آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل در بالا آمدن مادربرد g31_m7 te

anzal

کاربر
2013-07-13
32
47
با سلام.مادربرد فوق بالا میاد وقتی که بدون هارد مادربرد رو روشن میکنم تصویر میده ولی بایوس بالا نمیاد و فقط ولتاژ cpu و reboot and select pruper boot device رو مینویسه.وقتی که هارد رو میزنم بایوس بالا میاد.و وقتی که ویندوز رو میذارم که نصب بشه تا یه جایی میره و بعد هنگ میکنه.در ضمن پل جنوبی هم که روش یدونه هیت سینگ هست خیلی داغ میکنه . آیا میتونه مشکلش از بایوس باشه که بدون هارد بایوس بالا نمیاد؟آیا میشه که پل جنوبی خراب باشه ولی برد بالا بیاد؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: imanfc

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,819
کرمان
سلام اول سرویس کامل بعد کلیر سی موس بعد تعویض رم بعد پروگرام بایوس تست کن نتیجه رو اعلام کن

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: imanfc

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با سلام.مادربرد فوق بالا میاد وقتی که بدون هارد مادربرد رو روشن میکنم تصویر میده ولی بایوس بالا نمیاد و فقط ولتاژ cpu و reboot and select pruper boot device رو مینویسه.وقتی که هارد رو میزنم بایوس بالا میاد.و وقتی که ویندوز رو میذارم که نصب بشه تا یه جایی میره و بعد هنگ میکنه.در ضمن پل جنوبی هم که روش یدونه هیت سینگ هست خیلی داغ میکنه . آیا میتونه مشکلش از بایوس باشه که بدون هارد بایوس بالا نمیاد؟آیا میشه که پل جنوبی خراب باشه ولی برد بالا بیاد؟

دوست عزیز اگر چیپ جنوبی خراب بشه اصلا کامپیوتر روشن نمی شه و اونی رو که شما میگویید هیت سینک داره چیپ شمالی هست در ضمن شما ضمن عمل به توصیه های اقای احمدپور سی دی ویندوز را تعویض کنید ممکن هست ویندوز مشکل داشته باشه در ضمن سی پی یو را نیز چک کن چون داغ کردن پیش از حد طبیعی سی پی یو امکان دارد باعث هنگ کردن سیستم شود و سعی کنید مین بورد را با یک سی پی یو دیگر امتحان کنید

با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: همتا

anzal

کاربر
2013-07-13
32
47
اوکی. چیپ جنوبی بعضی از مادربرد ها هم هیت سینک داره.ولی این چیپ جنوبی هیت سینکش خیلی داغه.من پروگرمر آیسی بایوس ندارم ولی این طور که مشخصه باید یه پروگرمر بخرم. میدونم این تایپیک جاش نیست ولی یه راهنمایی کوچیک درباره نوع خوب پروگرمر و قیمتش اگه میتونید انجام بدید.منم الان یه تایپیک تو قسمت مربوطه باز میکنم.

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
اوکی. چیپ جنوبی بعضی از مادربرد ها هم هیت سینک داره.ولی این چیپ جنوبی هیت سینکش خیلی داغه.من پروگرمر آیسی بایوس ندارم ولی این طور که مشخصه باید یه پروگرمر بخرم. میدونم این تایپیک جاش نیست ولی یه راهنمایی کوچیک درباره نوع خوب پروگرمر و قیمتش اگه میتونید انجام بدید.منم الان یه تایپیک تو قسمت مربوطه باز میکنم.

دوست عزیز اگر شغل شما تعمیرات مین بورد کامپیوتر و لب تاب هست باید پروگرامر حتما داشته باشی ولی اگر میخواهی مین بورد خودت را فقط تعمیر کنی بده بیرون با هزینه 15 هزار تومان برات پروگرام می کنند چون الان پروگرامر خیلی گرونه و خریدش اصلا به صرفه نیست

با تشکر

بالا