آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

نصب یک دوربین و چند ویدیو پروژکتور

fanus86

کاربر vip
vip
کاربر
2012-08-10
206
801
گرمسار
www.pishgaman.org
سلام دوستان
من به یه مشکلی بر خوردم اونم اینه که ما برای مسجد برای شبهای احیا 5 تا ویدیو پروژکتور داریم و یک دوربین و یک کامپیوتر که اینا سری به هم وصلن.
ولی تصویر خیلی افت داره . من تست کردم دیدم هر ویدیو پروژکتور که وصل میشه نور بقیه کم میشه
شما چه راهی پیشنهاد میکنید که این افت نور از بین بره ؟ آیا سویچی هست که یک به 8 باشه و تقویت کنه سیگنال فرستنده رو؟
اینم بگم ویدیو پروژکورا وقتی هم که خاموش باشن وصل کنی بازم تصویر کم میشه . ما کل سیم ها رو به یه سیم دادیم هر پروژکتور به سیم اصلی وصله و بعد سیم اصلی به دوربین وصله.

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
من قدیمها از کامپیوتر میدادم به ویدئو پروژکتور اول (با کابل RGB) و بعد از خروجی ویدئو پروژکتور اول می گرفتم و میدادم به ویدئو پروژکتور دوم. ولی بیشتر از دو تا وصل نکردم. شما با همین روش وصل کردین الآن؟ معمولا اگر ویدئو پروژکتور جنس خوبی باشه ورودی رو مستقیم به خروجی وصل نمیکنه و بین راه یک تقویت کننده داره تا تصویر افت پیدا نکنه!

اگر ویدئو پروژکتوری که داری خروجی VGA نداره و نمیتونی با این کابل به ویدئو پروژکتور بعدی وصل کنی یک مبدلی هست به نام VGA splitter cable این رو تهیه کن تبدیل یک به دو هست. بعد بری هر ورود پروژکتور میتونی یک خروجی هم داشته باشی. کابل VGA هم متری هست تو بازار میتونی تهیه کنی. با این روش فکر کنم افت تصویر نداشته باشی.
الان با کابل AVI ویدئو پروژکتورها رو به هم وصل کردی؟

74.jpg

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,476
اهواز
سلام
اقای عامری
میشه یکم ریز برام توضیح بدی تا ببینم میتونم کمکت کنم یا نه
دوربین و کامپیوتر و پروژکتور ها چه طور و با چه کابل هایی به هم متصل هستن ؟ پروزکتور ها مگه مستقیم به دوربین وصل نیستن دیگه کامپیوتر اینجا چه کارمیکنه ؟
ایا پروژکتور VGA ساپورت میکنه ؟

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
احتمالا ایشان از کامپیوتر هم فیلم پخش میکنند روی پروژکتورها برای همین کامپیوتر هم باید باشه...

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
اینجور که توضیح دادند اینها به صورت سری به هم وصل کردند یعنی از همان خروجی به همه وصل کردند و من حدس میزنم با کابل AVI هم اینکار رو انجام دادند. به همین دلیل به مرور که دستگاه ها اضافه شده افت سیگنال پیش میاد و نور و کیفیت تصویر کم شده. ولی اگر دستگاهشون خروجی و ورودی داشته باشه به این صورت قاعدتا نباید افت سیگنال پیش بیاد و خود دستگاه بین راه تقویت میکنه. اگر هم از روش دومی که گفتم استفاده کنن یعنی کابل اسپلیتر وصل کنند تا دو دستگاه هیچ مشکلی پیش نمیاد ولی به دلیل عدم وجود تقویت کنند در بین مسیر ممکنه برای دستگاه های زیاد باز با همون مشکل مواجه بشند اما به این دلیل پیشنهاد دادم که فرقش با حالت اول اینه به جای استفاده از کابل AVI از کابل RGB استفاده میشه و به این شکل ممکنه افت نور نداشته باشند

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,476
اهواز
تشکر از اقا نکویی عزیز
ولی کابل های اسپلیتر رو اصلا توصیه نمیکنم هم از لحاظ کیفیت و از لحاظ امنیت
ولی میتونید دستگاه اسپلیتر رو با قیمت خوب تهیه بکنید
به راحتی 2 - 4 - 8 - 16 تا مصرف کننده بدون افت کیفیت استفاده بکنی
اسپیلتر VGA رو قبلا 8 پورتش رو میفروختم 25 تومن
Avi اون هم وجود داره ولی تو بازار اهواز تا الان ندیدم
----------------
اگه خوب دقت کرده باشید مغازه هایی که ال سی دی میفروشن یه تصویر رو همزمان روی 10 تا ال سی دی بدون افت کیفیت گذاشتن
اون ها از همین اسپیلتر استفاده میکنن
-------------------
فراموش نکنید که کیفیت کابل خیلی تاثیر داره

