آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

طرح سوالات فنی

muhammadtanh

کاربر
2009-04-25
55
105
http://450.ir/upload/img/2001/1094-02-13315651i85-auto-pri-42621.jpg

با سلام
من یه اهمتر این مدلی گرفتم فقط نمیدونم آمپر یه مدارو بخوام در بیارم سکتور اهمتر رو چی بزارم؟

سیمهای قرمز و سیاه رو رو چه قطعه ای از مدار بزارم؟

از کجا بفهمم a یا ma است؟

اگه جابجا باشه میسوزه؟

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,552
http://450.ir/upload/img/2001/1094-02-13315651i85-auto-pri-42621.jpg

با سلام
من یه اهمتر این مدلی گرفتم فقط نمیدونم آمپر یه مدارو بخوام در بیارم سکتور اهمتر رو چی بزارم؟

سیمهای قرمز و سیاه رو رو چه قطعه ای از مدار بزارم؟

از کجا بفهمم a یا ma است؟

اگه جابجا باشه میسوزه؟
با سلام :
دوست عزيز ابتدا بايد مشخص و تصميم بگيريد كه جريان تحت تست شما ac / dc هست ؟
سپس سلكتور مالتي متر خود را در سمت چپ كه با حرف بزرگ a نشان داده {ac/dc } بزاريد .
جريان عبوري اگر dc هست خط مثبت منبع را به سيم قرمز و ادامه به دستگاه مصرفي را به سيم مشگي مالتيمتر خود وصل كرده و مقدار نشان داده شده را بخوانيد .
در صورتيكه جريان تحت سنجش بيشتر از 10 امپر ميباشد حتما سيم قرمز مالتيمتر را در گام {سوراخ } 10 امپر بزاريد {فرو كنيد } و شلكتور نيز در روي قدم 10 امپر باشد .
اگر با ac كار ميكنيد فرقي نميكنه كه كدام سيم مالتيمتر را به سيم هاي مدار بزنيد فقط روي سلكتور {ac/dc} و گام هاي ان دقت كنيد .
روي هيچ قطعه اي پروب نميزنيد بايد يكي ازسيم هاي تغذيه قسمت تحت تست را از مدار جدا كرده و از طريق مالتي متر ارتباط دهيد .
-- بله اگر سلكتور و گام ها و سيم پروب ها صحيح وصل نشوند امكان خرابي مالتيمتر را به همراه خواهد داشت .
با تشكر .
موفق باشيد .

آخرین ویرایش:

reza32

کاربر
2009-05-20
92
161
:confused:با سلام خدمت مدیر محترم

تو چه شرایطی بفهمیم ac یا dc هست

اگه جابجا ac & dc رو بزنیم مدار آسیب میبینه؟

آخرین ویرایش:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,552
اگه میشه یه توضیح کامل بده در مورد کار با این اهمتر
{تو چه شرایطی بفهمیم ac یا dc هست اگه جابجا ac & dc رو بزنیم مدار آسیب میبینه؟ }
{ با سلام خدمت مدیر محترم
منم یه اهمتر دارم مثل همین میخواستم بدونم کلا اهمتر تو چه شرایطی آسیب میبینه؟ }

با سلام :
دوستان بهتر است تاپيك هاي اموزش مقدماتي سايت را {دربخش اموزش گام به گام } مطالعه كنيد تشريح و كار با اهم متر {نام صحيح ان مالتيمتر يا مولتيمتر مي باشد } قطعه اي نيست كه در اينجا و در يك پست پاسخ بشه تشريح كرد .
در صورت ابهام و سؤال در همان بخش پيام بزاريد .
با تشكر .
موفق باشيد .

raah_shab

کاربر
2010-06-05
1
1
سلام خسته نباشی.
ببخشید من تازه عضو سایتان شدم.می خواستم بدونم شما یا همکارنتان راجب تعمیرات gps دارید .اگه ندارید ممکنه کسی یا سایتی راجب تعمیرات gpsبرام معرفی کنید .چون خیلی واسم مهمه.
با تشکر .منتظر راهنمایهای شما هستم.

بالا