آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: زود خالی شدن باطری لب تاپ

خادم مقدم

کاربر vip
کاربر
2013-07-16
177
692
خراسان رضوی
البته بنده خودم از روش سرد کردن برا افزایش عمر باطری لپتاپم (لیتوم یون)استفاده کردم و نتیجه هم داده به این صورت که:
حدود 2 ماه باطری لپتاپو لازم نداشتم اونو داخل نایلون گذاشته و در طبقه سرد یخچال (حدود 5 درجه) قرار دادم بعد از دو ماه هیچ کاهشی در ظرفیت مشاهده نشد.
اون hp battery check هم که گفته بودم نرم افزاریه که ولتاژ تک تک سلول ها رو در هنگام کار نشون میده. و اطلاعاتی از وضعیت باطری و اقدامات لازم در اختیار کاربر قرار میده

خادم مقدم

کاربر vip
کاربر
2013-07-16
177
692
خراسان رضوی
هم چند بار از دوستان شنیدم
به نظرتون دلیل علمی دارن ؟
یک بار باتری لپ تاپ رو انداختم تو فریزر
ولی هیچ فرقی نکرد
انداختید تو فریزر! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !
این روش (مثل شوک دادن) راه و روش و مراحل خاصی داره کا باید تک تک و مو به مو انجام شه . و برای باطری های سالم به هیچ عنوان توصیه نمیشه.

ساخر

کاربر vip
کاربر
2012-05-18
181
698
ایران
تست سلول باطری لپ تاب: منبع تغذیه 5ولت و روی 2آمپر تنظیم شود سه مرحله 5ثانیه ای سلول شارژ شود. اگر ولتاژبه 5ولت رسید پس شارژ شده.
یک لامپ 5ولت به مدت 3دقیقه به سلول وصل کنیدتالامپ کم نور شود . لامپ را جدا کنید و ولتاژ سلول را اندازه گیری کنید اگر حداقل 2.5 ولت باشد سلول مورد نظر سالم است

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با درود خدمت استاد بزرگوارم
البته شما استاد هستید و ما درس پس میدهیم
راستش بنده چند باری انجام دادم ولی کار جالبی نیست و زیاد جواب نمیدهد بخصوص اگر سلول ها اوضاعش خراب باشه
این کار بیشتر زمانی کاربرد دارد که باطری مدت زمانی بیکار بوده و یا ... که میتوان شوک داد که احتمالا درست میشود
روش شوک هم به این گونه است که ولتاژ آداپتور باید 2 برابر ولتاژ باطری باشد و آمپر هم باز باشد سپس مثبت به مثبت و منفی به منفی باید وصل شود و چند ثانیه متوالی باید انجام شود
وکار که تمام شد باید با شارژر خود دستگاه چند ساعت شارژ شود
فقط در باطری موبایل مثبت و منفی باید دقت شود
چون بعضی از باطری ها موبایل 3 سر هستند که یک سر آن bsi است و برای این است که دستگاه بفهمد باطری درون دستگاه قرار دارد
بعضی از باطری ها 4 سر هستند که اون هم برای کنترل دمای باطری میباشد یعنی دوتا مثبت و منفی است یکی هم bsi و دیگری کنترل دما میباشد
ولی برای باطری های لپ تاپ اصلا توصیه نمیشود و باید سلول معیوب تعویض شود
پایدار باشید

در باطری لب تاب چهار سر وجود دارد دو تا مثبت و منفی و دو تای دیگر هم برای انتقال DATA هستند باطری لب تاب را نمی شود شوک داد چون کار خطرناکیه و عواقبش می تواند خرابی و یا ترکیدن و اتش سوزی لب تاب شود اگر باطری بطور کامل تعویض شود مطمین تر و ایمن تر هست

با تشکر

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
هم چند بار از دوستان شنیدم
به نظرتون دلیل علمی دارن ؟
یک بار باتری لپ تاپ رو انداختم تو فریزر
ولی هیچ فرقی نکرد

دوست عزیز این روش شوک دادن را ما معمولا برای شوک دادن کریستال و ایسی قیری در تعمیرات تلفن استفاده می کنیم و بعضی اوقات جواب می دهد

با تشکر

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
بنده با شوک دادن به باطری های سربی و باطری های سربی (باطری خشک) و باطری های قلمی شارژی موافقم و بار ها این کارو انجام دادم. ولی این جور کارا با باطری لپتاپ که (جدیدا) لیتوم یون است و مستقیم با بدن انسان سر و کار دارد درست نیست و می تواند عواقب بدی داشته باشد.(ضمنا بعضی موارد شوک دادن باعث زیاد شدن حرارت باطری می شود که باطری را مستعد ترکیدن می کند و همان حرارت باعث کاهش کارایی آن می شود)

دوستانی که در مورد سرد کردن یا فریز کردن باطری تجربه یا اطلاعاتی دارند بیان کنند.

با درود خدمت شما
دوست گرامی ، فریز کردن باطری اصلا جنبه علمی ندارد
موفق باشید

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
در باطری لب تاب چهار سر وجود دارد دو تا مثبت و منفی و دو تای دیگر هم برای انتقال DATA هستند باطری لب تاب را نمی شود شوک داد چون کار خطرناکیه و عواقبش می تواند خرابی و یا ترکیدن و اتش سوزی لب تاب شود اگر باطری بطور کامل تعویض شود مطمین تر و ایمن تر هست

با تشکر

با درود خدمت شما
شما درست میفرمایید اون چهار سری که گفتم مربوط به باطری موبایل بود
موفق باشید

manatech

کاربر
2013-01-27
65
186
تست سلول باطری لپ تاب: منبع تغذیه 5ولت و روی 2آمپر تنظیم شود سه مرحله 5ثانیه ای سلول شارژ شود. اگر ولتاژبه 5ولت رسید پس شارژ شده.
یک لامپ 5ولت به مدت 3دقیقه به سلول وصل کنیدتالامپ کم نور شود . لامپ را جدا کنید و ولتاژ سلول را اندازه گیری کنید اگر حداقل 2.5 ولت باشد سلول مورد نظر سالم است
من یک باتری لپ تاپ 6cell دارم که ولتاژ اسمی روی باتری 10.8 ولت هست. موقع ولتاژ گیزی همه سلول ها 3.6 ولت رو نشون میدن به غیر از دو تا که 2.6 رو نشون میدن. آیا این سلول ها خراب هستند؟

بالا