آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: ثابت ماندن تصویر در لوگوی اولیه مادربرد MSI G41M-P21

dark shadow

کاربر vip
vip
کاربر
2007-11-08
187
505
IRAN
استاد گرامی، یکبار انجام دادم. دوباره هم آپدیت کنم؟

dark shadow

کاربر vip
vip
کاربر
2007-11-08
187
505
IRAN
سلام درست بالای همون آیسی یه آیسی دیگه است که اینطو که از عکس معلومه خال زدگی داره ؟ میشه چک کنید و جواب بدید
ضمنا اگه به اون آیسی مشکوکی مشکلی نیست میتونی درش بیاری و تست کنی ببینی مشکلت حل میشه یا نه؟

کیبورد کار نمیکنه. و دوست خوبم آی سی بالایی خال زدگی نداره یه خورده کثیفه و اون آی سی هم که مشخص کردم وقتی در آوردم دیباگر هیچ کدی نشون نداد تمام چراغهاش روشن شد و تصویر هم نداشتم. جالب اینه که مادربرد در حالت عادی بوق سلامت میزنه اما تو اون تصویر ثابت میمونه.

mohsen zmr

مدیر بخش سخت افزار کامپیوتر و لپ تاپ
مدیر تالار
2010-10-29
823
7,078
اهواز
با سلام خدمت شما دوست عزیز .
ای سی که در شکل نشان داده بودید با توجه به کریستال کنار آن ، clock IC می باشد ولی خال زدگی آی سی بالایی کاملا" مشهود بوده ، لطفا" در ابتدا یک عکس کامل از برد بگذارید تا اساتید آی سی مربوط را شناسایی کنند .
درضمن کد 38 مربوط به قسمت pc check دیباگر می باشد و بیشترین ایرادات مربوط به بایوس و چیپ جنوبی می باشد .
روزتان بخیر و شادی باشد .
:thumbsup:

علی علی دادی

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-08-04
401
3,653
سرزمین مفرغ
سلام i/o رو عوض کن اگه درست نشد [hide]چیپ جنوبی.دو بار همچین مشکلی رو داشتم ی بار مین گیگا بود و با تعویض هر دو بایوس مشکا حل شد و یبارم فک کنم گیگا بود که با تعویض i/o درست شد[/hide]

majid_tech

کاربر vip
vip
کاربر
با سلام دوست عزیز - نمیدونم تا الان مشکلتون حل شده یا نه - مشکل شما اکثرا از رم به وجود میاد - به دلیل وجود رم های بی کیفیت در بازار البته خوندم که رم رو تست کردید - ای کاش cpu رو هم تعویض میکردید و پس از آن وارد تعمیرات برد میشدید

kharad

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-04
639
3,950
درود
دوست عزیز توجه داشته باشید در بعضی از مین ها
چنانچه باطری تمام شده باشد باز هم در صفحه اول گیر می کند .

dark shadow

کاربر vip
vip
کاربر
2007-11-08
187
505
IRAN
سلام و درود و صبح بخیر به تمامی اساتید و دوستان بزرگوار...
ممنون از راهنماییهای خوبتون، تمام مواردی که گفتید رو تک به تک بررسی میکنم و نتیجه رو اعلام میکنم. باتشکر...

dark shadow

کاربر vip
vip
کاربر
2007-11-08
187
505
IRAN
با سلام دوست عزیز - نمیدونم تا الان مشکلتون حل شده یا نه - مشکل شما اکثرا از رم به وجود میاد - به دلیل وجود رم های بی کیفیت در بازار البته خوندم که رم رو تست کردید - ای کاش cpu رو هم تعویض میکردید و پس از آن وارد تعمیرات برد میشدید

دوست گرامی، با یه cpu سالم هم تست کردم نتیجه همین بود.

درود
دوست عزیز توجه داشته باشید در بعضی از مین ها
چنانچه باطری تمام شده باشد باز هم در صفحه اول گیر می کند .

دوست عزیز، با یه باطری سالم هم چک کردم بازم همون بود.

با سلام خدمت شما دوست عزیز .
ای سی که در شکل نشان داده بودید با توجه به کریستال کنار آن ، clock IC می باشد ولی خال زدگی آی سی بالایی کاملا" مشهود بوده ، لطفا" در ابتدا یک عکس کامل از برد بگذارید تا اساتید آی سی مربوط را شناسایی کنند .

دوست عزیز، یه عکس از آی سی مورد نظر گرفتم، یه عکسم از کل برد گرفتم که ضمیمه میکنم.

سلام i/o رو عوض کن اگه درست نشد
اکنون می توانید قسمت مخفی شده را ببینیدچیپ جنوبی.دو بار همچین مشکلی رو داشتم ی بار مین گیگا بود و با تعویض هر دو بایوس مشکا حل شد و یبارم فک کنم گیگا بود که با تعویض i/o درست شد

دوست گرامی میشه رو عکس راهنمایی کنید i/o کدومه، جسارت نباشه، نمیشناسمش.ممنون.

دوستان عزیز از راهنمایی همتون بازم متشکرم و همچنان منتظر راهنمایی و کمک شما عزیزان هستم. باتشکر.
DSC013091.jpgDSC013121.jpg

آخرین ویرایش:

sunboys

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-10-14
1,148
2,058
اراک
www.sunpc.ir
اساتید محترم، کسی میتونه بگه این آی سی که تو عکس مشخص کردم مربوط به چی هست؟ آی سی صداست؟
آخه تنها آی سی که یکم داغ میکنه این هستش میتونه مشکل از همین باشه؟ منتظر راهنمایی شما بزرگواران هستم. با تشکر...
مشاهده فایل‌پیوست 72712
این ای سی کارت شبکه(LAN) می باشد

بالا