آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: ثابت ماندن تصویر در لوگوی اولیه مادربرد MSI G41M-P21

dark shadow

کاربر vip
vip
کاربر
2007-11-08
187
505
IRAN
سلام و درود بی پایان خدمت اساتید گرامی و دوستان عزیز...
یه مادربرد MSI G41M-P21 واسم آوردن که به گفته ی خود مشتری تا شب قبل با سیستمش فوتبال بازی میکرده و فردای اونروز هرچقدر سیستم رو روشن کرده رو لوگوی اولیه تصویر ثابت میمونده. همه ی قطعات رو جدا کردم و تست کردم بازم همینجور بود. مادربرد رو در آوردم و تست زدم بازم همون بود. کلیر سیموس کردم، باطری رو در آوردم، با یه رم دیگه تست زدم، و در نهایت کاری که انجام دادم آخرین ورژن بایوسشو از سایت MSI دانلود کردم و پروگرامش کردم اما هیچ فایده ای نداشت. و ضمنا با دیباگر(Quick PCI) بعد از رد کردن کدها روی کد 38 ثابت میمونه، که نمیدونم کد چی هست؟ از اساتید محترم تقاضای راهنمایی دارم. باتشکر...
DSC012931.jpg

manhant

کاربر
2009-07-01
107
591
میتونی تمام کابل ها رو از مادر برد جدا کنی (IDE.SATA) و فقط یه کابل واسه هارد بزاری بعد امتحان کن یعنی نه سی دی رم و نه دی وی دی رم وصل باشه فقط یه هارد سالم که قبلا رو یک سیستم دیگه جواب داده+ اینکه هارد رو هم با کابل SATA و با کابل IDE چک کن و بعد نتیجه رو اعلام کن .

dark shadow

کاربر vip
vip
کاربر
2007-11-08
187
505
IRAN
میتونی تمام کابل ها رو از مادر برد جدا کنی (IDE.SATA) و فقط یه کابل واسه هارد بزاری بعد امتحان کن یعنی نه سی دی رم و نه دی وی دی رم وصل باشه فقط یه هارد سالم که قبلا رو یک سیستم دیگه جواب داده+ اینکه هارد رو هم با کابل SATA و با کابل IDE چک کن و بعد نتیجه رو اعلام کن .

دوست عزیز، ظاهرا شما متن رو کامل نخوندید، من الآن مادربرد رو درآوردم و هیچ قطعه ای به مادربرد وصل نیست!!

dark shadow

کاربر vip
vip
کاربر
2007-11-08
187
505
IRAN
دوستان عزیز خسته نباشید...
کسی نتونست راهنمایی کنه؟:confusion:
عکسی که گذاشتم تصویریه که مین نشون میده. ممنون میشم اگه جواب بدید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: imanfc

dark shadow

کاربر vip
vip
کاربر
2007-11-08
187
505
IRAN
اساتید محترم، کسی میتونه بگه این آی سی که تو عکس مشخص کردم مربوط به چی هست؟ آی سی صداست؟
آخه تنها آی سی که یکم داغ میکنه این هستش میتونه مشکل از همین باشه؟ منتظر راهنمایی شما بزرگواران هستم. با تشکر...
DSC013031.jpg

meyenab1358

کاربر
2010-08-05
244
985
khozestan
سلام درست بالای همون آیسی یه آیسی دیگه است که اینطو که از عکس معلومه خال زدگی داره ؟ میشه چک کنید و جواب بدید
ضمنا اگه به اون آیسی مشکوکی مشکلی نیست میتونی درش بیاری و تست کنی ببینی مشکلت حل میشه یا نه؟

بالا