آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

اموزشر نصب وراه اندازی

الکاپو

کاربر
2013-07-13
11
19
سلام بر اساتید محترم .اگر لطف کنید اموزش نصب و راه اندازی دوربین های تحت شبکه رو بدین خیلی لطف بزرگی در حقم کردین

sonyc

کاربر
2011-11-13
15
39
سلام
عزیز بسختی میتونید تو اینترنت آموزش دوربین پیدا کنید
اگه مشکلی دارین بفرمایید راهنمایی تون کنم

آخرین ویرایش:

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,827
ایران
دوست عزیز دوربینهای تحت شبکه من هنوز از نزدیک باهاشون کار نکردم ولی اینجور که تو اینترنت تا حالا در موردشون خوندم و بیرون شنیدم کار خاصی نداره. هر دوربین یک IP داره که شما همینجور که کامپیوتر ها رو با هم شبکه میکنید اونها رو هم شبکه میکنید. حالا میتونه این شبکه از طریق کابل یا بسته به امکان دوربین بر اساس وایرلس باشه.
در حقیقت با شبکه کردن معمولی تفاوتی نداره. البته اگر ریزه کاری داشته باشه در جریان نیستم. شما اگر این دوربینها رو در اختیار دارید بگید چه چیزهایی باهاشون هست بیشتر بتونم راهنمایی کنم

aisam

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2008-11-30
450
6,253
سلام
همانطور که جناب اقای نکویی گفتند شما دوربین را با کامپیوتر محل کار یا منزل شیر میکنید واز ISP محلی که اینترنت را از ان خریداری کرده اید یک IP VALIDخریداری میکنید و مبلغ ان نیز بستگی به ISP محلی داره از 5هزار تومان تا 15 هزار تومان ماهیانه پرداخت میکنید وشما ان شماره IP را کجا که باشید در ادرس بار تایپ میکنید سپس یوزرنیم وپسورد را هم که به شما داده شده وارد میکنید وارد دوربین مدار بسته میشوید

mster0072000

کاربر vip
vip
کاربر
دوربین تحت شبکه خودش دنیایی داره و انواع مختلف واسه راه اندازیش راه هست شما سولیشن خودتون رو بفرمایید تا دوستان کمک کنند
جند تا دوربین هست
Nvr دارید یا نه یا میخواهید داشته باشید (سرور ذخیره تصاویر از دوربین تحت شبکه یا همون دی وی آر تحت شبکه)
اگرم دوست داشتید بفرمایید چرا میخواهید از دوربین تحت شبکه استفاده کنید تا دوستان مورد مناسب رو پیشنهاد کنن

sonyc

کاربر
2011-11-13
15
39
دوست عزیز دوربینهای تحت شبکه من هنوز از نزدیک باهاشون کار نکردم ولی اینجور که تو اینترنت تا حالا در موردشون خوندم و بیرون شنیدم کار خاصی نداره. هر دوربین یک IP داره که شما همینجور که کامپیوتر ها رو با هم شبکه میکنید اونها رو هم شبکه میکنید. حالا میتونه این شبکه از طریق کابل یا بسته به امکان دوربین بر اساس وایرلس باشه.
در حقیقت با شبکه کردن معمولی تفاوتی نداره. البته اگر ریزه کاری داشته باشه در جریان نیستم. شما اگر این دوربینها رو در اختیار دارید بگید چه چیزهایی باهاشون هست بیشتر بتونم راهنمایی کنم
همه اینا درسته، بعد ست کردن IP دوربین ها و نصب انها برنامه ای که همراه دوربین ها بصورت رایگان میدن رو نصب میکنید و تو برنامه یه NEW GROUP تعریف کرده و یه New Site ایجاد میکنید و دکمه Search رو میزنید در صورتی که تمامی دوربین ها رو صحیح به سوئیچ وصل کردین و براشون IP مجزا تعریف کردین نمایش داده میشند
و بر روی هر IP دوربین دوبل کلیک کنید و یوزر و پسورد را وارد کنید و در پایان دکمه Save and connect رو بزنید
در سمت چپ در صفحه اصلی برنامه IP دوربینی که انتخاب و ست کردین نمایش داده میشه، اون رو بر روی کانال دلخواهی که میخواهید دراگ کنید

به همین راحتی

الکاپو

کاربر
2013-07-13
11
19
متشکر از تمام نظرات و راهنمایی های درستتون من خودم نصاب دوربین انلوگ وسایر سیستم های حفاظتیم ولی دوربین های تحت شبکه زیاد کار نکردم چون توی بحث شبکه کردن کامپیوتر زیاد کار نکردم .البته امروزه خیلی کم از دستگاه nvrاستفاده میشه به دلیل قیمت زیادشه .در پاسخ اون دوست محترم که پرسیدن چرا دوربین دجیتال می خواهی استفاده کنی .از لحاظ امنیت و کیفیت تعداد دوربین انالوگ اگه از حدی بیشتر بشه بهتر و حتی اقتصادیتر که از دیجتال استفاده کنیم .پس بطور کلی اگه شبکه کردن کامپیوتر بلد باشی میشه دوربین دیجیتال نصب راه اندازی کرد درست گفتم یا نه .باز ممنونتون میشم اگر راهنمایی یا نظری داشته باشین

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1212ali

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,827
ایران
خود دوربینها رو اگر شبکه بلد باشید میتونید با اکسس پوینت ، یا روتر ، یا مستقیم با کامپیوتر شبکه کنید ولی منتها این فقط قسمت مربوط به دوربینهاست. اونطرف ماجرا اینکه بخواین فیلمها رو روی چی ضبط کنید و با چی کنترل کنید هم مهمه که DVR مخصوص دوربینهای دیجیتال باید تهیه کنید و اون هم با دوربینها شبکه کنید و تنظیماتش رو انجام بدید که چجوری فیلمها رو ضبط کنه و ....

بازم میگم من اطلاعاتم کامل کامل نیست چون باهاشون از نزدیک کار نکردم ولی همین باید باشه تا جایی که میدونم...

salexe

کاربر
2007-11-20
40
166
سلام .........
برای اتصال دوربینها به هم باید از سوئیچ poe استفاده کرد که تغذیه لازم برای دوربینها رو از طریق پورت شبکه انتقال بده.....بهتره از کابل شبکه cat6 برای اینکار استفاده کنید.....برای هر دوربین باید یک آی پی مشخص و در رنج هم تعریف کرد مثلا 192.168.1.1و192.168.1.2و192.168.1.... و همه رو به سوئیچ poe وصل کنید و از یک nvr هم برای ضبط تصاویر که اونهم باید به سوئیچ متصل بشه با آیپی در رنج دوربینها ....با تشکر

بالا