آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: زود خالی شدن باطری لب تاپ

ahwaz 91

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-06-21
505
958
سلام خدمت همه اساتید عزیز

1.بعضی ازباطری ها هستن که نرمال کارمیکنند یعنی حدودا 1ساعت یا1.45 دقیقه که یه دفعه 10 دقیقه بیشتر شارژ رو نگه نمی دارن این بر میگرده به ایپیرام یا سلول؟

2. یه باطری سالم از هر پین چندولت خروجی باید بدهد و باطری ضعیف یا معیوب چند ولت ؟

3. درب باطری باز کردن کاری نداره لطفا نحوه صحیح تست سلول رو بفرمایید و همچنین نحوه جازدن سلول نو ؟

خیلی ممنون با ارزوی موفقیت و دعای خیر....

خادم مقدم

کاربر vip
کاربر
2013-07-16
177
692
خراسان رضوی

1.بعضی ازباطری ها هستن که نرمال کارمیکنند یعنی حدودا 1ساعت یا1.45 دقیقه که یه دفعه 10 دقیقه بیشتر شارژ رو نگه نمی دارن این بر میگرده به ایپیرام یا سلول؟

2. یه باطری سالم از هر پین چندولت خروجی باید بدهد و باطری ضعیف یا معیوب چند ولت ؟

3. درب باطری باز کردن کاری نداره لطفا نحوه صحیح تست سلول رو بفرمایید و همچنین نحوه جازدن سلول نو ؟

مدل لپتاپ و باطری اون چیه ؟
در لپتاپ های hp ویندوز 7 و 8 در آدرس زیر نرم افزار مفیدی برای تست باطری وجود دارد. در صورت استفاده از این دو ویندوز در لپتاپ امتحان کنید.(hp battery check)
C:\Program Files (x86)\Hewlett-Packard\HP Support Framework\Resources\HPBC.exe\
نرم افزار فوق را در حالت advance قرار دهید.:thumbsup:

آخرین ویرایش:

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383

دوست عزیز به نظر من هرگز با باطری لب تاب شوخی نکن چون تعویض سلول ها و تعمیر مدار داخل باطری اگر درست انجام نشود امکان ترکیدن لب تاب و اتش سوزی وجود دارد پس تا جای ممکن از باطری نو استفاده کنید تست سلول توسط مولتی متر رنج بازر انجام می شوداز اتصال کوتاه نبودن ان مطمین می شویم و لحیم کاری ان توسط یک دستگاه جوش مخصوص که به ان دستگاه جوش باطری نیز می گویند انجام می شود و ولتاژ خروجی باطری نیز در زیر باطری و روی برچسب ان نوشته هست اگر ولتاژ باطری کمتر از ولتاژی که روی ان نوشته شده باشد باطری معیوب هست در مورد نگه نداشتن شارژ توسط باطری مشکل باید از سلول ان باشد در ضمن
مدت زمان شارژ وخالی شدن باطری از فرمول P=RI2T و طبق اطلاعات نوشته شده در برچسب
زیر باطری محاسبه می شود

با تشکر

آخرین ویرایش:

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,499
ایا شوک دادن به روش موبایل در لپ تاب کار ساز است ودوستان تجربه عملی مفید اگر دارند بیان کنند معمولا شوک دادن را در باتری کاملا معیوب انجام میدهند اما برای باتری های حدود 40تا 50 درصد چه ترفندی بکار میبرید

