آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: پروگرام کردن بایوس مادربرد بدون خارج کردن ایسی از مدار

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,476
اهواز
پست هایی رو دیدم
گفتم حیفه که اینجا نذارم

بله دوست عزیز با سیم کشی امکانپذیر است ولی کار اصولی و درستی نیست ممکنه در مدار اتصالی رخ دهد هم به مادربرد و هم به پروگرمر صدمه بزند برای بایوسهای 8 پایه تقریبا ساده و امکانپذیر است و برای بایوسهای plc32 خیلی پیچیده بوده و اصلا ارزش سیم کشی ندارد ولی برای آنها هم ممکن است
اگر دوست داشتید اعلام فرمایید تا طریقه سیم کشی را با عکس برایتان بذارم
من بایوسهای 8 پایه رو به این روش روی مدار پروگرم کرده ام و مادربرد نباید ولتاژ داشته باشد

موقع پروگرم بایوس باطری بک آپ نیز باید از روی مادربرد برداشته شود

سلام

من توصيه نمي کنم همچين کاري بکنيد ، بهتر هست آي سي رو از مدار خارج کرده و پروگرام کنيد .

من اینکارو کرده ام و پروگرم هم کرده ام فقط برای کنجکاوی ولی توصیه کردم که این کار درست نیست
ولی چشم مدارشو برات میکشم و پیام خصوصی میزارم و بازهم توصیه نمی کنم از این روش استفاده کنید

TNM

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-11-08
826
3,752
سلام
حدود 6 ماهی است که روی مدل 5000 روش ISP فلشهای سریال اضافه شده است.
برای اینکار باید شماره قطعه با پسوند (ISP) را از لیست انتخاب کنید و طبق راهنمایی نمایش داده شده کابل
را وصل کنید. اگر برای انجام اینکار دانش فنی لازم را ندارید بهتر است از سوکت استفاده کنید چون در صورت اتصال اشتباه احتمال خرابی
مادر برد وجود دارد.

سلام
سازنده هر محصول پروتکلهای انحصاری برای تعمیر محصول خود دارد که بدون نیاز به در آوردن قطعهات آنها را پروگرام کند که
غیر سازنده کسی به این اطلاعات دسترسی ندارد.
برای مادر برد جیتگ معمولا وجود ندارد ولی فلشهای 8 پایه را در صورتی که با قطعات دیگر تداخل ایجاد نشود در بعضی موارد با کلیپس میتوان پروگرام کرد و
در بعضی موارد باید یکی از پایه ها از فیبر بلند شود.
بزودی روش پروگرام فلشهای 8 پایه از راه کابل سریال پشت دستگاه برای مدل 5000 اضافه خواهد شد.

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام دوستان عزیز و لذیذ

سوالی برام پیش اومده که میخوام با شما مشورت بکنم
---------------------------------------
بنده به دو تا شرکت خدمات پس از فروش اواژنگ ( محصولات گیگا ) و ماتریکس ( محصولات Msi ) مراجعه کردم
به یه نکته خیلی دقت کردم - زدن بایوس بدون در اوردن بایوس از مدار

یک مین g41 گیگا داشتم - Not Boot بود - مادربرد پست سرهم اژیر میکشید - دادم اوژنگ - بعد از دو روز گفت اوکی شد مشکل از بایوسش بود - برات بایوس زدم -
اینقدر به مادربرد دقت کردم که اصلا دوال بایوسش اصلا تکون نخورده - مثل روز اول میمونه

یک مین 7640 ام اس ای داشتم - باز مشکلش این بود که بوت نمیشد - دادم ماتریکس - همون روز درستش کرد گفت که ورژن بایوسش خیلی قدیمیه و برات بایوس زدم - خدایی اصلا به بایوس نزده بود- حتی بر چسب روی بایوس سالم سالمه

--------------------------به نظرتون چطور بدون دراوردن ایسی فایل بایوس رو در ایسی تزریق کردند
سلام وادب
دوست عزیز میتوان فیکسچری برای پروگرامر ساخت که از رو و یا زیر مادر برد توسط سوزنهایی بر روی نقاطی که به پایه های ایسی فلش میروند با پروگرامر ارتباط برقرار کند و میتوان پروگرام رو انجام داد البته این روش بدرد سری کاری میخورد.

