آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: بررسی برد هایی که روشن نمی شوند

s-m-hosein

کاربر
2013-06-09
58
41
سلام دوستان
یه سوالی دارم
واسه برد هایی که اصلا روشن نمیشن
وقتی ما آداپتور رو وصل می کنیم به شرطی که برد اتصالی نداشته باشه و پاور نخوابونه کجا های برد باید چه ولتاژ هایی داشته باشیم؟
منظورم اینه که چطور میتونم مطمئن بشم هم پردازنده و هم کل برد درست تغذیه میشه و ایراد از مدار تغذیه برد و پردازنده نیست ؟
خواهشا نگین شماتیک بخون!
باید یه اصولی باشه که روی همه برد ها جواب بده
کلا میشه بگید برد هایی که روشن نمیشن رو چکار هایی باید به ترتیب باید از انجام بدیم؟
مطمئنا پروگرام بایوس باید آخرین مرحله باشه

محمد سخی پور

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2010-05-25
546
2,309
فردیس کرج
سلام دوستان
یه سوالی دارم
واسه برد هایی که اصلا روشن نمیشن
وقتی ما آداپتور رو وصل می کنیم به شرطی که برد اتصالی نداشته باشه و پاور نخوابونه کجا های برد باید چه ولتاژ هایی داشته باشیم؟
منظورم اینه که چطور میتونم مطمئن بشم هم پردازنده و هم کل برد درست تغذیه میشه و ایراد از مدار تغذیه برد و پردازنده نیست ؟
خواهشا نگین شماتیک بخون!
باید یه اصولی باشه که روی همه برد ها جواب بده
کلا میشه بگید برد هایی که روشن نمیشن رو چکار هایی باید به ترتیب باید از انجام بدیم؟
مطمئنا پروگرام بایوس باید آخرین مرحله باشه
دوست عزیز با نظر شما که فرمودید پروگرام بایوس آخرین مرحله است مخالفم(کم هزینه ترین راه) برای اینکه در لپ تاپ های جدید اگر بایوس و یا EC مشکل داشته باشند ولتاژ 3.3 کلید پاور قطع میشه ! اولا که همه مادربردها یکجور نیستند که بشه برای همشون یکسری مراحل ثابت رو انجام داد ولی ولتاژگیری تا سر آی سی های تغذیه ضروریه و اینکه شما ولتاژ خروجی هم از آی سی تغذیه داشته باشید. دوما که اگر از روی شماتیک پیش برید زودتر به نتیجه می رسید چون علمی ترین راه همینه.
موفق و پیروز باشید.

kianezhad

کاربر
2010-07-10
76
189
دوست عزیز با نظر شما که فرمودید پروگرام بایوس آخرین مرحله است مخالفم(کم هزینه ترین راه) برای اینکه در لپ تاپ های جدید اگر بایوس و یا EC مشکل داشته باشند ولتاژ 3.3 کلید پاور قطع میشه ! اولا که همه مادربردها یکجور نیستند که بشه برای همشون یکسری مراحل ثابت رو انجام داد ولی ولتاژگیری تا سر آی سی های تغذیه ضروریه و اینکه شما ولتاژ خروجی هم از آی سی تغذیه داشته باشید. دوما که اگر از روی شماتیک پیش برید زودتر به نتیجه می رسید چون علمی ترین راه همینه.
موفق و پیروز باشید.

سلام دوست عزیز
این EC که گفتین یعنی چی؟؟؟

محمد سخی پور

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2010-05-25
546
2,309
فردیس کرج
دوست عزیز به طور خلاصه می گم:بعضی لپ تاپ ها 2 عدد آی سی بایوس(ایپیرام) دارند ، یکیشون حجمش زیادتره مثلا 4M و یکیشون که حجمش کمتره(EC) مثلا512KB که نزدیکه IO هستش ، وظیفه EC فرمان دادن به IO برای راه اندازی اولیه هست . اگر توضیحات بیشتری نیاز داشتید توی سایت سرچ کنید اساتید مطالب کاملتری قرار دادند.

s-m-hosein

کاربر
2013-06-09
58
41
ولی این جواب سوال من نبود!
خوب مثلا ورودی و خروجی آی سی تغذیه چقدر باید باشه؟
همچنین بایوس
کلا ولتاژگیری رو کسی نمیتونه بگه؟

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
پاسخ : Re: بررسی برد هایی که روشن نمی شوند

ولی این جواب سوال من نبود!
خوب مثلا ورودی و خروجی آی سی تغذیه چقدر باید باشه؟
همچنین بایوس
کلا ولتاژگیری رو کسی نمیتونه بگه؟

دوست عزیز برای ولتاژگیری شما باید به نقشه مراجعه کنید و بدون نقشه نمی شود بطور صحیح ولتاژگیری کرد

با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ahwaz 91
بالا