آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: وصل نشدن هارد 500 سیگیت به سیستم

alone_sam

کاربر
2013-07-24
14
18
سلام دوستان عزیز
من یک هارد 500گیگ سیگیت دارم ولی وقتی که به سیستم وصل میکنم مشکلات زیادی داره. بعضی وقت ها وصل میشه ولی ویندوز بالا نمیاد بعضی وقت ها وصل میشه ویندوز هم بالا میاد ولی ویندوز خیلی سنگین میشه و کلا میره توی هنگ و هارد هم صدای تق تق میده. بعضی وقت ها هم وصل میشه ویندوز بالا میاد ولی درایو ها رو نشون نمیده. بعد فکر کردم که بد سکتور شده با چند تا نرم افزار تست کردم ولی بد سکتور هاشو نشون نداد.
حالا نکته جالب اینه که یک سیستم دیگه دارم روی اون سیستم راحت و بدون هیچ مشکلی بالا میاد.!!!

کسی میتونه کمکم کنه که این هارد رو درست کنم؟؟ یا بگه مشکلش چیه؟؟؟چون خیلی به این هارد نیاز دارم هم به خودش هم به اطلاعات داخلش.
ممنون./

golf1370

کاربر
2013-05-18
33
71
khozestan-behbahan
سلام
با توجه به چیزی که شما نوشتید سیستم شما مشکل داره ( مارد برد ، پاور ، ... ) نه هارد شما از نظر من

حالا نکته جالب اینه که یک سیستم دیگه دارم روی اون سیستم راحت و بدون هیچ مشکلی بالا میاد.!!!

اگه برای تست پاوره ، با توجه به گفته خودتون از سیستم دومتون پاور رو جا به جا کنید و رو سیستم اول که هارد مشکل داره بزارید !

و نتیجه رو اعلام کنید

alone_sam

کاربر
2013-07-24
14
18
ممنون بابت پاسخ
سیستم دومم قطعاتش پایینه و پاورش هم ضعیفه نمیتونه این سیستم رو بالا بیاره. خب مشکل اینه که این هارد قبلا به مدت 7 8 ماه روی سیستم بود هیچ مشکلی هم نداشت الان اینجوری شده؟؟ من قطعات این سیستمم بالاست فکر نکنم که مشکل از سیستم باشه چون که وقتی میخوام با کسی هارد به هارد کنم بدون هیچ مشکلی هارد اون وصل میشه و هارد به هارد میکنم. این هارد 500 هم بعضی وقت ها وصل میشه و حدود یک هفته هم بدون مشکل کار میکنه بعد یهو سیستم هنگ میکنه و مجبور میشم هارد رو قطع کنم.

golf1370

کاربر
2013-05-18
33
71
khozestan-behbahan
دوست عزیز
با توجه به حرفای شما
اول اینکه هارد رو به عنوان هارد اول استفاده می کنید ؟ مشکل داره

آیا تا به حال به عنوان هارد دوم استفاده کردید ؟

این مشکل من یه بار با یه هارد 320 داشتم و حل شده !

آخرین ویرایش:

alone_sam

کاربر
2013-07-24
14
18
اره من اینو به عنوان هارد دوم استفاده میکنم یه مدتی هارد اول بود و ویندوز هم روی همون هارد بود ولی وقتی که دیدم خیلی هنگ میکنه و مشکل داره درش اوردم و هارد اصلی خودم که 1 ترا هست رو گذاشتم و ویندوز رو روی هارد 1 ترا نصب کردم. و هارد 500 شد هارد دوم

golf1370

کاربر
2013-05-18
33
71
khozestan-behbahan
شما یه بار با برنامه Hard Disk Low Level Format Tool یه بار فرمتش کن ! فقط quick انتخاب نکن !

سپس یه ویندوز 7 روز نصب کن

فقط حواست باشه قبل از نصب ویندوز هیچ پارتیشنی رو هاردت نباشه !

و وقتی هم رفتی برای نصب ویندوز همه هاردت رو یه پارتیشن کن

--------------
ولی قبل از این کار اگه برات مقدوره
پاور رو جا به کنید هر چقدر هم پاورت ضعیف باشه می تونه سیستم رو بالا بیاره !
فقط هارد وصل کن

alone_sam

کاربر
2013-07-24
14
18
ممنون دوست عزیز الان میرم تستش میکنم ببینم چی میشه جوابش رو همین جا اعلام میکنم. فقط اگه با این نرم افزار بزنم کل هارد فرمت میشه دیگه نه؟؟
پاور رو هم باشه حتما تست میکنم
بازم ممنون./:32000000:

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
ممنون دوست عزیز الان میرم تستش میکنم ببینم چی میشه جوابش رو همین جا اعلام میکنم. فقط اگه با این نرم افزار بزنم کل هارد فرمت میشه دیگه نه؟؟
پاور رو هم باشه حتما تست میکنم
بازم ممنون./:32000000:

دوست عزیز قبل از فرمت کردن اگه اطلاعات روی هارد شما بسیار برایتان مهم هست از ان یک نسخه پشتیبان تهیه کنید و سپس فرمت کنید و اگر هارد شما با فرمت کردن مشکلش حل نشد

[hide] ابتدا برد هارد را بررسی دقیق کنید و ببینید که برد قلع مردگی دارد یا نه اگر قلع مردگی داشت قلع مردگی را با فلکسی و هیت برطرف کنید سپس برد هارد را با تینر 20000 فوری شستشو دهید و بعد تمام پین های اتصالات خروجی هارد را با زدن لحیم تازه لحیم کنید و قسمت مسی پشت برد هارد را با پاکن مخصوص خودکار و یا تینر و مسواک تمیز کنید و دوباره برد را بر روی هارد جا بزنید احتمالا مشکل شما برطرف می شود [/hide]

با تشکر

آخرین ویرایش:

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
هارد هم صدای تق تق میده
ببینید اگر هارد صدای تق و تق بده یعنی هارد داره مشکل پیدا میکنه پس به فکر تهیه پشتیبان از اطلاعاتش باشید!
یک سیستم دیگه دارم روی اون سیستم راحت و بدون هیچ مشکلی بالا میاد

جقدر روی سیستم دیگه بوده؟؟ اگر روی سیستم دیگر خیلی ازش استفاده کردید و هیچوقت مشکلی نداشته پس سیستم اولتون کابلهاش یا مادربرد و یا پاور ایراد دارن و باید دونه دونه تست کنید و با قطعه دیگر تست کنید. ولی در هر صورت هارد چون صدا میده احتمالا هارد هم مشکل داره....

بالا