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
یک راه حل دیگر هم به ذهنم رسید که از تکنولوژی AMD Eyefinity که که جدیدا تو ایران هم پیدا میشه استفاده کنید. این تکنولوژی به شما کمک میکنه یک کارت گرافیک رو به چندین خروجی وصل کنید و حتی تصویر رو به صورت پانوراما در بیارید. اینهایی که تو ایران هست دیدم تا 6 خروجی تصویر هم میدند. ولی باید مسجد برای خریدش کمی هزینه کنه. که بعید میدونم چنین کاری بکنه!

AMD-Eyefinity-FDC_650W.jpg

FirePro_V9800_350W.jpg

5x1_Landscape_Eyefinity_DMC_650W.jpg

3x2_Landscape_Eyefinity_Setup_650W.jpg

این هم مدلهای مختلفی که از این تکنولوژی پشتیبانی میکنند:

AMD Radeon™ graphics solutions
Up to 6 displays
AMD Radeon™ HD 7900 Series
AMD Radeon™ HD 6900 Series
AMD Radeon™ HD 6900M Series
AMD Radeon™ HD 6800 Series
AMD Radeon™ HD 6800M Series
AMD Radeon™ HD 6700M Series
AMD Radeon™ HD 6600M Series
AMD Radeon™ HD 6500M Series
ATI Radeon™ HD 5800 Series
Up to 5 displays AMD Radeon™ HD 6700 Series
ATI Radeon™ HD 5700 Series
Up to 4 displays AMD Radeon™ HD 6600 Series
AMD Radeon™ HD 6500 Series
AMD Radeon™ HD 6400M Series
AMD Radeon™ HD 6300M Series
Up to 3 displays AMD Radeon™ HD 6400 Series
ATI Radeon™ HD 5600 Series
ATI Radeon™ HD 5500 Series
ATI Radeon™ HD 5400 Series
AMD FirePro™ Professional Graphics
Up to 6 displays
ATI FirePro™ V9800
Up to 4 displays
ATI FirePro™ V8800
AMD FirePro™ V7900
ATI FirePro™ 2460 Multi-View
Up to 3 displays
ATI FirePro™ V7800
AMD FirePro™ V5900
ATI FirePro™ V5800
ATI FirePro™ V4800

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
اگر این کارت گرافیکها خیلی گرون بود از VGA hub یا MST hub (یک مدل با کیفیت بالا برای HDMI هست) هم میتونی استفاده کنی ولی نمیدونم تهران راحت گیرت بیاد یا نه. ولی باید باشه کار این هاب اینه یک خروجی رو به چند خروجی تبدیل ممیکنه. از سه تا شروع میشه به بالا که هر چی بیشتر بشه گرون تر میشه.

عکس از VGA hub:

9.gif

عکس یک MST HUB سه تایی:

csv-5300_use03.png

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
تشکر از اقا نکویی عزیز
ولی کابل های اسپلیتر رو اصلا توصیه نمیکنم هم از لحاظ کیفیت و از لحاظ امنیت
ولی میتونید دستگاه اسپلیتر رو با قیمت خوب تهیه بکنید
به راحتی 2 - 4 - 8 - 16 تا مصرف کننده بدون افت کیفیت استفاده بکنی
اسپیلتر VGA رو قبلا 8 پورتش رو میفروختم 25 تومن
Avi اون هم وجود داره ولی تو بازار اهواز تا الان ندیدم
----------------
اگه خوب دقت کرده باشید مغازه هایی که ال سی دی میفروشن یه تصویر رو همزمان روی 10 تا ال سی دی بدون افت کیفیت گذاشتن
اون ها از همین اسپیلتر استفاده میکنن
-------------------
فراموش نکنید که کیفیت کابل خیلی تاثیر داره

جناب پشتیبان الآن این پست شما رو دیدم. احتمالا دستگاه مولتی اسپلیتر که شما میگید همین هاب هست که من عکسش رو تو پست قبل گذاشتم. البته اسپلیتر فقط تقسیم میکنه ولی هاب میشه گفت خیلی کامل تر از اسپلیتر هست . نمیدونم چرا تو ایران به اسپلیتر مشهور شدن...
در ضمن کابل اسپلیتر دوتایی خوب از نظر کیفیت برا ی VGA به هیچ عنوان افت کیفیت نداره و من قبلا خیلی استفاده کردم. و این مورد که گفتید از نظر امنیت؟ من متوجه نشدم ، دقیقا امنیت چه چیزی میاد پایین؟

بالا