آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزشی: نحوه ی سریع تعویض کردن خازن ها ی مادر برد

Mr.Zamani

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2013-05-25
266
1,009
Kerman
www.facebook.com
با سلام
این فیلم آموزش سریع تعویض کردن خازن های مادربرد برایم جالب بود گفتم بزارم اینجا
همه ی عزیزان استفاده کنند ...
[hide]
[video]http://s4.picofile.com/file/7856573224/Quick_Motherboard_Capacitor_Replacement.flv.html[/video]
[/hide]
موفق باشین

آخرین ویرایش:

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,579
سراسیاب ملارد(کرج)
ممنون بابت فيلمتون

من براي دراوردن خازن مشگلي ندارم و هميشه نوك هيتر رو مييزارم رو دو پايه ي خازن و با دمنده هيتر روي پايه ها به شدت فشار ميارم و از پشت هم خازنو ميگيرم ميكشم و به راحتي خازنو در ميارم چند سال هست با اين روش كار ميكنم هيچ قلعي هم روي پايه هاي نميريزم در اكثر موارد هم نياز به قلع كش ندارم

behroozxl

کاربر
2009-02-08
125
319
مهرشهر. کرج
سلام

ابتکار قشنگیه اساتید قدیمی تر باید یادشون باشه اسم این وسیله حمام قلعه که ایشون ارتقاء دادنش و آفرین . حمام قلع : وسیله ای بود چهار گوش به اندازه یه آسی 30 پایه تقریبآ شبیه قسمتی که چوبهای کبریت داخل قوطی کبریت هست که داخلش قلع مذاب بود و زیرش المنت بخصوص برای تعویض آسی کمودور 64 و آسی اسپکتروم بکار میرفت

در جواب آقای پشتیبان عزیز هم باید عرض کنم من احتمال میدم اون سیم به المنت هویه 40 وات باشه برای آماده نگه داشتن قلع توی استوانه
پایه هم که برای نگه داشتن استوانه تمام استیلکه قلع مذاب داخلشه خیلی استادانه طراحی شده

آخرین ویرایش:

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,476
اهواز
اها
پس یه جور حمام قلعه
اون پایه رو میشه با یه فن Cpu Amd درست کرد
فقط میمونه استوانه
فکر کنم بشه طوری درستش کرد که نیاز به النت نداشته باشه
اون استوانه رو اگه بشه با مس درست کرد عالی میشه - هم زود گرم میشه و هم نیاز به المنت نداره

Mr.Zamani

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2013-05-25
266
1,009
Kerman
www.facebook.com
-----------------
از دوستانی که فیلم رو دیدن سوال دارم که اون گیره ای که روش روغن مالید چیه و چطور طراحی شده ؟
اگه توجه کنید یک سیم مشکلی به اون وصله

با درود و تشکر از همه ی عزیزان
با یه heatsink سی پی یو که یه پایه پیچ شده و بالای اون هم یه استوانه که میشه
جنسش از مس باشه برای انتقال حرارت بیشتر که با یه تیکه الومینیوم به heatsink پیچ شده اون سیم
هم برای اینکه متوجه شه که حرارت به چند درجه سانتیگراد رسیده که کارش رو شروع کنه
که با مولتی متر میشه اینکارو کرد ...

آخرین ویرایش:

behroozxl

کاربر
2009-02-08
125
319
مهرشهر. کرج
سلام

درست میفرمایید ولی اگه استوانه از جنس مس باشه درسته که سریع داغ میشه ولی چون با قلع اجین ( قلع بخودش میگیره) میشه بعد از یک مدت از خودش دوده پس میده وباعث سیاه شدن لایه روی قلع و وجود ناخالصی در قلع میشه ولی استیل نسوز اینطور نیست و عمر مفید بیشتری داره . در هر صورت ابتکار خوب همیشه قابل تقدیره موفق باشید

بالا