آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزش استفاده از اینترنت کامپیوتر در موبایل بوسیله بلوتوث و کابل

sinaeslami

کاربر
2008-10-20
96
257
گوشی شما باید از سری A2 باشه

بلوتوث:

1. بلوتوث رو به کامپیوتر وصل کرده و همه درایور های بلوتوث کامپیوتر و همچنین برنامه WIDCOMM رو از سی دی بلوتوث نصب کنید
2. بعد از نصب این برنامه ، یه آیکون شبکه به شبکه های قبلی بنام Bluetooth Network در قسمت control panel>>network connections اضافه میشه

3. حالا در گوشی ، بلوتوث رو روشن کرده ،به قسمت menu>>settings>>bluetooth>>my devics رفته و New Device رو بزنید و صبر کنید تا بلوتوث کامپیوتر رو پیدا کنه و اونو Add کنید و پسورد رو وارد کنید
یا میتونید از طریق کامپیوتر ، گوشی رو Add کنید
بعد از این کار ، باید ضربدر از روی آیکن شبکه بلوتوث برداشته بشه

4. اگه شبکه فعال شد ، در کامپیوتر به قسمت Network Connections رفته و در سمت چپ بر روی Set up a home or office network کلیک کرده و دو بار next رو بزنید و در قسمت select a connection method ، گزینه اول یعنی ... This Computer connect directly to the internet . the other computer رو انتخاب کرده و next رو بزنید

5. در قسمت بعد کانکشن دیال آپ یا ADSL خودتون رو انتخاب کنید و next رو بزنید ، توی قسمت بعدش لازم نیست چیزی بنویسید و next رو بزنید

6. در قسمت workgroup name یک اسمی انتخاب کنید و next رو بزنید ، در قسمت بعد turn off printer ... رو انتخاب کرده و دو بار next رو بزنید

7. در قسمت بعدش گزینه آخر یعنی just finish the wizard ... رو انتخاب و next و بعد finish رو بزنید

8. حالا به منوی گوشی رفته و در قسمت settings>>connectivity>>internet settings گزینه allow local conn. رو on کنید و save کرده و در همون قسمت connectivity به قسمت network sharing رفته و در قسمت workgroup همون نامی رو که در مرحله 6 انتخاب کردید رو در اونجا بنویسید ، یوزر و پسورد رو هم خالی بذارید

حالا میتونید به مرورگر گوشی رفته ، و از اینترنت کامپیوتر استفاده کنید

نکته:
1. برای این نوع اینترنت ، هیچ نوع آیکون کره نباید بالای صفحه گوشی بیاد ، اگه بیاد ، گوشی داره از جی پی آر اس استفاده میکنه نه اینترنت کامپیوتر و حتما یکی از مراحل انجام نشده

2. حتما باید گوشی از طریق بلوتوث به کامپیوتر وصل باشه (بعبارت دیگر آیکون بلوتوث توی taskbar سبز باشه)

با استفاده کابل یو اس بی:

1. گوشی رو با کابل usb به کامپیوتر وصل کرده و در گوشی گزینه اول یعنی phone mode رو انتخاب کنید و کلیه درایورهای گوشی رو از طریق سی دی گوشی در کامپیوتر نصب کرده تا یه آیکون شبکه به network connections اضافه بشه

2. به menu>>settings>>connectivity>>usb>>usb network>>usb network type رفته و گزینه via computer رو انتخاب کنید.

بقیه مراحل عینا همون مراحل 4 تا 8 بالاست!!

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,417
5,463
گوشی شما باید از سری A2 باشه

بلوتوث:

1. بلوتوث رو به کامپیوتر وصل کرده و همه درایور های بلوتوث کامپیوتر و همچنین برنامه WIDCOMM رو از سی دی بلوتوث نصب کنید
2. بعد از نصب این برنامه ، یه آیکون شبکه به شبکه های قبلی بنام Bluetooth Network در قسمت control panel>>network connections اضافه میشه

3. حالا در گوشی ، بلوتوث رو روشن کرده ،به قسمت menu>>settings>>bluetooth>>my devics رفته و New Device رو بزنید و صبر کنید تا بلوتوث کامپیوتر رو پیدا کنه و اونو Add کنید و پسورد رو وارد کنید
یا میتونید از طریق کامپیوتر ، گوشی رو Add کنید
بعد از این کار ، باید ضربدر از روی آیکن شبکه بلوتوث برداشته بشه

4. اگه شبکه فعال شد ، در کامپیوتر به قسمت Network Connections رفته و در سمت چپ بر روی Set up a home or office network کلیک کرده و دو بار next رو بزنید و در قسمت select a connection method ، گزینه اول یعنی ... This Computer connect directly to the internet . the other computer رو انتخاب کرده و next رو بزنید

