آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل No Power در مادربرد Asrock G31M-S

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

meyenab1358

کاربر
2010-08-05
244
985
khozestan
دوست گرامی
روی اسلت pci از بالای مین برد قسمتی که پورتها قرار داره 14 پین بشمار بیا پایین باید ولتاز 3 ولت داشته باشی
اگه ولتاژ را نداشتی باید چک کنی ببینی همان پایه با بدنه شورت است یا خیر ؟
اگه شورت بود باید حتما چیپ جنوبی را عوض کنی
اگه ولتاژ 3.3 را داشتی ایسی IO را عوض کن
کریستال یادت نره
در پناه حق موفق پیروز و شاد باشی

cvxcvx

کاربر
2008-11-23
230
680
Tehran
ممنون از پاسخ سریعتون جناب jaxtor.
در مولتی متر دیجیتال وقتی سیم قرمز رو میذارم روی درین یکی از پایه ها افت ولتاژ 545 و پایه دیگر بی نهایت رو نشون میده. برعکس وقتی پایه مشکی روی درین هست یکی از پایه ها 793 و پایه دیگر افت ولتاژ 700 رو نشون میده. باید عوض کنم؟می بخشید در این مورد سوال کردم. من یکی از هنرجویان پارسه هستم ولی نه تو اون موسسه و نه هیچ جای دیگه راه مناسبی رو برای تست فت پیدا نکردم

خازن ها هم ظاهرا مشکلی نداشتن. زیر فت رو هم از نظر اتصالی چک کردم مشکلی نداشت (البته زیر فت بین درین و یکی از پایه ها یک بوق کوتاه می زنه و قطع میشه. ولی پایه دیگر بوق ممتد میزنه ولی فقط تا 40 اهم رو نشون میده و پایین تر از اون نمیاد که فکر نکنم اتصال کوتاه باشه)
راستی بعد از جدا کردن فت و دو تا خازن اطراف اون این بار چیپ جنوبی دیگه گرم نمیشه ولی مادربرد همچنان در حالت No Power هست.

این قطعه رگولاتور هست. L1117 یا A1117. داغ شدنش هم نشونه اینه که جریانکشی داره دوست خوبم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

cvxcvx

کاربر
2008-11-23
230
680
Tehran
دوست گرامی
روی اسلت pci از بالای مین برد قسمتی که پورتها قرار داره 14 پین بشمار بیا پایین باید ولتاز 3 ولت داشته باشی
اگه ولتاژ را نداشتی باید چک کنی ببینی همان پایه با بدنه شورت است یا خیر ؟
اگه شورت بود باید حتما چیپ جنوبی را عوض کنی
اگه ولتاژ 3.3 را داشتی ایسی IO را عوض کن
کریستال یادت نره
در پناه حق موفق پیروز و شاد باشی

دوست خوبم این ولتاژ 3.3 که میگین روی پایه 14 اسلات PCI هست مربوط میشه به ولتاژ بایوس شورت بودنش به چیپ ربطی نداره بلکه سازنده این ولتاژ I/O هست و رگولاتور کنار I/O

abas2011

کاربر vip
کاربر
2010-08-15
53
79
بم
از خازن های smd کنار جنوبی تست بوق بگیر ببین بوق دارن یا نه اگه دارن جنوبی اگه بنود پین 12 رو قطع کن ببین روشن می شه .

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام
زمان زیادی گذشته ولی قطعه فوق یک رگلاتور 3.3 هست.در ابتدا قبل از راه اندازی با استفاده از پینهای پانل شما برای تغذیه چیپست و ای سی ای او و همچنین تغذیه ای سی بایوس نیاز به 3.3 ولت دارید.البته ولتهای اصلی 5 ولت و 3.3 هستند که 5 ولت مستقیم از پاور گرفته(سیم بنفش) میشه و 3.3 توسط رگلاتور ساخته میشه .وقتی این رگلاتور داغ میشه به معنی این هست که یکی از این عناصر داره جریان میکشه که معمولا چیپ دچار مشکل میشه(کیفیت افتضاح چیپ در این مدل).این که چطور متوجه بشید لازمش اینه که ورودیهای 3.3 رو به هرکدوم از این عناصر قطع کنید و ببینید کدوم باعث بر طرف شدن جریان کشی توسط رگلاتور میشه.
با تشکر

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا