آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

شوك دهنده هايولتاژ

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,551
با سلام :
سلام. این هم يك مدار شوك دهنده هايولتاژ می باشد
شوک دهنده ولتاژ بالا با قابلیت بی حس کردن براي دفاع از جان خود در مواقع ضروري .
(ميشه مثل يك باتوم چوب دستي ساخت) .
دانلود فرماييد:
با تشكر .
موفق باشيد .

پیوست‌ها

str

کاربر
2009-04-24
45
288
با سلام :
سلام. این هم يك مدار شوك دهنده هايولتاژ می باشد
شوک دهنده ولتاژ بالا با قابلیت بی حس کردن براي دفاع از جان خود در مواقع ضروري .
(ميشه مثل يك باتوم چوب دستي ساخت) .
دانلود فرماييد:
با تشكر .
موفق باشيد .

با سلام خدمت شما استاد عزیزو با تشکر از زحماتی که می کشید می خواستم در مورد مدار شوك دهنده هايولتاژ دو سوال از جنابعالی بپرسم اول اینکه منظور از خازنC1 = .1μF, monocapacitorچیه و دوم اینکه در مورد T1 = 1200 to 8 ohm audio power transformerاگه ممکنه در مورد ساخت T1 بیشتر و یا طرز تهیه ان کمک کنیداز لطف شما ممنونم

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,551

با سلام خدمت شما استاد عزیزو با تشکر از زحماتی که می کشید می خواستم در مورد مدار شوك دهنده هايولتاژ دو سوال از جنابعالی بپرسم اول اینکه منظور از خازنC1 = .1μF, monocapacitorچیه و دوم اینکه در مورد T1 = 1200 to 8 ohm audio power transformerاگه ممکنه در مورد ساخت T1 بیشتر و یا طرز تهیه ان کمک کنیداز لطف شما ممنونم
با سلام :
در مورد خازن c1 = سابقا خازنهایی به صورت دوبل {دوتایی در یک چیپ } ساخته میشد منظور در این پست از درج { monocapacitor } یعنی فقط یک خازن معمولی ترجیحا از همون خازنهای پولیستر سبز رنگ هم میتونید استفاده کنید .
هدف از T1200 در 8 اهم منظور اینکه [hide] در رادیو های قدیمی لامپی یک ترانس به عنوان چوک مچینگ بین بلندگو و لامپ تقویت استفاده میشد که شامل 1200 اهم اولیه و 8 اهم در خروجی داشت اگر چنین ترانسی پیدا نکردید { میتونید از اوراقی فروش های قدیمی به قیمت ارزانی تهیه کنید } باید از یک ترانسی استفاده کنید که ورودی ان {طرف برق شهر = 300 ولت } و خروجی ان 6 ولت 100 میلی امپر باشد و انرا به صورت وارونه { طرف 76 ولتی به مدار و طرف 300 ولتی به خروجی }[/hide] استفاده کنید .
موفق باشید .

آقا بابت راهنماییون در مورد ترانس خیلی ممنون.اما بنده یه سوال که داشتم اینه که جحم و اندازه ترانس و مدار کلیش چقدری میشه؟چونکه برای اینکه کمتر بتونن بهش گیر بدن من میخوام تو جای ماشین اصلاح(ماشین ریش تراش) جاش بدم،جا میشه؟
و اینکه آیا میتونیم یه مدار ساده قاطی همون مدار برای شارژ اون باتری 9 ولتی استفاده کنیم؟اگه میشه خواهشا مدار شارژر باتری رو تو سایت قرار بدین.ممنون از توجه تون!:32000000:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,551
آقا بابت راهنماییون در مورد ترانس خیلی ممنون.اما بنده یه سوال که داشتم اینه که جحم و اندازه ترانس و مدار کلیش چقدری میشه؟چونکه برای اینکه کمتر بتونن بهش گیر بدن من میخوام تو جای ماشین اصلاح(ماشین ریش تراش) جاش بدم،جا میشه؟
و اینکه آیا میتونیم یه مدار ساده قاطی همون مدار برای شارژ اون باتری 9 ولتی استفاده کنیم؟اگه میشه خواهشا مدار شارژر باتری رو تو سایت قرار بدین.ممنون از توجه تون!:32000000:
با سلام :{ کاری به گیر دادن و اینا نداریم هدف صرفا اموزش هست }
اگر از این ریش تراش های ماژور باشه حجم ترانس یاد شده کوچکتر از ترانس ماشین یاد شده میباشد و جا میگیره .
در مورد شارژر به تاپیک های ارشیو مدارات الکترونیک و منابع تغذیه مراجعه نمایید و مدار فوق کم حجم موجود هست دانلود و استفاده کنید .
موفق باشید .

جواد حمیدی

مدیر تالار
مدیر تالار
2007-12-30
987
8,943
با سلام
دوست عزیز فکر نکنم باطری 9 ولت بتونه اون شوکی که شما لازم دارید رو با اون قدرت فراهم کنه
اما اگر خازنهای c2 تا c9 را 2 کیلو ولت بذاری شدت جریان اون زیاد تر میشه
اول از همه روی خودت امتحان کن ببین چه لذتی داره
توصیه میکنم از پایین ترین قسمت بدن امتحان کنی

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,878
9,762
خراسان بزرگ!
با درود.
جناب رجبی ترانس بکار رفته از نوع صوتی با امپدانس 1200 اهم به 8 اهم هست.این ترانس در بازار پیدا میشه؟چون ترانسهای معمولی ht50 که به چوک بلندگو معروف بودن امپدانس کمتری دارن و ولتاژ لازم را ایجاد نمیکنن
من برای دستگاهی که استیمولاتور ازمایشگاه است نیاز به اینچنین ترانسی دارم.
شماره ترانس هم 60-282-0

سپاس-بدرود.

amiralis

کاربر
2014-06-16
2
4
اینم مدارش
4.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: gd510
بالا