5. در قسمت بعد کانکشن دیال آپ یا ADSL خودتون رو انتخاب کنید و next رو بزنید ، توی قسمت بعدش لازم نیست چیزی بنویسید و next رو بزنید

6. در قسمت workgroup name یک اسمی انتخاب کنید و next رو بزنید ، در قسمت بعد turn off printer ... رو انتخاب کرده و دو بار next رو بزنید

7. در قسمت بعدش گزینه آخر یعنی just finish the wizard ... رو انتخاب و next و بعد finish رو بزنید

8. حالا به منوی گوشی رفته و در قسمت settings>>connectivity>>internet settings گزینه allow local conn. رو on کنید و save کرده و در همون قسمت connectivity به قسمت network sharing رفته و در قسمت workgroup همون نامی رو که در مرحله 6 انتخاب کردید رو در اونجا بنویسید ، یوزر و پسورد رو هم خالی بذارید

حالا میتونید به مرورگر گوشی رفته ، و از اینترنت کامپیوتر استفاده کنید

نکته:
1. برای این نوع اینترنت ، هیچ نوع آیکون کره نباید بالای صفحه گوشی بیاد ، اگه بیاد ، گوشی داره از جی پی آر اس استفاده میکنه نه اینترنت کامپیوتر و حتما یکی از مراحل انجام نشده

2. حتما باید گوشی از طریق بلوتوث به کامپیوتر وصل باشه (بعبارت دیگر آیکون بلوتوث توی taskbar سبز باشه)

با استفاده کابل یو اس بی:

1. گوشی رو با کابل usb به کامپیوتر وصل کرده و در گوشی گزینه اول یعنی phone mode رو انتخاب کنید و کلیه درایورهای گوشی رو از طریق سی دی گوشی در کامپیوتر نصب کرده تا یه آیکون شبکه به network connections اضافه بشه

2. به menu>>settings>>connectivity>>usb>>usb network>>usb network type رفته و گزینه via computer رو انتخاب کنید.

بقیه مراحل عینا همون مراحل 4 تا 8 بالاست!!

با سلام وتشکر
در مورد k800هم صدق میکند

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,417
5,463
با سلام وتشکر
در مورد k800هم صدق میکند

با سلام
گوشی من k800ولی نتونستم از اینترنت کامپیوتر تو گوشی استفاده کنم ممنون میشم راهنمایی فرمایید
:sadwalk::sadwalk::sadwalk:

آخرین ویرایش:

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
دوست عزیز من بارها از اینترنت لپتاپ با وایرلس روی گوشی استفاده کردم. با بلوتوث هم طبق توضیحات بالا شدنی هست و دوستان استفاده کردند ولی با وایرلس خیلی بهتر هست برای 5800 که وایرلس رو پشتیبانی میکنه. شما کافیه کانکشن adsl خودتون رو شر کنید سپس در قسمت تنظیمات کارت وایرلستون یک IP بدید و بعد تو گوشی نیز در همون رنج یک IP برای کانکشن وایرلس خودتون معرفی میکنید گاهی تا dns ندید راه نمی افته که توصیه میکنم dns رو هم به گوشی بدید و default getway رو هم همون IP کارت شبکه رو میدید که اینترنت adsl رو از طریق اون میگیرید

amir3522

کاربر
2011-04-25
1
3
سلام من بلوتوثم سیدی نداره ولی درایواشو خودش نصب میکنه.اما هرکاری میکنم علامت ضربدر از روی ایکون بلوتوث نمیره چیکار کنم؟؟؟

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
دوست عزیز اینجا جای سوالتون نبود.
مطمئنا درایوی که نصب کردید مشکل داره اینجوری نمیشه چیزی گفت باید بررسی کنم. ولی خوب مدل بلوتوث رو دقیق تو اینترنت سرچ کنید و درایور مربوط به خودش رو بگیرید. درایور قبلی رو هم قبلش حذف کنید

sadrah60

کاربر
2012-01-30
1
3
با سلام گوشی من موکیا 6120 اما این گزینه های که گفتیند مثل alloc conection در گوشی وجود ندارد ممنون می شم راهنمایی کنید . اگه می شه در ویندوز 7 هم توضیح بدید با تشکر

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
با سلام
گوشی من k800ولی نتونستم از اینترنت کامپیوتر تو گوشی استفاده کنم ممنون میشم راهنمایی فرمایید
:sadwalk::sadwalk::sadwalk:
با pc سویت راحت وصل میشه این روش روی هر مدل گوشی جواب نمیده

بالا