آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

ترازوي ديجيتالي (اپديت )

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,765
با سلام وتشکر فراوان
یه دونه مقاومت 1کیلویی از پایه sig-به شاسی متصل کردم که مشکل قبلیش حل شد ولی یه مشکل دیگه به وجود اومده!ترازو برای خودش هر 3یا 4دقیقه 5گرم میره بالا و همینطور ادام پیدامیکنه!البته میشه با فشار دادن شاسی پارسنگ وزن رو مجدداًصفر کرد.بنده فکر میکن که اهممتر یه ولتاژی به مدار اعمال میکرد که با اهممتر مشکلش حل میشد.با خازن 1ufو دیود هم جواب نداد.با پتانسیومتر هم فقطدر رنج حدوداً1کیلو جواب داد البته نه بین پایه های sig+وsig-بلکه بین پایه sig-و منفی مدار.

مشاهده فایل‌پیوست 74333مشاهده فایل‌پیوست 74334

سلام

من که عرض کردم روش غیر منطقی و غیر علمی کارساز نیست

سوال کرده بودم پایه های sig+وsig- چند ولته و چیست ؟
اما پاسخ ندادید
عرض کردم خازنهای تغذیه را تعویض کنید (اضافه میکنم بویژه خازنهای صافی متصل به پایه تغذیه آی سی ها )
ولی نفرمودید انجام دادید یا نه؟

خازنهای مختلفی بدون لحیمکاری بین بدنه ( منفی ) و sig- تست کنید (البته جهت کشف عیب که ببینیم اثر مثبت یا منفی دارد ؟ که عیب اصلی را کشف و رفع کنیم )
ضمنا باوجودیکه پس از چند روز پاسخ دادید معذالک پاسخ عمده سوالاتم را ندادید ! !

سپاس

آخرین ویرایش:

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,421
5,467
سلام

من که عرض کردم روش غیر منطقی و غیر علمی کارساز نیست

سوال کرده بودم پایه های sig+وsig- چند ولته و چیست ؟
اما پاسخ ندادید
عرض کردم خازنهای تغذیه را تعویض کنید (اضافه میکنم بویژه خازنهای صافی متصل به پایه تغذیه آی سی ها )
ولی نفرمودید انجام دادید یا نه؟

خازنهای مختلف بین بدنه ( منفی ) و sig- تست کنید (البته جهت کشف عیب که ببینیم اثر مثبتی دارد ؟ که عیب اصلی را کشف و رفع کنیم )
ضمنا باوجودیکه پس از چند روز پاسخ دادید معذالک پاسخ عمده سوالاتم را ندادید ! !

سپاس

با سلام
استاد عزیز بنده یک روز بعد جواب رو نوشتم اما تو انجمن گم شد!!!میتونید به تاریخ پست مراجعه فرمایید.
ولتاژ پایه ها 5ولته تمام خازنها رو هم تست کردم ولی فقط یک خازن 1میکرو فاراد بین دو پایه  sig+وsig-زدم که ظاهراًدرست شد ولی همانطور که عرض کردم با یه مقاومت یک کیلویی هم مشکل ظاهراً رفع شد فعلاًترازو دم دستم نیست روش کار میکنم نتایج بیشتر رو اعلام میکنم.

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,765
با سلام
استاد عزیز بنده یک روز بعد جواب رو نوشتم اما تو انجمن گم شد!!!میتونید به تاریخ پست مراجعه فرمایید.
ولتاژ پایه ها 5ولته تمام خازنها رو هم تست کردم ولی فقط یک خازن 1میکرو فاراد بین دو پایه sig+وsig-زدم که ظاهراًدرست شد ولی همانطور که عرض کردم با یه مقاومت یک کیلویی هم مشکل ظاهراً رفع شد فعلاًترازو دم دستم نیست روش کار میکنم نتایج بیشتر رو اعلام میکنم.

سلام
شما در پاسخ به پیشنهادم درخصوص استفاده و تست خازن 1 میکرو در پست 19 فرمودید:
با خازن 1ufو دیود هم جواب نداد

ولی الان میفرمایید
فقط یک خازن 1میکرو فاراد بین دو پایه sig+وsig-زدم که ظاهراًدرست شد

لذا مقصود و نتیجه تست مفهومم نشد تا با نتیجه گیری از آن ،
ایراد اصلی را درک کنم

ضمنا ولتاژ کدام پایه ها 5 ولته ؟ آیا منظورتون اینه که
5 - =sig - ,
sig = +5 +

برد را شستشو دهید و کاملا واضح و شفاف توضیح دهید

سپاس

آخرین ویرایش:

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,421
5,467
با سلام وتشکر
شما در پاسخ به پیشنهادم درخصوص استفاده و تست خازن 1 میکرو در پست 19 فرمودید:
با خازن 1ufو دیود هم جواب نداد

به این خاطر نوشتم جواب نداد چون که قطب مثبت و منفی رو رعایت نکرده بودم!!!و در مراحل بعد که قطبیت رو عوض کردم با 1ufجواب داد!!!
ولتاژبین پایه EXC-وEXC+ معادل 10ولته وولتاژ شاسی سین شیلد با EXC-وEXC+ مقدار-5و+5ولته و بین Sig+وsig-ولتاژصفره
مقاومت یک کیلو اهم رو بین sig-وشیلد بستم که درست شد فقط هر چند ثانیه 5گرم بالا یا پایین میشد که اگه ادامه پیدا میکرد به 150گرم هم میرسید که میشدد هر وقت میخوایم استفاده کنیم با زدن کلید پاره سنگ صفرش کنیم.
حالا نکته خیلی جالب
[hide]اومدم مقاومت رو بردارم تا بخوام ولتاژگیری کنم بعد از برداشتن مقاومت ترازو کاملاًدرست شده و اون نوسان هم دیگه نداره!!!دقتش هم مثل روز اول شده[/hide]:eek::::e0220::
فعلاًکه چند ساعتی داره کار میکنه تا ببینم چی میشه!

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,765
با سلام وتشکر

به این خاطر نوشتم جواب نداد چون که قطب مثبت و منفی رو رعایت نکرده بودم!!!و در مراحل بعد که قطبیت رو عوض کردم با 1ufجواب داد!!!
ولتاژبین پایه EXC-وEXC+ معادل 10ولته وولتاژ شاسی سین شیلد با EXC-وEXC+ مقدار-5و+5ولته و بین Sig+وsig-ولتاژصفره
مقاومت یک کیلو اهم رو بین sig-وشیلد بستم که درست شد فقط هر چند ثانیه 5گرم بالا یا پایین میشد که اگه ادامه پیدا میکرد به 150گرم هم میرسید که میشدد هر وقت میخوایم استفاده کنیم با زدن کلید پاره سنگ صفرش کنیم.
حالا نکته خیلی جالب
hidden content may not be quoted:eek::::e0220::
فعلاًکه چند ساعتی داره کار میکنه تا ببینم چی میشه!

سلام

عزیزم چیزی خودبخود درست نمیشه
قطعا قبل از برداشتن مقاومت عملی انجام داده اید که از نظر شما حائز اهمیت نبوده و تصور فرمودید جن آنرا درست کرده و یا برداشتن مقاومت و ...

طبق تجربه ناچیز حقیر عوامل اینگونه حوادث بشرح زیر است

1- نیاز به ریست
در مواردی که دستگاه نیاز به ریست دارد و درجریان تعمیر ، شوک نامحسوس و پالس مناسبی ، ناخواسته به دستگاه وارد میشود و شرایط ریست فراهم میگردد در این موقع اگر همزمان با آن مثلا روی دستگاه فوت کنید چنین استنباط میشود که فوت کردن موجب رفع مشکل شده که تازگی ندارد و از عصر حجر همزمانی حوادث نامرتبط موجب ظهور خرافات شده
چنانکه عدم توفیق فوت های بعدی به غضب الهی منتسب میگردد.

2- نویز ناشی از خرابی خازن تغذیه و یا حذف شیلد
در مواردی درحالیکه مدار شیلد و یا فلز شیلد با چند پیچ به شاسی متصل شده و فقط یکی از پیچها باز شده و بقیه پیچها ارتباط با شاسی را بخوبی برقرار کرده اند و تاثیر یک پیچ باورنکردنی بنظر میرسد

معذالک گاهی نویز کارساز شده و خرابکاری میکند و گاهی دستگاه بخوبی کار میکرد که با بستن کلیه پیچها هرگز خرابی اتفاق نمی افتاد و قاطی نمیکند
نویز پدیده بی پدر مادر و پیچیده ای است که داستان مفصل و درواقع رمانی دارد

لذا اینکه فلان کار غیر اصولی را انجام دادم و دستگاه درست شد ناصحیح و فاقد ارزش است و حاوی کمترین اطلاعاتی نیست.

اصولا تمام پدیده های دنیوی معلول علتند.
اما سماجت و پیگیری و پشتکار شما تا حصول مقصود قابل تقدیر است .

سپاس

آخرین ویرایش:

dcfran3

کاربر vip
vip
کاربر
2013-03-27
1
3
سلام دوستان من يه ترازوي ديجيتال توزين صدر مدل ds-7003 با ماكزيمم وزن 30 كيلو گرم دارم كه خودش خود به خود وزنش 10 گرم 10 گرم پايين مياد وقتي هم كه صفر ميكنم باز ادامه ميده

خودم كارم مداربسته و سيستم هاي امنيتي اگه كسي آشنايي داره ممنون ميشم كمكم كنيد

arsa-pc

کاربر vip
کاربر
2013-09-14
111
335
دوست عزیز من در مورد ترازوی صاایران مدل sd-3520 دچار مشکل شده ام چنان که موقع روشن کردن برای چند ثانیه تابلوی بالا دروشن میشه و لی صفحه پایین اصلا روشن نمیشود . شمن تشکر خواهش میکنم نقشه و برنامه های انرا هم اگر دارید محبت کنید . ممنون راهنمیی را فراموش نکنید

meahdi

VIP+ افتخاری
کاربر
سلام به اساتید
یه ترازوی Vista محصول شرکت مهندسی توزین صدر برام آوردن که رمز میخواد
مدلش تو کاتالوگ زده 6000 اما من چیزی ندیدم روش
شرکت هم به خاطر اختلاف مالی با فروشنده از راهنمایی خود داری میکنه
ممکنه کسی کمک کنه ؟

پیوست‌ها

• 35.2 کیلوبایت بازدیدها: 525
  • 27.2 کیلوبایت بازدیدها: 561

behrang20

کاربر
2014-05-19
7
23
سلام دوستان من دوتا ترازو دارم که درست وزن نمی کشه اسمشون یکی رعدازمون ویکی هم محک هستش اگه کسی کد فرمتشو داره به من کمک کنه ممنون میشم
09306695037مختاری

behrang20

کاربر
2014-05-19
7
23
سلام دوستان کسی میتونه رمز های ترازوی های محک ....صاایران...رعد ازمون...رادین...ساتریو...بند...وغیریرو رو برام بفرسته ممنون میشم لطفا کمکم کنید دوستان:frown000:

بالا