آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل در نصب ویندوز XP بر روی مادربرد پنتیوم 3 اینتل

behnam021

کاربر vip
کاربر
2012-02-08
244
420
با سلام خدمت اساتید عزیز.یک سیستم پنتیوم 3 برام اومده که قبلا به راحتی روش ویندوز XP sp3 نصب کرده بودم ولی حالا هنگام نصب ویندوز(همان cd) پس از انتخاب پارتیشن و فرمت اون فایلهای ویندوز 100٪ کپی میشه و سیستم ری استارت میشه که فایلها رو نصب کنه ولی وقتی میاد بالا پیغام ERROR LOADING OPERATING SYSTEM---میده.جالب اینجاست که ویندوز7 به راحتی و به سرعت نصب میشه و بالا میاد با اینکه رم 256 sd و CPU 800 اینتل هست!!! کارهای انجام شده:کلیر سیموس-استفاده از 2 سی دی ویندوز دیگه -تمیز کردن رم و اسلات رم و گرافیک و اسلاتش- ولتاژ باطری بکاپ درسته حدود 3 ولت-تعویض کابل IDE-پارتیشن بندی مجدد هارد-استفاده از فرمت fat32-تعویض دی وی دی رام- دیگه نمیدونم چیکار کنم ممنون میشم دوستان و اساتید عزیز راهنمایی کنند خیلی فوریه با تشکر فراوان

milad_tm

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-10
362
12,648
گيلان-رشت
با سلام خدمت دوست عزيز:
من در دو مورد به اين مشكل شما برخورد كرده ام كه تمام مراحلي را كه شما فرموديد و چند مرحله اضافه تر تست كرده ام و در آخر به اين نتيجه رسيده ام كه مشكل از مادربرد مي باشد چون تمامي قطعات ديگر سيستم را بر روي يك سيستم سالم تست كرده و سالم بودند/در ضمن از لحاظ قيمتي به صرفه نيست كه مادربرد تعمير شود چون مادربرد هاي پنتيوم 3 قديمي بوده و با يك هزينه كمتر مي توانيد مادربرد پنتيوم 3 تهيه كنيد و جايگزين نموده

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,580
سراسیاب ملارد(کرج)

ولی این مشگل از FixMBR functions هست که مشگل شما بر طرف شد و محتوای ان هم خطا در بارگذاری سیستم عامل هست که خودم این مشگلو با low level format pg حل میکنم

البته دوستمون میلاد هم درست گفت تو بعضی از برد های قدیمی این بارگذاری همراه با خطا میشه که تو خود سایت
http://www.techspot.com به هر دو مورد اشاره کرده و احتمال فیکس بودن هارد و مشگل اون بیشتر هست

Poordy

کاربر
2021-12-24
2
0
28
سلام خدمت همه دوستان من یک سیستم پنتیوم ۳ با همین مشخصات دارم که ویندوز xp روش نصب نمیشد و کل دوران کودکی من حین تلاش برای نصب xp روی اون گذشت ������ الان شاید ۱۵ سالی هست که خاک میخوره جالب بود صبحته این دوستمون دقیقا من تونستم ویندوز ویستا روش بالا بیارم اما xp حین نصب قفل میکرد

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,843
TEHRAN
سلام خدمت همه دوستان من یک سیستم پنتیوم ۳ با همین مشخصات دارم که ویندوز xp روش نصب نمیشد و کل دوران کودکی من حین تلاش برای نصب xp روی اون گذشت ������ الان شاید ۱۵ سالی هست که خاک میخوره جالب بود صبحته این دوستمون دقیقا من تونستم ویندوز ویستا روش بالا بیارم اما xp حین نصب قفل میکرد

سلام . درایو C رو فرمت سریع نکنید بزارید ادوانس فرمت بشه

دوم از یک دی وی دی دیگه مطمئن و سی دی ویندوز دیگه ترجیحا نو استفاده کنید .و یا از فلش بوتیبل استفاده کنید . نصب میشه
موفق باشید

Poordy

کاربر
2021-12-24
2
0
28
سلام دوست عزیز سیستم خیلی قدیمیه و من usb رو هم خودم بصورت اسلات کارت اضافه کردم فکر نکنم بشه با یو اس بی بوت کرد منظورتون از فلش ادونس رو هم متوجه نشدم

amirgoogle

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-12-17
317
337
Fars.Iran
سلام خدمت شما احتمالا مشکل سایز سکتور های هارد هست یک بار دیگه به حالت عادی فرمتش کنید ببینید چی میشه منظورشون از فرمت ادونس حالتیه که تیک گزینه فرمت سریع رو بر میدارید و کلا تنظیمات رو خودتون وارد میکنید.

بالا