آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: خرابی اسپیکرهای لپ تاپ 5010

eastboy

کاربر
2010-07-27
268
431
اساتید عزیز سلام وخسته نباشید...یه دستگاه 5010 دارم که اسپیکراش کار نمی کرد..اسپیکراش رو عوض کردم و مشکل برطرف شد اما بعد 2 روز مشتری برگردوند و گفت یکیش کار نمی کرد..حالا که بررسیش کردم می بینم اسپیکر سمت چپ با صدای خش خش صعیفی کار میکنه..یه اسپیکر دیگه گذاشتم همینجوری بود..بعد اسپیکر سمت چپی رو جدا کردم و سر سیم هاشو لخت کردم و زدم به پایه های سمت راستی و بدون کوچکترین صدای خش خشی کار می کنه..یعنی دو تا پایه ای که مربوط به اسپیکر سمت چپ هستن درست کار نمی کنن..لطفا راهنمایی کنید و بگید که چطور می تونم این مشکل رو مرتفع کنم؟؟
با تشکر.

eastboy

کاربر
2010-07-27
268
431
اساتید یادم رفت بگم ک وقتی اسپیکر اکسترنال هم وصل می کنم با صدای خش خش شدید یه موزیک رو پخش می کنه..البته آی سی صدا رو چک کردم و یه خال کوچیک زده بود و احتمال میدم مال این قطعه باشد...اگر حدسم اشتباست لطفا راهنمایی کنید.

eastboy

کاربر
2010-07-27
268
431
عزیزان ما همچنان منتظر نظرات شما هستیم..

محمد سخی پور

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2010-05-25
546
2,309
فردیس کرج
دوست عزیز یک عکس با کیفیت بزارید تا اساتید بهتر بتونن راهنماییتون کنن، در ضمن روی آی سی رو خوب شست و شو بدید که اگر اون خال از کثیفی هستش بره اگر نرفت که یعنی آی سی سوخته و باید عوضش کنید.

vahidati

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-08-16
903
3,982
دوست عزیز مشکل صدرصد از چیپ صدا هست ولی به گفته دوستمون به اوهم اسپیکر توجه کنید ممکنه همین امر باعث سوختن چیپ صدا شده باشه

behroozxl

کاربر
2009-02-08
125
319
مهرشهر. کرج
سلام

عزیز شما فرمودید قبلآ اسپیکرها را عوض کردید بدون مشکل کار کرده پس قبل از تعویض اسپیکر چیپ سالم بوده و از اونجاییکه معمولآ در اکثر موارد در سیستم استریو اول یک باند به مشکل میخوره احتمال بوجود آمدن مشکل بعد از وصل اسپیکر جدید ( با در نظر گرفتن خرابی قطعات نو در بازار که همه رو بیچاره کرده) اون اسپیکر به چیپ صدمه زده. تا نظر اساتید چه باشد. موفق باشید

eastboy

کاربر
2010-07-27
268
431
دوستان من اسپیکر ها رو با نمونه مشابه و البته اوریجینال جایگزین کردم..پس قاعدتا اهم و وات یکی بوده و این موضوع نباید مشکل ایجاد کرده باشه..اما من به یه مشکل دیگه برخوردم..چون از گذاشتن پستم چند روزی گذشت و کسی جواب نداد اومدم جفت اسپیکرارو وصل کردم به همون پایه هایی که سالم بود(یعنی به دوتا از 4 تا پایه) متاسفانه بوی سوختگی بلند کرد و دیگه کار نکرد و الان حتی وقتی هدفونم به خروجی صدا وصل می کنم با خش خش آزاردهنده ای کار می کنه و اسپیکر ها دیگه اصلا جواب نمیده..اما حالا میخوام بدونم که با تعویض چیپ صدا مشکلم رفع میشه؟

vahidati

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-08-16
903
3,982
بله با انگشت چیپ صدا رو لمس کنید ببینید داغ میکنه به احتمال قوی مشکل از چیپه

AREF1369

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-11-16
602
6,362
ایران
دوست گرامی اتصال دو اسپیکر میشه همون بحث اهم وات که زیادی به چیپ یا قطعات بین راه اون فشار وارد شده.

بالا