با عكس و اين توضيح تكميلنر ميكنم .
يك مثال فرض : براي روشن و خاموش كردن يك led ما به دو بيت فرمان نياز داريم كه صفر و يك خوانده ميشود {با يك يا hi } شدن فرمان لامپ روشن و با صفر خاموش خواهدشد . حال اگر تعداد لامپ بيش از يكي شد چند بيت فرمان لازم است درديجيتال براي اينكه تعدادي فرمان ها را با نسبت {مثلا لامپها } هماهنگ كنيم بايد به جدول (تراچتيبل ) ايسي هاي فرمان مراجعه كنيم با توجه به اينكه 4067 تعداد 16 خروجي براي يك ورودي داريم لذا به خط فرمانيكه حداقل بايد چهار بيت داشته باشد نيازمنديم در اينجا طبق جدول كه اشاره كرده ام ورودي فرمانهاي bcd و به همراه a كه a حكم اينيبل يا اينهاي بينت گفته ميشود {ترمز ايسي } و سه تاي بقيه فرمان لازم را به 4067 جهت سويچ كردن صادر ميكند و از طرفي شما فقط يك خط فرمان داريد cpl يا كلاك پالس لذا از يك ابيسي ديكودر دسيمال به هبي سي دي 4015 نيز استفاده ميكنيد تا كلاك پالس شما را به فرمان سه بيتي bcd تبديل كند فكر كنم با عكسي كه اماده كردم وبا اين توضيح بتونم كمك تون كرده باشم در عكس مثال از يك حالت عملكرد مكانيكي مثل سلكتور چرخان را جايگزين 4067 كرده ام با توضيحات كافي براي كامل بودن مطلب به جدول منطق 4067 مراجعه فرماييد .
با تشكر .
موفق باشيد .

پیوست‌ها

• 48.6 کیلوبایت بازدیدها: 130
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: fkh52000

ELECTEROALFA

کاربر
2009-09-11
28
165
دوست عزیرم بکلی مفهوم گردید ممنون از زحماتی که کشیدید . تشکر