آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: طراحی مدار سینتی سایزر (PLL ) برای فرستندها

mohamad1357

مدیر بخش DVB-T
مدیر تالار
2013-03-12
2,084
34,869
MASHHAD
باسلام خدمت دوستان ومدیران بنده قصد ساخت یک فرستنده لامپی را داشتم
ومی خواستم از همکاران کمک بگیرم
ایا مدارPLL برروی این نوع فرستندها عملی است؟
این فرستنده حدود 1وات قدرت وبا حدود 300 ولت کار میکند .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
باسلام خدمت دوستان ومدیران بنده قصد ساخت یک فرستنده لامپی را داشتم
ومی خواستم از همکاران کمک بگیرم
ایا مدارPLL برروی این نوع فرستندها عملی است؟
این فرستنده حدود 1وات قدرت وبا حدود 300 ولت کار میکند .
با سلام :
مدار ppl را میشه با لامپ خلا هم ساخت اما با توجه به وجود قطعاتی که صرفا برای مدارات pll { ایسی های دیجیتالیزر } طراحی و روانه بازار کرده اند دیگر لطفی برای لامپ های خلا 1وات با 300 ولت باقی نمونده است .
شماره لامپ مصرفی و هدف از محل pll مصرفی را کامل بزارید بیشتر راهنمایی کنیم .
موفق باشید .

mohamad1357

مدیر بخش DVB-T
مدیر تالار
2013-03-12
2,084
34,869
MASHHAD
با سلام :
مدار ppl را میشه با لامپ خلا هم ساخت اما با توجه به وجود قطعاتی که صرفا برای مدارات pll { ایسی های دیجیتالیزر } طراحی و روانه بازار کرده اند دیگر لطفی برای لامپ های خلا 1وات با 300 ولت باقی نمونده است .
شماره لامپ مصرفی و هدف از محل pll مصرفی را کامل بزارید بیشتر راهنمایی کنیم .
موفق باشید .
باسلام وعرض خسته نباشید
ساخت این مدار فقط جنبه اموزشی دارد وبه نظر بنده هنوز هیچ قطعه ای جایگزین لامپ خلاء درفرستنده ها نشده است ولامپ کاربردی من 6AQ5میباشد .
ولازم به ذکراست که من فرستنده وگیرنده 106 ارتشی ومدولاسیون AM دیدم که با لامپ خلاء کارمیکند .البته خروجی انتن.
درست کردن این بسیار ساده بوده وقطعات کم دارد وبایک انتن خوب حدود 30 کیلومتر برد خواهدداشت .فقط ثبات فرکانس نداریم
باسپاس

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
باسلام وعرض خسته نباشید
ساخت این مدار فقط جنبه اموزشی دارد وبه نظر بنده هنوز هیچ قطعه ای جایگزین لامپ خلاء درفرستنده ها نشده است ولامپ کاربردی من 6AQ5میباشد .
ولازم به ذکراست که من فرستنده وگیرنده 106 ارتشی ومدولاسیون AM دیدم که با لامپ خلاء کارمیکند .البته خروجی انتن.
درست کردن این بسیار ساده بوده وقطعات کم دارد وبایک انتن خوب حدود 30 کیلومتر برد خواهدداشت .فقط ثبات فرکانس نداریم
باسپاس
با سلام :
متاسفانه
6AQ5 لامپ پنتود هستش و نمیشه توسط این لامپ PLL ساخت و هم ردیف لامپ هایی چون el90 , ez80 که در تقویت صوتی کاربرد دارد و تااونجا که حضور ذهنی دارم تا 250 ولت حداکثر ولتاژ کار دارد { معمولا و حد اقل pll تریود لازم هست } .
بله هنوز بنده هم معتقد هستم بخش خروجی تقویت توان خیلی از فرستنده ها لامپی هستند .
اگر به مدارات لامپی فرستنده های pll نگاهی داشته باشید متوجه خواهید شد که بخش مربوط به pll در اونجا هم از ایسی های مرتبط استفاده شده و دلیلش هم در تغییرات حرارتی فیلمان انهاست که ثبات خوبی در pll نداشتند یا نیاز به مدارات جانبی جبران سازی بود که مبحث جداگانه ای هست .
[hide] [/hide]
[hide][/hide]
[hide][/hide]
[hide]راستی چرا از NE567 برای بخش PLL استفاده نمیکنید که ساده تر از لامپ و با امکانات کافی در این فرکانس میباشد . [/hide]
موفق باشید .

mohamad1357

مدیر بخش DVB-T
مدیر تالار
2013-03-12
2,084
34,869
MASHHAD
باسلام وخسته نباشید خدمت مدیر محترم .شاید بنده اشتباه به عرض شما رساندم
لامپ 6AQ5 درمدار بنده کار اسیلاتور ومدولاسیون را انجام میدهد
این مدار با مدولاسیون AM است شاید تعجب کنید که بگویم من انرا FM کردم
برای کوچک ساختن انتن یکعدد سلف انرا برداشتم ودور انرا کم کردم وفرکانس ان برروی VHF امد
وفقط ثبات فرکانس نداریم ومدارPLL رابرای تثبیت فرکانس می خواستم .

درضمن درباره NE567بیشتر توضیح دهید
باتشکر.

آخرین ویرایش:
بالا