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
ایا شوک دادن به روش موبایل در لپ تاب کار ساز است ودوستان تجربه عملی مفید اگر دارند بیان کنند معمولا شوک دادن را در باتری کاملا معیوب انجام میدهند اما برای باتری های حدود 40تا 50 درصد چه ترفندی بکار میبرید
با درود خدمت استاد بزرگوارم
البته شما استاد هستید و ما درس پس میدهیم
راستش بنده چند باری انجام دادم ولی کار جالبی نیست و زیاد جواب نمیدهد بخصوص اگر سلول ها اوضاعش خراب باشه
این کار بیشتر زمانی کاربرد دارد که باطری مدت زمانی بیکار بوده و یا ... که میتوان شوک داد که احتمالا درست میشود
روش شوک هم به این گونه است که ولتاژ آداپتور باید 2 برابر ولتاژ باطری باشد و آمپر هم باز باشد سپس مثبت به مثبت و منفی به منفی باید وصل شود و چند ثانیه متوالی باید انجام شود
وکار که تمام شد باید با شارژر خود دستگاه چند ساعت شارژ شود
فقط در باطری موبایل مثبت و منفی باید دقت شود
چون بعضی از باطری ها موبایل 3 سر هستند که یک سر آن bsi است و برای این است که دستگاه بفهمد باطری درون دستگاه قرار دارد
بعضی از باطری ها 4 سر هستند که اون هم برای کنترل دمای باطری میباشد یعنی دوتا مثبت و منفی است یکی هم bsi و دیگری کنترل دما میباشد
ولی برای باطری های لپ تاپ اصلا توصیه نمیشود و باید سلول معیوب تعویض شود
پایدار باشید

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,476
اهواز
اقای خلیلی من شنیدم که شوک دادن فقط و فقط برای باتری های مرده و معیوب استفاده میشه
------------------------
یک خاطره
یه روز باطری گوشی ایکس پریا خراب شد - تو زمان خیر 22 تومن پول باتری اصلی دادم - یه تعمیرکاری گفت بیا به اون باطری خرابه شوک بدم و برات درستش میکنم - من هم حواسم نبود و باطری سالمه رو بش دادم - اقا دستش درد نکنه باطری همون جا ناکار شد
---------------------------
حتی مدتی پیگیر تعویض سلول های باتری شدم - هر کسی یه چیز میگفت - یکی میگفت ایپرامش میپره - یکی میگفت سلول های اصلی گیر نمیاد

pese

کاربر
2013-05-26
257
1,545
اصفهان
www.servicekaran.ir
سلام روش شوک دادن برای هر نوع باتری فرق داره و تقریبا حداقل شامل 5 مرحله است.
چنانچه شوک دادن را اشتباه انجام بدهیم یا اتفاق به خصوصی انجام نمی شود و یا باعث خراب تر شدن باتری می شود.
به هیچ وجه باتری سالم را نباید شوک بدهیم از بین می ره.
در اصل بعد از مدتی که باتری کار نکند یک مقاومتی در آن ایجاد می شه که با شوک دادن ان مقاومت در اصل شورت می شه و برای همین مشکلش بر طرف می شه.
طریقه شوک دادن باتری لیتیوم و نیکل هم کاملا با هم تفاوت دارند .

خادم مقدم

کاربر vip
کاربر
2013-07-16
177
692
خراسان رضوی
اقای خلیلی من شنیدم که شوک دادن فقط و فقط برای باتری های مرده و معیوب استفاده میشه
------------------------
یک خاطره
یه روز باطری گوشی ایکس پریا خراب شد - تو زمان خیر 22 تومن پول باتری اصلی دادم - یه تعمیرکاری گفت بیا به اون باطری خرابه شوک بدم و برات درستش میکنم - من هم حواسم نبود و باطری سالمه رو بش دادم - اقا دستش درد نکنه باطری همون جا ناکار شد
---------------------------
حتی مدتی پیگیر تعویض سلول های باتری شدم - هر کسی یه چیز میگفت - یکی میگفت ایپرامش میپره - یکی میگفت سلول های اصلی گیر نمیاد

بنده با شوک دادن به باطری های سربی و باطری های سربی (باطری خشک) و باطری های قلمی شارژی موافقم و بار ها این کارو انجام دادم. ولی این جور کارا با باطری لپتاپ که (جدیدا) لیتوم یون است و مستقیم با بدن انسان سر و کار دارد درست نیست و می تواند عواقب بدی داشته باشد.(ضمنا بعضی موارد شوک دادن باعث زیاد شدن حرارت باطری می شود که باطری را مستعد ترکیدن می کند و همان حرارت باعث کاهش کارایی آن می شود)

دوستانی که در مورد سرد کردن یا فریز کردن باطری تجربه یا اطلاعاتی دارند بیان کنند.

آخرین ویرایش:
بالا