آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

طرح سوالات فنی

actioncut

کاربر
2011-08-29
90
442
سلام در آمپلی فایر booster 13000v2 ، دوتا ماسفت قسمت برق سوخته .... 1. چرا سوخته ؟ 2. اگر ماسفت هارو عوض کنم درست میشه یا باید چیزی دیگه رو هم عوض کنم؟

سلام
معمولا وقتی ماسفت می شوزد، سوختنش علت دارد و علتش ممکن است اتصال کوتاه قطعه ی مرتبط با ماسفت باشد. پیش از إعمال ولتاژ به ماسفت باید قطعات معیوب را پیدا کرد و تعویض کرد یا از سلامت قطعات مرتبط با ماسفت مثلا یک آیسی فرمان که سیگنال را به ماسفت می رساند اطمینان حاصل کرد.

دیانتی

کاربر
2017-10-26
59
59
بنده نمونه ی همین ترانزیستورها را در پاور گرین دیدم و در نقشه ی آن ماسفت نوشته شده بود . این ترانزیستورها را در بیشتر بالاست های الکترونیک هم میتوان یافت .ممنون از تذکر شما

mehdi_asa

کاربر vip
کاربر
2017-09-14
118
131
سلام وقت بخیر
مولتی متر ویکتور vc97 دارم
ظرفیت خازن 2200میکروفاراد 16ولتی رو تست میکنم 2.385mf (میلی فاراد)نشون میده !
مولتی مترم خراب شده؟

آخرین ویرایش:
2017-07-06
214
569
سلام من همین مدل دارم بیشتر خازنهای سرامیکی دقیق جواب می دهد من بعضی‌خازن نو هم گرفتم بجای میکرو ،میلی نشان داده

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mehdi_asa

amer007

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-02-21
962
3,235
IRAN IN MY HEART
سلام
معمولا وقتی ماسفت می شوزد، سوختنش علت دارد و علتش ممکن است اتصال کوتاه قطعه ی مرتبط با ماسفت باشد. پیش از إعمال ولتاژ به ماسفت باید قطعات معیوب را پیدا کرد و تعویض کرد یا از سلامت قطعات مرتبط با ماسفت مثلا یک آیسی فرمان که سیگنال را به ماسفت می رساند اطمینان حاصل کرد.
با سلام
یکی از دلایل سوختن ماسفتهای پاور نوسانات ناگهانی و زیاد برق شهر میتونه باشه و مدارات مرتبط هم باید چک بشن %

mehdi_asa

کاربر vip
کاربر
2017-09-14
118
131
سلام من همین مدل دارم بیشتر خازنهای سرامیکی دقیق جواب می دهد من بعضی‌خازن نو هم گرفتم بجای میکرو ،میلی نشان داده
ممنون
اون خازن های نو هم سرامیکی بود ؟
خازن هایی که من استفاده کردم الکترولیتیه

2017-07-06
214
569
نه خازن نو شیمیایی خوب جواب نمی دهند خازنهای ۱۰۰۰ و ۲۲۰۰/که ۱۰ولت باشند همیشه میلی نشان مدهد وبیشتر از ظرفیت من همین امروز دستگاه استارصد x97آوردند که دو خازن ۳/۳و۵ولت باظرفیت ده ولت هزار میکرو هردوگرفتم میلی نشان داد نو گرفتم باز میلی نشان ولی نو ها رفع عیب کردند

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
نه خازن نو شیمیایی خوب جواب نمی دهند خازنهای ۱۰۰۰ و ۲۲۰۰/که ۱۰ولت باشند همیشه میلی نشان مدهد وبیشتر از ظرفیت من همین امروز دستگاه استارصد x97آوردند که دو خازن ۳/۳و۵ولت باظرفیت ده ولت هزار میکرو هردوگرفتم میلی نشان داد نو گرفتم باز میلی نشان ولی نو ها رفع عیب کردند
خازن سنج شما ویکتور هست؟
عکس و مدل رو بفرستید
بنده 3 تا دارم که بر اثر بی دقتی خودم و شارژ بودن خازن باعث خرابی شد.
و الان مستیک آلمان دارم بد نیست راضیم اما گرانتر از ویکتور هست.

mehdi_asa

کاربر vip
کاربر
2017-09-14
118
131
سلام وقت بخیر
اسپیکر روشن میشه ولی صدا در نمیاد و دکمه های روی اسپیکر کار نمیکنه
خازن بزرگ رو عوض کردم ترانزیستور یکی مشکل داشت تعویض کردم IC آصلیشم با مدل مشابه تعویض کردم ولی متاسفانه همونه
یه قسمت از ای سی قدرتش با یه خازن بزرگ ولتاژ میده طرف دیگه هم با یه خازن دیگه همین جوری باید باشه
ممنون میشم راهنماییم کنین

amir*as

کاربر vip
کاربر
2020-03-07
123
231
سلام ودرود چگونه ولتاژ۱۲ولت ۲آمپررابه به ۹ولتکاهش دهیم با چه فرمولی متشکرم.

بالا