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2010-08-23
975
3,882
021
سلام دوستان عزیز و لذیذ

بنده به دو تا شرکت خدمات پس از فروش اواژنگ ( محصولات گیگا ) و ماتریکس ( محصولات Msi ) مراجعه کردم

یک مین g41 گیگا داشتم - Not Boot بود - مادربرد پست سرهم اژیر میکشید - دادم اوژنگ - بعد از دو روز گفت اوکی شد مشکل از بایوسش بود - برات بایوس زدم -
اینقدر به مادربرد دقت کردم که اصلا دوال بایوسش اصلا تکون نخورده - مثل روز اول میمونه

یک مین 7640 ام اس ای داشتم - باز مشکلش این بود که بوت نمیشد - دادم ماتریکس - همون روز درستش کرد گفت که ورژن بایوسش خیلی قدیمیه و برات بایوس زدم - خدایی اصلا به بایوس نزده بود- حتی بر چسب روی بایوس سالم سالمه

--------------------------به نظرتون چطور بدون دراوردن ایسی فایل بایوس رو در ایسی تزریق کردند
درود
فدات شم اون قدر تجهیزاتشون پیشرفته هست که تر و تمیز در بیارن تا کسی متوجه نشه
من مادبردی را دادم همین گارانتی آواژنگ که فت های اطراف cpu را بخاطر استارت لحظه ای تعویض کرده بودند
باور کن کلی روی فت فو ک و س کردم اما اصلا تغییری به چشمانم نیامد
دستگاه های پیشرفته خود شرکت گیگابایت در آواژنگ وجود دارد که میلیونها تومان پول دستگاه هاست :)
سپاس

ropshop

کاربر vip
vip
کاربر
2009-02-12
48
44
سلام شاید بایوس این مادربردها را اپدیت کرده باشند که نیازی به در اوردن ایسیها نیست . البته این شرکتها انواع و اقسام ابزار رابرای این منظور در دست دارند.

Samooel1980

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
سلام دوستان عزیز و لذیذ

سلام
بله هم عالی هم صد در صد بهتر و امکان پذیر .
برای اینکار شما در کنار داشتن پروگرامر مناسب این کار یک کلیپس SMD 8 Pin هم نیاز دارید که با کمک اون ...
موفق باشید

Samooel1980

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
پاسخ : رد: پروگرام کردن بایوس مادربرد بدون خارج کردن ایسی از مدار

سلام باسم کاش در بخش tnm این سئوال رو مطرح می کردی بلاخره خودشون سازنده هستند بهتر می تونن پاسخگو باشند
سلام درود بر شما
با یک پروگرامر CH341 خوب و اقتصادی هم میشه این کار رو انجام داد البته به جای تهیه زیف باید واسه پروگرامر یک کلیپس مناسب هم تهیه کرد مثلا بیشتر کلیپس پروگرام SMD 8 Pin
نکته :
البته اگر ماژول پروگرامر شما CH341 Black Edition باشه ( برد مشکی ) همراه فایل مربوط به نرم افزار پروگرامر مربوط چندتا عکس و پی دی اف راهنما هم وجود داره در مورد اینکه یک سری تغییرات لازم هست داده بشه مثلا تغییر محل قرارگیری جمپری که روی هدر کنار برد پروگرامر CH341 وجود داره و بعد اینکه چگونه به خود تراشه Ic CH341 ولتاژ 3.3 ولت یا 5 ولت که لازم است را اعمال کرد تا هم موقع پروگرام کردن ای پی رام و هم موقع فلش یا بروز رسانی بایوس با پیفام با موفقیت انجام شد صورت بگیره و ارور و خط نده و براحتی توسط یک پروگرامر CH341 ارزان قیمت و تنها یک کلیپس مناسب براحتی بایوس مادربرد را بدون خارج کردن از برد فلش کنید یا بروز رسانی انجام دهید .:rose:

آخرین ویرایش:
بالا