آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: افت ولتاژ در پاور 430 گرین

seee

Banned
2009-02-05
141
616
سلام به شما استاد گرامی.
کیس با پاور دیگه بدون مشکل کار میکنه و با همین پاور هم کار میکنه. عرض کردم که این پاور هم روی سیستم جواب میده و 2 تا 3 روز هم استفاده کردم ولی ممکنه فقط تو استارت اولیه بازی در بیاره.
بعضی از دوستان فرمودن که ولتاژ استندبای ( سیم سبز) باید 5 ولت باشه ولی بنده یه پاور همین الان و در گذشته تست کردم و دیدم که 4 ولت بوده است.
ممنون.

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران
با سلام شاید ولتمتر شما کالیبره نیست یعنی مقدار ولتها را صحیح نشان نمیدهد.

seee

Banned
2009-02-05
141
616
با سلام.

ولتمتر بنده کاملا سالم و کالیبره است سه چهار تا پاور گرین سالم دیگه رو تست کردم و همشون دارای ولتاژ استندبای 4 ولت هستند.
پس از کمی کار کردن روی این پاور الان تمام ولتاژها درست و کامپیوتر بدون هیچ مشکلی ساعت ها کار میکنه ولی یه مشکل وجود داره و اینکه وقتی کامپیوتر رو خاموش میکنم (ولی کابل پاور به برق وصله ) و پس از مدتی میخوام روشن کنم سیستم یه لحظه روشن و دوباره خاموش میشه و برای رفع این مشکل باید کابل برق پاور رو کلا قطع کنم و پس از چند دقیقه مجددا وصل کنم. پس از این کار باز سیستم شروع به کار میکنه و درست کار میکنه!

با تشکر.

kharad

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-04
639
3,950
درود
ولتاژ در سیم سبز 4 ولت هیچ موردی ندارد
ولتاژ این سیم به نوع پاور بستگی دارد ( 2/5 الی 5 ولت )
اینکه هر بار با قطع و وصل برق مشکل بر طرف می شود
احتمالا مشکل خازنی دارید خازن های بزرگ باز هم تعویض نمایید
دقت شود لحیم مردگی باقی نمانده باشد

آخرین ویرایش:

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران
باسلام
7.png
نوشته اصلی توسط seee

ولتمتر بنده کاملا سالم و کالیبره است سه چهار تا پاور گرین سالم دیگه رو تست کردم و همشون دارای ولتاژ استندبای 4 ولت هستند.

این نوشته شما تایید بر این است که ممکن است ولنمتر شما کالیبره نباشد.

seee

Banned
2009-02-05
141
616
سلام.

دوست عزیز بنده دو تا ولتمتر دارم و در ضمن رگولاتور 7805 که خروجی 5 ولت داره در هر دو مقدار 5 ولت رو نشون داد.
یکی از دوستان فرمودن که خازن های ورودی رو تعویض کنم اما پاور پس از روشن شدن بدون هیچ مشکلی ساعتها کار میکنه!

ممنون.

sibpc

کاربر
2013-03-04
75
121
سلام به شما استاد گرامی.
کیس با پاور دیگه بدون مشکل کار میکنه و با همین پاور هم کار میکنه. عرض کردم که این پاور هم روی سیستم جواب میده و 2 تا 3 روز هم استفاده کردم ولی ممکنه فقط تو استارت اولیه بازی در بیاره.
بعضی از دوستان فرمودن که ولتاژ استندبای ( سیم سبز) باید 5 ولت باشه ولی بنده یه پاور همین الان و در گذشته تست کردم و دیدم که 4 ولت بوده است.
ممنون.

ولتاژ استندبای روی سیم بنفش است نه سبز

بالا