آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل No Power در مادربرد Asrock G31M-S

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

manatech

کاربر
2013-01-27
65
186
سلام. یک مادر برد ASROCk G31M-S دارم که مشکل No Power داره. کلیر سی موس و تعویض پاور تاثیری نداشت. روی برد هیچ اثری از سوختگی و ترکیدگی نیست. فقط کمی چیپ جنوبی گرم می شود. ممنون میشم اساتید راهنمایی کنن

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
سلام. یک مادر برد ASROCk G31M-S دارم که مشکل No Power داره. کلیر سی موس و تعویض پاور تاثیری نداشت. روی برد هیچ اثری از سوختگی و ترکیدگی نیست. فقط کمی چیپ جنوبی گرم می شود. ممنون میشم اساتید راهنمایی کنن

دوست عزیز موارد زیر را چک کنید و نتیجه را اعلام کنید

[hide] دوست عزیز ابتدا خروجی ایسی I/O را ولتاژگیری کنید و ببینید ولتاژ 5 ولت خروجی میدهد یا نه ؟ در ضمن باطری بکاپ را نیز ولت گیری کنید که باید حدود 3 ولت ولتاژ داشته باشد در ضمن به کریستال کنار باطری ضربه بزنید و ببینید مین بورد روشن می شود یا نه؟ و در اخر اگر هیچ کدام از اینها مشکلی نداشتند به احتمال زیاد مشکل می تواند از چیپ جنوبی باشد برای پی بردن به سوختگی چیپ جنوبی شما باید مین را به پاور وصل کنید اگر چیپ جنوبی قبل از روشن شدن بطور غیر طبیعی داغ کرد چیپ جریان کشی زیاد دارد و صد در صد سوخته هست [/hide]

با تشکر

manatech

کاربر
2013-01-27
65
186
ولتاژ های پین پاور مشکلی نداره دوست عزیز. آقای علی دادی عرض کردم مادربرد مشکل No Power داره. یعنی اصلا روشن نمیشه. بنابراین دیباگر هیچ کدی رو نمیده.

جناب jaxtor امروز صبح دوباره مادربرد را چک می کردم. چیپ جنوبی تا اندازه ای گرم میشه ولی نه به اون شدت که بگیم حتما سوخته. روی پل شمالی هیچ دمایی رو حس نمی کنم. ولی یک قسمتی مابین دو تا اسلات PCI (نمی دونم ترانزیستوره یا ریگلاتور) بشدت گرم میشه که توی تصویر مشخص کردم.

این مشخصات روی قطعه ی مورد نظر نوشته شده
بالا: 1117
پایین: 906426

پیوست‌ها

• 130.4 کیلوبایت بازدیدها: 289

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
ولتاژ های پین پاور مشکلی نداره دوست عزیز. آقای علی دادی عرض کردم مادربرد مشکل No Power داره. یعنی اصلا روشن نمیشه. بنابراین دیباگر هیچ کدی رو نمیده.

جناب jaxtor امروز صبح دوباره مادربرد را چک می کردم. چیپ جنوبی تا اندازه ای گرم میشه ولی نه به اون شدت که بگیم حتما سوخته. روی پل شمالی هیچ دمایی رو حس نمی کنم. ولی یک قسمتی مابین دو تا اسلات PCI (نمی دونم ترانزیستوره یا ریگلاتور) بشدت گرم میشه که توی تصویر مشخص کردم.

دوست عزیز اون رگولاتور مابین دو اسلات که در عکس مشخص کردی اگه داغ می کنه اون رگولاتور را ابتدا در خارج از مدار تست کنید واگر خراب بود تعویض کنید و بعد ضمن تست خازنهای مابین اسلات خطوط مسی که رگولاتور روی ان لحیم شده را از نظر اتصال کوتاه چک کنید و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

آخرین ویرایش:

manatech

کاربر
2013-01-27
65
186
دوست عزیز اون رگولاتور مابین دو اسلات که در عکس مشخص کردی اگه داغ می کنه اون رگولاتور را ابتدا در خارج از مدار تست کنید واگر خراب بود تعویض کنید و بعد ضمن تست خازنهای مابین اسلات خطوط مسی که رگولاتور روی ان لحیم شده را از نظر اتصال کوتاه چک کنید و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر
ممنون از پاسخ سریعتون جناب jaxtor.
در مولتی متر دیجیتال وقتی سیم قرمز رو میذارم روی درین یکی از پایه ها افت ولتاژ 545 و پایه دیگر بی نهایت رو نشون میده. برعکس وقتی پایه مشکی روی درین هست یکی از پایه ها 793 و پایه دیگر افت ولتاژ 700 رو نشون میده. باید عوض کنم؟می بخشید در این مورد سوال کردم. من یکی از هنرجویان پارسه هستم ولی نه تو اون موسسه و نه هیچ جای دیگه راه مناسبی رو برای تست فت پیدا نکردم

خازن ها هم ظاهرا مشکلی نداشتن. زیر فت رو هم از نظر اتصالی چک کردم مشکلی نداشت (البته زیر فت بین درین و یکی از پایه ها یک بوق کوتاه می زنه و قطع میشه. ولی پایه دیگر بوق ممتد میزنه ولی فقط تا 40 اهم رو نشون میده و پایین تر از اون نمیاد که فکر نکنم اتصال کوتاه باشه)
راستی بعد از جدا کردن فت و دو تا خازن اطراف اون این بار چیپ جنوبی دیگه گرم نمیشه ولی مادربرد همچنان در حالت No Power هست.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

ghoshiry

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-09-01
1,724
7,475
دامغان

با عرض پوزش
ولی فک کنم اون قطعه یک رگولاتور هستش در ادامه 1117 عددی دو رقمی دیگری وجود ندارد ؟

علی علی دادی

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-08-04
401
3,653
سرزمین مفرغ
ببخشید بنده الان متوجه شدم.شما تمام خازن های اطراف [hide]چیپ جنوبی رو با تست بازر تست بگیرید اگه بوق زدند به احتمال 80 درصد چیپ سوخته!اگر هم بوق نزدن با پنس یا ی سیم دو سیم سبز و مشکلی رو به هم وصل کن ببین روشن میشه؟اگه روشن شد مطمئنن چیپ جنوبی اگه سوخته باشه سریع داغ میشه یعنی سوخته اما اگر تصویر اومد یعنی i/o سوخته!این تجربه جالب رو تقدیم به شما[/hide]

manatech

کاربر
2013-01-27
65
186
با عرض پوزش
ولی فک کنم اون قطعه یک رگولاتور هستش در ادامه 1117 عددی دو رقمی دیگری وجود ندارد ؟

خیر دوست گرامی چیز دیگری وجود ندارد. در سایت alldatasheet.com جستجو کردم ولی این قطعه رو پیدا نکردم.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا