آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: نداشتن خروجی صدا در مادربورد GIGA GA-945PL-S3

alireza_s_84

کاربر
2013-04-14
26
84
سلام دوستان
یک مادربورد GIGA GA-945PL-S3 دارم که درایور صدای اون کاملا شناسایی شده و نصب میشه و هیچ کد خطایی هم صادر نمیکنه ، فقط در خروجی صدا توی هیچکدوم از سوکت ها ، صدا نداره
از یک مادربورد مشابه IC صدا رو تعویض کردم ولی باز هم شمکل حل نشد و ضمنا ICD صدای این مادربورد روی مادربورد مشابه بدون هیچ عیبی کار داد.
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
سلام دوستان
یک مادربورد GIGA GA-945PL-S3 دارم که درایور صدای اون کاملا شناسایی شده و نصب میشه و هیچ کد خطایی هم صادر نمیکنه ، فقط در خروجی صدا توی هیچکدوم از سوکت ها ، صدا نداره
از یک مادربورد مشابه IC صدا رو تعویض کردم ولی باز هم شمکل حل نشد و ضمنا ICD صدای این مادربورد روی مادربورد مشابه بدون هیچ عیبی کار داد.
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

دوست عزیز کارهای زیر را انجام دهید و نتیجه را اعلام کنید

[hide] ابتدا داخل سوکت خروجی کارت صدا را با اسپری خشک تمیز کنید و دقت کنید که پایه های سوکت خروجی کارت صدا قلع مردگی نداشته باشد و سپس قطعات smd پشت سوکت صدا را تست کنید ممکن هست یکی از قطعات معیوب شده باشد در ضمن رگولاتور خروجی صدا را نیز ولتاژگیری کنید باید 12 ولت ورودی و 5 ولت خروجی داشته باشد [/hide]

با تشکر

behnam021

کاربر vip
کاربر
2012-02-08
240
417
با سلام.2 روز پیش من یک سیستم با مادر برد GA-8VM800 PMD-775_RH داشتم که ویندوزش رو عوض کردم.و همه درایورهاش رو با برنامه DRIVER PACK SUlition 11 نصب کردم.درایور صداش هم کامل نصب شد و در دیوایس منیجر هم کامل ok بود ولی هیچ صدایی نه از خروجی عقب کیس نه از خروجی جلو کیس داشتم.جامپرهام سر جاش بود.ای سی io کمی گرم میشد گفتم شاید از اونه.به طور اتفاقی در یکی از درایو های سیستم دیدم پوشه درایور هست و از انجا درایور audio رو دوباره نصب کردم.و اینبار صدا درست شد.توصیه میکنم اول درایور صدا رو از سایت مادر برد گرفته و نصب کنید اگر حل نشد مشکل احتمالا سخت افزاریست.این تجربه من بود امیدوارم مفید باشه موفق باشید:)

آخرین ویرایش:

alireza_s_84

کاربر
2013-04-14
26
84
رگولاتور خروجی صدا 12 ولت رو داره ولی 5 ولت رو نداره

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: forud
بالا