آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: عدم تصویر مادربورد فاکسکان av7m

ahwaz 91

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-06-21
505
958
باعرض سلام خدمت اساتید عزیز

مادربورد به گفته مشتری پایه های اسلات رم پشت برد بهم چسبیده واتصال کردند و تصویر نداره ...

پایه ها رو جدا کردم . ولتاژها کامل هستن پل شمالی وپل جنوبی هنگام پاورشدن بدجور داغ می کرد فت های اطراف رم سالم هستن یه فت بالای پل جنوبی عوض کردم اوضاع بهتر شد یعنی دمای چیپ شمالی خوابید ولی چیپ جنوبی هنگام پاور داغ میکنه و عدم تصویر هست فت های اطراف هردو چیپ سالم هستن دیباگر هم ندارم
لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون

cvxcvx

کاربر
2008-11-23
230
680
Tehran
تو 90% موارد داغ کردن پل جنوبی یعنی سوختن اون. برای اینکه مطمئن بشی با مولتیمتر تست کن ببین . نحوه تست هم اینه که پراب منفی به بدنه مادربرد و پراب مثبت رو بزن به خازنهای smd کنار پل جنوبی اگه اکثر خازنها از دو طرف بوق buzz زدن یعنی اینکه 99% پل جنوبی رفته.
یک بار هم Resold کنی بد نیست.
این فقط یکی از راه های تست پل جنوبی بود. تو حالت بعدی هم نباید Vcc+ usb به پایه های دیگه راه بده(GND +D -D ). پایه های sata هم همینطور و ..........
خلاصه گفتم

ahwaz 91

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-06-21
505
958
ممنون از راهنماییتون
چیپ جنوبی یه کم داغ میکنه احتمال میدم احتمالا طبیعی هست . درحالت بازر خازن های smd سالم هستن ولی پایه های sata ولتاژ 1/2 میدن و پایه های usb خروجی 5 ولت رو نمی دن
منظورتون از Resold چیه و چطور انجام بدم دوست عزیز ؟

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران
با سلام Resold لحیمکاری مجدد، یعنی گرفتن لحیم سردی و اتصال دوباره - برای اینکار بکمک هیتر به چیپ بحدی گرما میدهم تا قلع لحیم شده ذوب گردد و سپس در جایی قرار میدهیم تا آن سرد شود.

ahwaz 91

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-06-21
505
958
ممنون از همکاران خوبم reza و kharad

ahwaz 91

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-06-21
505
958
دیباگر روی مادربورد زدم نمایشگر دیباگر روشن نمی شه فقط 4 تا led همزمان روشن میمونند این چه پیغامی میتونه باشه دوستان ؟:busted_red:

آخرین ویرایش:

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,476
اهواز
سلام با صفا
این یعنی فعلا دستوری از چیپ ها نداری و یا ارتباط بینشون مشکل داره
فکر کنم با همون اتصال چیپ جنوبیت رفته باشه
--------------------------
شما که فت رو عوض کردید - از کجا فهمدید مشکل داره ؟

آخرین ویرایش:

ahwaz 91

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-06-21
505
958
سلام باسم خان ارادت......

فت تغذیه چیپ جنوبی داغ میکرد که چیپ جنوبی و شمالی رو هم بدجور داغ مینداخت و با تعویض فت تقریبا همه چیز طبیعی شده یعنی دمای چیپ شمالی خوابید و چیپ جنوبی بعداز10دقیقه یه حدودی داغ میکنه به اصطلاع دست سوز نمیشه . راستی فت چیپ رو که عوض کردم مثل شماره خودش نداشتم از تغذیه یه بردفاکسکان اوراقی برداشتم هنوز هم عدم تصویره ....
به نظرت چه کاری میمونه برم روی i/o یا بایوس رو رایت کنم ؟

آخرین ویرایش:

ahwaz 91

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-06-21
505
958
روی سلف ها ولتاژ دارم pwm 5-12ولت رو میده

بعد از 10 دقیقه چیپ جنوبی و ic clock با هم داغ میکنند دوپایه کریستال ولتاژ دارند

روی پایه usb ها ولتاژ ندارم

نظر اساتید رو میخواستم دیگه چه کاری رو میمونه انجام بدم دوستان یعنی احتمالا چیپ جنوبی رفته؟
:busted_red:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: arstan
بالا